Agencje nieruchomosci jeszcze raz!

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

PostNapisane przez Monika » 7 paź 2007, 11:13 Agencje nieruchomosci jeszcze raz!

Pierwszy raz bedziemy wynajmowac dom przez agencje. Jakie dokumenty przygotowac na poczatek i czy beda nas w jakis sposob sprawdzac? Co powinno znalezc sie w kontrakcie a na co uwazac? I jak skontaktowac sie z wlascicielem domu bez wiedzy agencji bo chcielibysmy porozmawiac o pewnych sprawach zwiazanych z domem. Agencja powiedziala nam ze to oni zajmuja sie wszelkimi naprawami itd. ale jak chcielismy zeby pomalowali nam drzwi to powiedzieli ze oni wynajmuja ten dom w takim stanie jak jest ale jezeli chcemy to mozemy zrobic to sami. Moze mi ktos naswietlic mniej wiecej jak wyglada wynajem przez agencje?
Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedz.

Monika
 
 

KobietaPostNapisane przez agamiltko » 7 paź 2007, 16:40 Re: Agencje nieruchomosci jeszcze raz!

Hej. Ja wynajmowalam dom przez agencje. Na pewno potrzebujesz potwierdzenia adresu, paszport, dowod na to, ze pracujesz, referencje(ja mialam od siostry i przyjaciol z USa i bylo ok) Ja jeszcze nie pracuje i sie upierali, zebym zaplacila za 3 miesiace z gory, powiedzialam, ze zaplace za 2 i koniec. Przeczytajcie dokladnie umowe. Ja tak zrobilam i od razu trzaba bylo kilka rzeczy zmienic. Co do wlasciciela, to ja bym po prostu poprosila agencje o nr telefonu i sie skontaktowala z nim przed podpisaniem umowy. Moj wlasciciel pierwszego dnia przyjechal sie przywitac. Acha probujcie jak najwiecej wytargowac i zapiszcie to w umowie lub aneksie. Ja mialam wynajmowac mieszkanie nieumeblowane, a jednak zakupili mi nowe lozka, materace, pralke i lodowke. Zreszta szczerze wam powiem, ze kontakt z wlascicielem jest strasznie wazny, bo tak naprawde on sie zgodzil na duzo rzeczy: zrobienie ogrodu, zabudowanie boilera, kilku rurek, itp. Acha i nie dajcie sie nabrac na to, ze to standardowa umowa. Mi taka dali do podpisu i sie okazalo, ze tam jest zapis, ze nie moge miec zwierzat, a chwile wczesniej ustalilismy, ze moge miec psa. Acha i spiszcie liczniki. Sprobujcie zbic troszke cene. W trakcie poszukiwan w jednej agencji zeszli 50F.
Aga
aga

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Wiek: 45
Dołączyła: 29 lip 2007, 23:16
Reputacja: 6
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE

cron