Koniec umowy i co dalej?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez Monika » 10 paź 2007, 19:21 Koniec umowy i co dalej?

Mam pytanie odnosnie konca umowy wynajmu? Nasza umowa z lanlordem wygasla miesiac temu i On nic w zwiazku z tym nie robi. W miedzy czasie znalezlismy sobie inny domek przez agencje i poinformowalismy lanlorda ze sie wyprowadzamy a on ze mamy 2 miesiace na wyprowadzke. Przede wszystkim nie chcial przyjechac do nas zeby porozmawiac na ten temat i chyba nie zdaje sobie sprawy ze nasza umowa wygasla. Co mozemy w zwiazku z tym zrobic? Czy mozemy sie wyprowadzic i czy lanlord nie bedzie robil zadnych problemow? Zna sie ktos moze na tym? Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Monika
 
 

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 paź 2007, 22:43 Re: Koniec umowy i co dalej?

a zaplaciliscie depozyt?
jesli tak to macie potwierdzenie tej wplaty?
jesli nie wplacaliscie kaucji lub ja wymieszkaliscie to sie po prostu wyprowadzcie, w koncu umowa wygasla
umowe podpisaliscie przez agencje czy bezposrednio z landlordem?
jesli przez agencje to warto do nich uderzyc i sprobowac tam porozmawiac

prawda jest taka, ze nasi landlordzi (? ladlordowie?) maja ramadan, wiec sa zajeci bardzo i duzo mniej skorzy do wspolpracy niz zazwyczaj... :)

z doswidczenia wiem, ze wielu ma okropny tupet i szuka dodatkowego finansowania swoich rat hipotecznych.

jesli chcecie odzyskac depozyt to najlepiej wezcie umowe i reszte kwitow (potwierdzen wplat) i idzcie do citizen advice bureau www.citizensadvice.org.uk/ tam wam poradza.

na zdrowy rozum najlepiej takimu niereformowalnemu i nieskoremu do rozmowy landlordowi wyslac pismo w ktorym zaznaczycie, ze umowa wygasla i ze z tym i tym dniem sie wyprowadzacie i ze w tym i tym terminie zadacie zwrotu kaucji. warto napisac forme (przelew/czek/gotowka) w jakiej kaucja powinna byc zwrocona. takie pismo nadac special delivery, tak aby wam w reku zostal dowod nadania. Takie pismo powinni pomoc wam sklecic w citizen advice bureau.

sprawdzcie jeszcze czy w umowie nie ma jakiego paragrafu, ktory mowi o automatycznym przedluzeniu umowy, jesli nie zostala wypowiedziana...

powodzenia

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 11 paź 2007, 08:45 Re: Koniec umowy i co dalej?

Ja takowy w swojej mam i sadze ze wiekszosc agencji takowy daje.... W koncu jest to wygodne dla wszystkich stron.

Tak czy owak typowy okres wypowiedzenia umow to 1 miesiac.

Jezeli bez agencji, to moze podatku nie odprowadza? W Polsce mozna podkablowac i mysle ze tutaj tez sie da :D
Ale to by bylo trzeba sie dodatkowo wywiedziec.

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Monika » 12 paź 2007, 09:31 Re: Koniec umowy i co dalej?

Umowe mielismy podpisana z lanlordem bez agencjji. Postanowilismy nie placic za te 3 tygodnie czynszu a kase niech pociagnie z depozytu bo z tego co sie dowiedzielismy to i tak ciezko byloby odzyskac od niego ta kase. Mamy nadzieje ze pojdzie na taki uklad. Co do umowy to poza nami czytaly ja jeszcze 2 osobi i nic w niej nie ma na temat wypowiedzenia ani automatycznego przedluzenia. Dzisiaj czeka nas rozmowa z lanloredem i mamy nadzieje ze sie zjawi pomimo ramadanu.

Monika
 
 

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 12 paź 2007, 09:39 Re: Koniec umowy i co dalej?

Mom zdaniem jak koles stwarza problemy, to przxestan placic i automatycznie odmieszkaj swoj depozyt, ja tak zrobilem dwa razy poinformowalem o fakcie i tyle. Dla mnie jest malo istotne czy jest ramadan czy sramadan, liczy sie fakt, a ci..a zawsze beda sciemniac, zeby wydoic "glupiego emigranta" do konca, trzeba byc sprytniejszym od nich.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 12 paź 2007, 14:29 Re: Koniec umowy i co dalej?

i jak tu nie byc rasista? :D

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Monika » 13 paź 2007, 09:24 Re: Koniec umowy i co dalej?

powiedzmy ze mamy juz go z glowy. Strasznie upieral sie na te 2 miesiace wypowiedzenia i w koncu jak powiedzielismy ze mozemy isc z ta umowa do sadu to zmienil front. Zaproponowal miesiac wypowiedzenia ale nie od 1 pazdziernika tak jak go powiadomilismy tylko od wczoraj tzn od 12,10 do 12,11. i za okres od 01-12 zarzadal 190f zaplaty.Powiedzial nam takze ze nasza umowa automatycznie sie przedluzyla choc w umowie nie ma o tym nawet malej wzmianki. Zaluje troszke ze sie lepiej nie przygotowalismy do tej rozmy chociazby pogadac z jakis prawnikiem no ale nie wyszlo tak zle. Szkoda mi tylko tych 190f ale za to bede miala swiety spokoj. Mam nadzieje ze agencja okaze sie lepsza.
dzieki za wasze odpowiedzi

Monika
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI