Szukasz przedszkola koniecznie przeczytaj!!!

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 7 paź 2007, 16:48 Szukasz przedszkola koniecznie przeczytaj!!!

Widząc, że temat przedszkoli jest na topie pragnę podzielić się z wami swomi doświadzeniami.

Mam 3 letnią córkę, która jest tu ze mną od marca, do przedszkola płatnego angielskiego chodzi od sierpnia a skończyła 3 latka parę dni temu.

Większość przedszkoli jest płatna i to niestety prawda. Dostać się do bezpłatnego a jest takich niewiele graniczy z cudem.
Ja swoją 3 letnią córkę posłałem do płatnego przedszkola, które znalazłem za pomocą internetu na stronie http://www.childcarelink.gov.uk/index.a ... &mapid=260.

Przedszkole, które znalazłem otwarte jest od 8 do 18. Dziecko można przywozic na parę godzin dziennie lub w wybrane dni tygodnia albo w pełnym wymiarze od 8 do 18 z wyzywieniem.
Ja wybrałem opcję od 8 do 18 z pełnym wyżywieniem od poniedziałku do piątku co kosztuje mnie 95 funtów tygodniowo ale 80% tej kwoty zwraca mi państwo. Wystarczy tylko pobierać Working Tax Credit, dowiedzieć się w przedszkolu czy mają odpowiedni numer referencyjny Childcare (teraz nie jestem pewien czy to się tak nazywa ale jak się tylko dowiem to dam znać) spisac go sobie i przedzwonic do Work Tax Office podając ten numer oraz tygodniowy koszt przedszkola wraz z dokładnym adresem przedszkola.
Na dezycję czekałem tydzień, pieniądze przelewają na konto co tydzień. W przedszkolach pobierają najcześciej za 2 pierwsze tygodnie z góry, potem można już płacić co tydzień lub raz w miesiącu.

Teraz co do samego przedszkola. Zaznaczam ze moja gwiazdka angielskiego ni w ząb. Przed zapisaniem małe dostałem kilkustronicową aplikację. Pytają się w niej co dziecko lubi jeść a czego nie, czy sypia popołudniu, czy jest wegeterianką, w co się lubi bawić i kilkanaście innych pytań, które pozwalają im dowiedzieć się jak najwięcej o dziecku. Oczywiscie poinformowalem ich ze córka nie mówi i nie rozumie po angielsku.
Pierwszego dnia musiałem się pojawić z żoną i siostrą aby przedstawić osoby, które oprócz mnie mogą odebrać dziecko. Każdego dnia rodzic wpisuje na odpowiedniej karcie, kto i o której godzinie przyprowadził i odebrał dziecko. Na koniec dnia otrzymuje się raport co dziecko zjadło tego dnia co robiła, w co się bawiła, czego się uczyła i takie tam. Zapomniałem dodać ze jako 3 latka została zaliczona do grupy pre-school to jest okres przygotowawczy do szkoły. W porównaniu do Polski uderzyła mnie ilość opiekunek na dzieci. Córa jest w 4 osobowej grupie i mają swoją opiekunke.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, mała już mi zaczyna spikać po angielsku a sama aż się rwie do szkoły jak ona to nazywa. W każdą sobotę rano mam jazdę bo ona idzie do szkoły i muszę jej tłumaczyć ze ma wolne.

W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiem.
Moje GG 1638745, mam ciągłą niewidoczność włączoną więc pisać napewno się odezwę.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY