Router???

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez magdunia22 » 14 mar 2008, 08:04 Router???

Ponownie witam
Problem moj drugi jest taki....mam net w bulldogu a modem mam speedtoucha...postanowilam kupic router w Argosie naza jego to BELKIN ..podlaczylam go zainstalowalam,od kiedy moj tata przychodzi na kompa wlacza swojego laptopa ja od tego czasu nie mam gg,a strony normalnie wchodza,ale moj problem znika kiedy podlaczam sie do modemu,,,,Jak moze to byc przyczyna czy moga sie grysc,czy moze nie pasuje ten router....
I jeszcze jedno zainstalowalam go zeby bylo haslo,mianowicie go nie ma,i jestem na niezabiezpieczonym necie :cry: Moze musze kupic router tej samej firmy jak modem :neutral: Doradzcie
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Wiek: 40
Dołączyła: 3 paź 2006, 11:45
Lokalizacja: ladywood
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 14 mar 2008, 13:32 Re: Router???

magdunia22 napisał(a): naza jego to BELKIN


To nie nazwa... to firma.
Ale do rzeczy. Szczerze mowiac belkin jak belkin (choc preferuje d-linka i linksys-a) i prawdopodobnie 90% twoich problemow wynika z niewlasciwej konfiguracji routera.

1. Niezabezpieczony router: umozliwia bezproblemowe dostanie sie do panelu administacyjnego routera - haslo (o ile jest) nie stanowi tutaj wiekszego problemu o ile nie zmienilas SSID - to w eterze swieci BELKIN + TYP ROUTERA. Koniecznie zrob cos z tym bo dostep do podsieci LAN to krok tylko do tego aby przechwycic dane z twojego komputera.
W przegladarce wpisz adres routera. Wejdz w zakladke WIRELESS > SECURITY i ustaw szyfrowanie najlepiej WEP 128 bit - o ile twoje karty radiowe taki klucz obsuguja. Nie zapomnij kliknac OK bo inaczej nie zostana zachowane zmiany. Mozesz jeszcze zabezpieczyc dostep do podsieci mapujac adresy MAC i szczerze mowiac zrobilbym to o ile czesto gesto nie podlaczasz przypadkowych komputerow.
2. Znikajacy internet na jednym to na drugim komputerze moze sugerowac statyczne ip i konflikt adresow - ale powinien zostac wyswietlony stosowny komunikat. Sadze ze na kompie twojego taty jest zainstalowane twoje gg:) ale moge sie mylic.

3. Jesli masz na komputerze wazne dane, badz nie czujesz sie na silach lepiej zadzwon do kogos kto sie orientuje w temacie. (znajomi, sasiad albo firma)

Ps. Wszystko jest w instrukcji do routera
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zmielna » 14 mar 2008, 19:33 Re: Router???

magdunia22 napisał(a):Moze musze kupic router tej samej firmy jak modem :neutral: Doradzcie


Nie musisz. Ja na twoim miejscu sprawdzilbym na stronie producenta czy jest dostepna jakas nowsza wersja firmware (taki system operacyjny rutera). Czasami jak ruter ma bicia to taka aktualizacja moze pomoc. Jesli dlugo lezal w sklepie to w miedzyczasie mogla pojawic sie aktualizacja usuwajaca problemy.

A najlepiej to go oddaj i wymien na/kup Linksys :)

zdr0wka!
Ad astra per aspera..
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 15 mar 2008, 17:12 Re: Router???

Taaaaaa.... Upgrade firmware to fajna rzecz a ja jednak twierdze ze problem leży (w dosłownym tego słowa znaczeniu:) w konfiguracji.
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 15 mar 2008, 18:15 Re: Router???

Zgadza się: firmware'y to proponuje zmieniać dopiero po wykluczeniu pozostałych ewentualności.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez zmielna » 15 mar 2008, 19:49 Re: Router???

Amigo_uk napisał(a): konflikt adresow - ale powinien zostac wyswietlony stosowny komunikat. Sadze ze na kompie twojego taty jest zainstalowane twoje gg:) ale moge sie mylic.

Mniemam ze jakby to byl konflikt IP to nic by nie fafalo - a tu jak widzisz nie dziala tylko dziadu-dziadu, strony sie otwieraja wiec routing dla port 80 dziala, nie? No chyba ze sie laduja z cache przegladarki.
Ad astra per aspera..
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 15 mar 2008, 20:44 Re: Router???

tez podejzewam, ze na obu kompach jest zainstalowane gg tego samego uzytkownika, i jak sie wlaczy drugi komp, automatycznie odpali gg, to wywali cie z twojego kompa, zmien uzytkownika gg na drugim kompie
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA

cron