Przedszkole w west bromwich

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez Aga35 » 24 wrz 2007, 07:37 Przedszkole w west bromwich

Witam, mam pytanie.Wybieram się w styczniu do Birmingham a dokładnie do west brom.Czy ktoś orientuje się moze o tamtejszych przedszkolach.Syn w styczniu bedzie miał 2,5 roku.Czy są moze w miarę tanie, bo słyszałam ze koszt wynosi od 150 do 200 funtów tygodniowo?Moze są domowe przedszkola w miarę tańsze.Proszę o pomoc

Aga35
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 22 wrz 2007, 15:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 7 paź 2007, 08:14 Re: Przedszkole w west bromwich

Przedszkoli jest cała masa, pozostaje tylko kwestia wolnych miejsc, godzin w jakich dziala no i oczywiscie ceną.
Moja córka chodzi do przedszkola niedaleko stadionu West Bromwich. Płacę 95 funtów tygodniowo z czego państwo zwraca mi 70 funtów czyli mój faktycznykoszt to 25. Full wyżywienie i dziecko może w nim przebywać od 8 do 18. Jeśli potrzebujesz więcej informacji to chętnie pomoge.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 7 paź 2007, 11:04 Re: Przedszkole w west bromwich

a mozesz mniej wiecej podac widelki w jakich sie trzeba zmiescie z zarobkami, zeby panstwo zwracalo ta kase?
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 7 paź 2007, 16:16 Re: Przedszkole w west bromwich

Jeśli otrzymujesz Working Tax to do nich zgłaszasz, że dziecko chodzi do płatnego przedszkola ale przedszkole musi posiadać specjalny numer. Zwie się on bodajże Childcare coś tam, podajesz ten numer oraz tygodniową kwotę jaką płacisz i otrzymujesz co tydzień wpłate na konto w wysokości 80% poniesionych kosztów.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 7 paź 2007, 22:18 Re: Przedszkole w west bromwich

czy to musi byc working tax credit, czy moze byc child tax credit?
Bo zarabiam za duzo na working i mam 0, ale jakis ochlap dostaje z child tax credit,
Swoja droga jezeli obie osoby pracuja to raczej sie nie pobioera working tax cr, a jezeli jedna pracuje, a druga ma siedziec , to po co panstwo ma placic 80% za przedszkole? nielogiczne, chyba ze zle mysle
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 8 paź 2007, 21:28 Re: Przedszkole w west bromwich

O working tax i child tax starasz sie na jednej i tej samej aplikacji. Wiec podejrzewam, ze jesli dostajesz tylko child tax to mozesz sie postarac o dofinansowanie do przedszkola. Zglaszajac sie o dofinansowanie do przedszkola nic nie tracisz najwyzej ci odmówią.
Co do Work Taxa, pracuję ja i żona. Obydwoje robimy za najnizsza krajowa. Zlozyzlem aplikacje na Work Taxa i Child taxa w momencie jak dostawalem juz Child Benefit. Na aplikacji siebie wpisalem jako glowna osobe dopisalem zone i córe. Oczywiscie podale, ze obydwoje pracujemy, gdzie i ile zarabiamy. Obydwa taxy mi przyznali tak wiec ja mam Work Tax i zona tez do tego Child Tax i Benefit. Miesiac pozniej zglosilem do nich ze poslalem core do platnego przedzszkola po paru dniach otrzymalem pisemko gdzie oswiadczyli ze beda mi zwracac 80%.
Więc co mam zrobić :-P powiedziec ze niechce??.
Jest jedna istotna rzecz przy tych wszystkich benefitach a zwlaszcza jesli chodzi o Working Tax, jakiekolwiek zmiany pracodawcy i pensji należy im natychmiast zgłaszać. I jeśli dojdzie się juz w danym roku podatkowym do kwoty 11,500 netto zarobionych też to nalezy zgłosić.
Nie zgłoszenie takich rzeczy moze grozic utrata benefitów i nalozeniem kary.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 8 paź 2007, 22:28 Re: Przedszkole w west bromwich

Czy to 11500netto to jest jakas informacja potwierdzona, czy przypuszczenia tylko?
I czy jak ci oddadza kase za przedszkole, to nie potraca working tax credit?
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 9 paź 2007, 04:59 Re: Przedszkole w west bromwich

To jest potwierdzona informacja, zresztą określona w warunkach przyznawania Work Taxa. Kase za przedszkole wplacaja mi na konto co tydzien i nie potracaja mi nic z Work Taxa..
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dolores » 9 paź 2007, 14:29 Re: Przedszkole w west bromwich

Witam wszystkich
Mam pytanie, mój mąż pracuje a ja siedzę w domu ,mamy dwójkę dzieci ,pobieramy working tax credit ,child tax credit i child benefit i teraz jak bym poszła do pracy czy zabrali by nam któryś z tych benefitów ,do jakiej sumy możemy zarabiać razem ,aby tego nie stracić proszę odpowiedzcie mi , bo każdy mówi co innego.Pozdrawiam.

Dolores
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 21 wrz 2007, 20:15
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 9 paź 2007, 15:50 Re: Przedszkole w west bromwich

Working Tax Credit
Working Tax Credit is an income-based benefit paid to people on a low income. The amount of Working Tax Credit paid depends on things like the hours you work and your pay, your age, if you have a disability and if you are part of a couple.

The calculation to decide if you should be paid Working Tax Credit or the amount that should be paid is complex and you should seek benefits advice.

You can get Working Tax Credit and Child Tax Credit at the same time depending on your income.
You can also get help with the cost of approved childcare through Working Tax Credit.

(Figures per annum unless otherwise stated)

Elements Amount
Basic Element £1,730.00
30-hour Element £705.00
Couple and Loan Parent Element £1,700.00
Disability Element £2,310.00
Severe Disability Element £980.00
50-Plus Return to Work Element (16-29 hours) £1,185.00
50-Plus Return to Work Element (30 hours or more) £1,770.00
Childcare Element
70% of Weekly Costs for 1 Child up to cost of £175.00
70% of Weekly Costs for 2 or more Children up to cost of £300.00

Threshold is £5220.

Child Tax Credit
Child Tax Credit is a benefit paid to people who have responsibility for children and either do not work or earn less than the government think they need to live on. The family element of Child Tax Credit does not start to reduce until you (or you and your partner) earn over £50,000 a year.

You can receive Child Tax Credit and Working Tax Credit at the same time, depending on your income.
By 31st December 2006 all of the parts of Income Support which are paid in relation to children or because you have a family will be transferred to Child Tax Credit.


(Per Annum unless otherwise stated)

Threshold/ Element Amount
Threshold (entitled to CTC but not WTC) . £14,495.00
Second Threshold . £50,000.00
Elements
Family Element £545.00
Baby Element £545.00
Child Element £1,840.00
Disabled Child £2,440.00
Severely Disabled Child £980.00


to mowi samo za siebie, zreszta jak dostaliscie benefity w wyjasnieniu napewno podali kwoty. jak pojdziesz do pracy to wtc raczej wam zabiora. moga tez zmniejszyc reszte, ale jesli juz pojdziesz do tej pracy radze ich o tym powiadomic. i to odrazu po podjeciu pracy, bo pozniej moga wam kazac doplacac.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 9 paź 2007, 16:40 Re: Przedszkole w west bromwich

wiec tak jak myslalem, raczej jak dadza dofinansownie do przedszkola i druga osoba pojdzie do pracy to potraca za tax credit i zostanie niewiele wiecej kasy w portfelu
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pietia1 » 14 paź 2007, 19:08 Re: Przedszkole w west bromwich

Nawiazujac do wypowiedzi kiki to trzeba bedzie oddac na poczatku kwietnia, a kwota sie moze duzaaaaaaa zrobic :(
Bob Budowniczy ****

pietia1
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Wiek: 53
Dołączył: 17 wrz 2007, 09:36
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ana :) » 15 paź 2007, 10:20 Re: Przedszkole w west bromwich

Kik a mozna prosic po polskiemu :roll:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posty: 288
Dołączyła: 27 sie 2007, 14:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kasia801 » 25 kwi 2008, 13:55 Re: Przedszkole w west bromwich

Ja tez mam jedno pytanie mieszkam blisko hotelu na west bromwich, mam dwie corki 2lata i 1rok.-juz pokonczone.ale chcialam sie dowiedziec czy jest tu miejsce gdzie moglyby isc obie?a jak nie to tylko ta starsza.prosze o pomoc.

kasia801
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 11 sie 2007, 11:46
Lokalizacja: Brodnica
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Agatula » 21 maja 2008, 11:38 Re: Przedszkole w west bromwich

a jesli mam tylko tax child to czy dostane dofinansowanie do zlobka chce go od pazdziernika dac bedzie miał ponad rok ?
Avatar użytkownika
Agatula
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączyła: 13 lut 2007, 16:23
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET