Council Tax bill

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez kamilkakac » 21 maja 2008, 15:12 Council Tax bill

witam!
od stycznia tego roku mieszkam z chłopkaiem w domku. znajomi mowili nam, ze mamy czekac bo w kwietniu powinien do nas przyjsc rachunek za council tax. niestety nic nie przyszlo. prawdopodobnie to dlatego ze musimy sie zarejestrowac i zadzwonic do councilu. niestety ile razy dzwonimy na podany numer :0845 245 8000 tracimy kilka funtów i wreszcie nikt nie podnosi słuchawki. słychac ttylko: prosze czekac i jakies tam oferty. co zrobić? czy w związku z tym, ze tak długo sie nie rejestrowalismy moze przyjsc jakas kara? proszę o pomoc.

kamilkakac
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 13 maja 2008, 15:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez BOZENA1972 » 21 maja 2008, 15:58 Re: Council Tax bill

Ja bylam w takiej sytuacji w tamtym roku.Nie placilam councilu przez 3 miesiace(gdyz w pierwszym domu zalatwila mi wszystko agencja i dostalam ksiazeczke wiec myslalam skoro ten dom tez jest z agencji to czekalam)Ale jak zadzwonilam i powiedzialam co i jak to zadnej kary nie otrzymalam.
do_you_know*_*

BOZENA1972
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączyła: 30 sie 2007, 20:59
Lokalizacja: Erdington B-ham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ona_26 » 21 maja 2008, 16:16 Re: Council Tax bill

Zamiast dzwonic i tracic czas i pieniadze mozna sie zarejestrowac w council tax na ich stronie i tak samo przysla Ci ksiazeczke.Ja nigdzie nie dzwonilam, tylko wypelnilam na www.birmingham.gov.uk odpowiedni formularz i po okolo tygodniu dostalam ksiazeczke do zaplaty councilu, takze polecam...

[ Dodano: Sro Maj 21, 2008 17:19 ]
Tu podaje dokladny link, ktory powinnas wypelnic, dotyczacy przeprowadzki, a kary zadnej nie powinnnas dostac ... http://www.birmingham.gov.uk/GenerateCo ... &MENU_ID=0

Ona_26
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 1 kwi 2008, 16:20
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Onijka » 23 maja 2008, 12:14 Re: Council Tax bill

Powinni wypełnić ten formularz, jeśli już wcześniej płacili council tax i mają nr referencyjny rachunku, a jeśli nie to nie zwlekajcie, bo może Was nie ukażą , ale nie odpuszczą i niezapłacony tax i tak będziecie musieli zapłacić, może rozłożą Wam go na raty.Ten za ubiegły rok podatkowy, tzn. od stycznia do kwietnia, to nie wiem, może będziecie musieli zapłacic w całości , a może rozłożą go w ratach przy tegorocznych opłatach.

Nie czekajcie, tylko idzcie do urzedu, jeśli inne próby złoszenia Was zawiodły, weźcie ze sobą dane i nr konta , parę minut i sprawa załatwiona :-)

Onijka
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 10 maja 2008, 21:55
Lokalizacja: UK
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez siwy » 24 maja 2008, 10:01 Re: Council Tax bill

ona a mozesz dac link do strony na ktorej bede mogl wypelnic formularz zeby mi ksiazeczke przyslali, wczesniej council w innym domu nie byl na moje nazwisko...czyli bede platnikiem pierwszy raz, a nie moge znalezc tego formularza za bardzo...dziekuje z gory i pozdrawiam:)

siwy
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 38
Dołączył: 6 sty 2008, 11:17
Lokalizacja: Ostrołęka
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ona_26 » 24 maja 2008, 11:15 Re: Council Tax bill

Ponizej podaje ten link. I wcale nie trzeba miec swojego numeru referencyjnego, zeby sie online zarejestrowac i aby przyslali ksiazke do zaplaty. Ja tylko ponizszy link wypelnilam, a to jest moj pierwszy dom, za ktory sama place council tax.Po prostu w miejscu gdzie trzeba wpisac poprzedni adres nic nie wpisalam i tyle:o) http://www.birmingham.gov.uk/GenerateCo ... &MENU_ID=0

Ona_26
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 1 kwi 2008, 16:20
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE