Zakaz ogłoszen, a zadawanie pytan i udzielanie informacji

Możecie zaproponować jakieś forum, opinie, zmiany...
Pozwole sobie zacytowac "mamuske twins" z tematu o solaria "Nie wiem o co mam zapytac i co mam napisac, zeby moj post nie zostal usuniety. Myslalam, ze na forum mozna zadawac pytania, ale skoro nie mozna i uznawane to jest jako ogloszenie no to musze w inny sposob. Wiec pisze w sposob taki (moze nie usuna)." Mam nadzieje ze sie nie obrazi :)

Powodem zalozenia tematu jest wspomniany problem zakazu zadawania pytan, który ociera sie moim skromnym zdaniem o paranoję. Dlaczego piszę - otóż kilka tygodni temu zapytałem o lakiernika samochodowego (podalem problem jaki mam, obojetnie jakiego). Mogla isc odpowiedz nawet na priv, ale post zostal usuniety. Sa ogloszenia owszem, ale moze przydałby sie dział w ogloszeniach "szukam pomocy" (gdzie mozna podyskutowac).
Bo prawda jest taka ze w dziale "Szukam informacji" oczywiscie gdyby admin byl konsekwentny co kilka postow powinno byc usuwanych bo uzytkownicy zadaja pytania:
Przykladowo posty:
- Boska szałwia - pytanie gdzie mozna kupic (gdzie konsekwencja zeby usunąć?)
- Kot rasowy - pytanie gdzie kupic (jak wyzej)
- Tatto (Tatoo) - pytanie kto robi tatuaze (tez do usuniecia)
- mot z polakiem - pytanie kolejne, dlaczego nie usuniete skoro moje o lakiernika od razu zniknelo?
- osrodki polonijne - kolejne pytanie
- gdzie na mot - kolejne pytanie
Mozna znalezc tego mnostwo. Zaraz ktos powie ze nie jestem adminem. OK. Ale chyba warto ustalic zasady i sie ich trzymac, a nie jedne posty usuwac, a inne nie. Rozumiem ze kazda informacja na forum to potencjalna reklama i strata pieniazkow za potencjalna reklame w Katalogu firm, ale czy to nie przesada? Pozostaje tylko spytac: w jaki sposob pytac skoro post "gdzie na mot z polakiem" jest ok, ale juz "gdzie znalezc lakiernika" jest usuwane. Mam nadzieje ze ktos tego szybko nie usunie. Wiem ze temat niewygodny, ale warto zaryzykowac. Pozdrawiam.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 17 lut 2007, 12:28
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 2
Neutralny

Witam
Jak dobrze zauważyłeś każda informacja o firmach to jest reklama. Regulamin zakazuje umieszczania reklam i ogłoszeń na forum.
Odpowiedzi na pytania typu proszę o namiar do lakiernika, proszę o podanie adresów solarium... były by niczym innym tylko reklamą dlatego takie posty są usuwane z prośbą aby fachowca lub firmy szukać za pomocą ogłoszeń.
Gdyby było inaczej w odpowiedzi na swoje pytanie dostałbyś zapewne kilka adresów super lakierników, tylko jak by to wyglądało w stosunku do zakładów które zapłaciły za wpis w katalogu firm? Po co następny zakład miałby sie dodawać w katalogu firm skoro mógłby podać swój adres zupełnie za darmo na forum?.
Zapewne sobie zdajesz sprawę ze utrzymanie strony która ma ponad 3000 odwiedzin dziennie sporo kosztuje, nie wspominam już o naszym czasie który na to poświęcamy.
Pozwolenie na umieszczanie niektórych informacji na stronie by sie skończyło tym że z własnej kieszeni trzeba by było opłacać wszystkie koszty związane z utrzymaniem strony.
A co by oznaczało ze strona by skończyła jak kilka innych stron o Birmingham, które już nie istnieją.

Nie chce w żaden sposób ograniczać informacji, dlatego na stronie zostały stworzone działy:

-ogłoszenia: w których prywatne osoby mogą dodawać ogłoszenia zupełnie za darmo Zauważ ze wywieszenie ogłoszeń na niektórych stronach lub większości polskich sklepach jest płatne.

- katalog firm w którym firmy odpłatnie mogą umieścić wpis.
jak mamuska twins zauważyła "nie wszystkie firmy sie reklamują w katalogu" niestety nie oznacza to ze w takim wypadku trzeba podać ich adresy na forum żeby łatwiej je było znaleźć.
To jest w kwestii firmy w jaki sposób stara sie dotrzeć do klienta i czy jej zalezy aby ludzie sie dowiedzieli o jej usługach.
Jeśli ktoś uzna że nasza strona jest na to dobrym miejscem może dodać informacje w katalogu jeśli nie może to zrobić w inny lepszy dla niego sposób.

Bardzo ciekawym przykładem na promocje firmy wykorzystywanym przez Polaków jest zadawanie pytania na forum np"szukam mechanika" a następnie z tego samego komputera tylko pon innym nickiem odpowiedzi : "tu jest fajny mechanik....adres', lub poprostu reklamy firm w ogłoszeniach które są tylko dla osób prywatnych itp....
Niestety rodacy robią wszystko aby zareklamować sie za free na forum, dlatego takie pytania są usuwane.

Twój post został usunięty ponieważ został potraktowany jako ogłoszenie, inne posty które według Ciebie tez powinny zostać usunięte, pozostały bo dyskusja pod nimi nie jest sprzeczna z regulaminem.
Traktujemy jednakowo wszystkich użytkowników i wszystkie zasady są podane w regulaminie forum czy ogłoszeń.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

W kwestii przykladow np o MOT. Gdyby ktos zdazyl odpowiedziec na pytanie "jedz pod ten adres" to na pewno ten post by zniknął. Jako ze rozmowa poszla w innym kierunku, to temat jest, aczkolwiek ostatni wpis w tym poscie powinien zapalic swiatlo alarmowe. Mniejsza z tym. Po prostu czasem sie mozna pogubic co i jak. Bo jest sporo tekstow typu: gdzie kupie limitowaną flaszke zubrowki premium czy karpia (lub cos innego) i odpowiedz: sprobuj w polskim sklepie na "a... g...", "e....", "h...." itp.
Wracajac do mojego postu po prostu "szukalem informacji" w dziale "szukam informacji" no i niechcacy zlamalem regulamin.
A Twoje argumenty sa oczywiscie trafne i musze sie z Tobą zgodzic. Polak lubi kombinowac, szczegolnie w GB, a stronka nie jest charytatywna. Po prostu jak juz pisalem wczesniej mozna sie tu troche pogubic.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 17 lut 2007, 12:28
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 2
Neutralny

Ja sie tylko czesciowo zgodze z argumentami Adama.
Fakt strona musi jakoś zarabiać na siebie. Tylko dlaczego niektore posty nie sa usuwane jak slusznie zauwazyl "wojtaszek". To moze troszke wkurzyc. No ale jesli Admin uwaza, ze dobrze ocenił sytuacje, to i tak musze to zaakceptowac i z tym sie zgodzic.
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtaszek » 9 mar 2008, 09:30 Re

W kwestii racji admin ma ją zawsze i nie ma co dyskutowac ;) Ja pomyslalem jeszcze o jednej kwestii, a mianowicie jak mowi Adam byc fair wobec reklamujacych sie. Otoz skoro powinno byc sprawiedliwie dlaczego - jak sadze - polski klub, jego opis, oferta gastronomiczna, informacja ze jest prasa jest tu gratis. Wg mnie, skoro admin ustalil pewne zasady dot. reklamowania sie, sam je łamie. A Polski klub to nie charity tylko prężnie (choc staroswiecko) dzialajacy biznes. Pozdrawiam.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 17 lut 2007, 12:28
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 2
Neutralny

jesli mozesz to wskaz mi miejsce na forum, w ktorym jest oferta polskiego klubu
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez wojtaszek » 9 mar 2008, 17:28 re

Akurat wspomnialem o tym, nie myslac o forum a o zakladce z lewej strony gdzie byly
- polskie sklepy
- polskie kluby
- polska tv itd,
I jak widze wczoraj czy dzis to zniknelo i pojawily sie polskie firmy. Tak czy owak podalem przyklad klubu nie po to go by od razu go usuwac ale wskazac ze np jakas konkurencyjna restauracja moze nie chciec sie reklamowac bo klub polski ma reklame restauracji z menu gratis. Tak czy owak uwazam ze informacja o Millenium powinna byc na stronce.
Przydaloby sie moze osobne "szukam informacji" gdzie bedzie mozna pytac ale odpowiedzi moznaby bylo udzielac tylko na priv (bez dyskusji), a osoba pytajaca gdy otrzyma satysfakcjonujaca odpowiedz usuwala temat. Po prostu sporo ciekawych watkow nie moze ujrzec swiatla dziennego.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 17 lut 2007, 12:28
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 2
Neutralny

wojtaszek napisał(a):Akurat wspomnialem o tym, nie myslac o forum a o zakladce z lewej strony gdzie byly
- polskie sklepy
- polskie kluby
- polska tv itd,
I jak widze wczoraj czy dzis to zniknelo i pojawily sie polskie firmy. Tak czy owak podalem przyklad klubu nie po to go by od razu go usuwac ale wskazac ze np jakas konkurencyjna restauracja moze nie chciec sie reklamowac bo klub polski ma reklame restauracji z menu gratis. Tak czy owak uwazam ze informacja o Millenium powinna byc na stronce.
Przydaloby sie moze osobne "szukam informacji" gdzie bedzie mozna pytac ale odpowiedzi moznaby bylo udzielac tylko na priv (bez dyskusji), a osoba pytajaca gdy otrzyma satysfakcjonujaca odpowiedz usuwala temat. Po prostu sporo ciekawych watkow nie moze ujrzec swiatla dziennego.

Zakladka polskie firmy istnieje na stronie od paru miesiecy. Jak juz zaualazyles na forum nie nie ma zadnej oferty polskiego klubu, a jednak na stronie jest o nim informacja,.

To jakie informacje na stronie są publikowane za darmo a jakie platnie zalezy tylko wylacznie od osób odpowiedzialnych za strone,

Dział o ktorym wspominasz to po prostu dzial ogloszen, i pytania o fahowcow mozesz zadać wlasnie wdziale ogloszen ktory juz istnieje. a odpowiedz na takie ogloszenie otrzymasz na maila. Zaloze sie ze nawet nie sprubowales tego zrobić;)

Forum jest stworzone po to aby na nim dyskutowac!, jesli widze post w ktorym uzytkownik prosi o odpowiedz na maila, priv albo telefon lub gadu gadu, zazwyczaj traktuje go jako ogloszenie i go usuwam. Pomysl o tym ze nie kazdy uzytkownik forum mialby ochote czytac posty typu "szukam prawnika prosze info na priv" gdyby taki dzial istnial kazdy bylby zmuszony do tego.
Ogloszenia przegladaja ludzie ktorzy albo czegos szukaja albo chca cos zaoferowac 70% tych ludzi nigdy nie odwiedzilo forum dlatego mysle ze to jest najbardziej trafny dzial na szukanie takich informacji. Sposób ten zostal sprawdzony przeze mnie wielokrotnie.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

Moj wczorajszy post zwiazany z wymiana biletow na koncert/kabaret- zostal usuniety. Dostalam pw z informacja o przeniesienie tematu do dzialu ogloszenia. Gdzie mam taka informacje umiescic ? w dziale "ogloszenia drobne"? gdzie nikt nawet nie zagladnie?

Nie chce przeciez tych biletow sprzedawac....zalezy mi na wymianie tylko.

Rece mi opadly- z calym szacunkiem....

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączyła: 28 cze 2008, 09:39
Reputacja: 3
Neutralny

yoki, regulamin forum wyraźnie zabrania umieszczania ogłoszeń, bez różnicy czy to jest ogłoszenie o zamianie czy o sprzedaży.

Każde ogłoszenie po pewnym czasie staje sie nieaktualne i dlatego do takich celów został stworzony dział ogłoszeń, w którym ogłoszenia wygasają automatycznie lub można je usunąć gdy są juz nieaktualne.

Forum nie ma takiej opcji i gdyby każdy dodawał ogłoszenia na forum to byłoby one pełne, nikomu nieprzydatnych i nieaktualnych, postów o tym ze ktoś chciał kiedyś coś sprzedać lub zamienić.

Jeśli Ci nie odpowiada dział ogłoszeń to nie musisz go używać, ale jeśli używasz forum to proszę rób to zgodnie z regulaminem.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

Adam, witam! mam pytanie co jest z ogłoszeniami ze nie otwiera strony ,to jak mam dodać?płatne to bez problemu sie otwiera a darmowe to problem ! dlaczego?

Guest
 
 

magda79, przy ogłoszeniach darmowych jest opóźnienie przeciwspamowe, musisz odczekać 30 sekund . po kliknięciu dodaj ogłoszenie darmowe pojawia sie odpowiedni komunikat.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

a o tym to wiem,dodałam na innym kompie ba tamten nie miał jakiegos programu z czego ten błąd .pozdrawiam

Guest
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FORUM