Zona i znizki

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez nodan » 10 wrz 2007, 17:45 Zona i znizki

Witam
Mamkilka pytań odnosnie ubezpieczania samochodu. Przebywam w Wlk. Brytani , a zona jeszcze w Polsce. Chcę kupić auto aby przyjechać po rodzinę i zabrać ich ze sobą do Angli. Z tym że w polse pełne znizki ma moja żona ponieważ na nią był samochody.

Pytania:

1. Czy mogę ja w Angli kupić samochod na moją żonę?
2. CZy jej zniżki bedą honorowane?
3. Czy znajdę gdzies symulatory kosztów ubezpieczenia?
4. Ile lat trzeb mieć bezszkodowej jazdy aby uzyskać jak najwieksze znizki?
5. Ponieważ auta były ubezpieczane w kilku firmach ubezpieczeniowych czy musze tłumaczyć zaświedczenia z kilku lat?

pozdrawiam
D

[ Dodano: Sob Wrz 15, 2007 01:12 ]
chyba za trudne pytania zadalem

nodan
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 28 sie 2007, 08:09
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 8 sty 2008, 19:02 Re: Zona i znizki

Ad 1 tak ( ale siebie dopisz do polisy jako drugi kierowca )
Ad 2 tak ale warunek jest taki ze masz tlumaczenia i bedzie to jedyne auto jesli macie w polsce samochod to nie mow tego w uk bo uwzgledniaja znizki tylko na 1 auto
Ad 3 Jest ich pelno (strona trader rowniez ma ) ale polecam ubezpieczenie w tesco jesli nie najlepiej czujesz sie w angielskim na glownej stronie masz reklame A-plan tam sa polskie konsultantki :)
Ad 4 zalezy gdzie czasami powyzej 3 lat jest max czasami powyzej 5 lat
Ad 5 tak i ich tu interesuja lata nie procenty :)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 8 sty 2008, 19:10 Re: Zona i znizki

Eryk1 napisał(a):Ad 5 tak i ich tu interesuja lata nie procenty


nam wystarczylo zaswiadczenie (przetlumaczone) przeslane faxem do biura swindona o %% znizki. powiedzialem ze 1 rok to 10% i wystarczylo. nikt nie chcial oryginalow, i za 60% w plo przyznali max no claims bonus. potem zaraz kupilismy/ sprzedalismy kilka aut na siebie, i znizka przechrzcila sie na tutejsza.

dodatkowym atutem kupienia auta na zone, jest to ze od razu ma dowod adresu (V5), i moze zalozyc konto itp.

pamietaj, ze V5 (dow rejestracyjny) dostajesz dopiero po 2 -3 tygodniach od zakupu, a nie wiem jak to sie ma do podrozy miedzynarodowych

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Jacob » 12 lut 2008, 16:17 Re: Zona i znizki

Gdzies czytalem, ze zeby polskie zniszki byly akceptowane przez angielskie firmy musisz miec polskie prawo jazdy, czy to prawda ??
Avatar użytkownika
Jacob
Rozeznany
 
 
Posty: 140
Wiek: 42
Dołączył: 3 sty 2007, 20:31
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 13 lut 2008, 12:14 Re: Zona i znizki

mam co prawda PL prawo jazdy, wiec nie potwierdze, ale jak dzwonilem ostatnio do direct - line w sprawie ubezpieczenia czy honoruja znizki z PL to sie nie pytal mnie o moje prawo jazdy.

KA i PE -> dowod rejestracyjny i dowod ubezpieczenia musisz miec ;-)
moze byc w ojczystym jezyku ( nie jest potrzebna zielona karta ).

Wiele tanich ubezpieczycieli daje na zagranice tylko 3rd party ubezpieczenie a za pelne trzeba doplacac...

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA