Kierowca ciężarówki.

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Brzózka » 15 cze 2008, 17:34 Kierowca ciężarówki.

Jestem początkującym kierowcą ciężarówki. Mam pytanie odnośnie przekroczenia czasu pracy, tzn. na przykład mam do przejechania 20 mil i została mi 1 godzina czasu pracy. Teoretycznie nie ma problemu, po max pół godziny powinienem być na miejscu ale jeśli nagle staje w korku i okazuje sie, że nie zdążę dojechać. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Nie wyobrażam sobie np. stanąć na autostradzie i robić 11 godzin przerwy. Prosze o info.
Pozdrawiam

Brzózka
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 27 mar 2008, 19:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 15 cze 2008, 18:12 Re: Kierowca ciężarówki.

U mnie w pracy bylo podobnie tzn duty bylo strasznie naciagniete i koles stal busem w korkach w miescie ok 1h w miedzyczasie powinien zjechac na zmiane, ale powiadomil przez radio biuro, ze cvzas pracy mu sie przekrocazy, kontroler kazal mu jechac na zmiane on powiedzial, ze nie pojedze i bedzie czekal w miescie, z pracy fgo za to zwolnili podal twm do sadu i wygral jakies 30tys odszkodowania.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 15 cze 2008, 19:20 Re: Kierowca ciężarówki.

jedziesz dalej, ciagniesz do najblizszego postoju lub jesli baza jest blizej to do bazy, z tylu na tarczce notujesz co bylo powodem tego rysunku na tacho, jesli karta digi robisz wydruk i opisujesz sytuacje, musisz podac nr drogi, czas i dzien kiedy to sie stalo.... chyba bo tez jestem poczatkujacy :)

ps wsiaz bo podwojna obsada tez ma swoje wymogi i oni chcieli w ten sposob nagiac je, wydaje mi sie ze to co chcieli zrobic bylo niezbyt legalne...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez WLOD » 17 cze 2008, 09:05 Re: Kierowca ciężarówki.

dokladnie tak jak pisze kolega opisujesz co bylo przyczyna twojego opoznienia z tylu na tarczy lub na wydruku i menadzer ci to potwierdza i wpisuje PoA czyli tak jak bys nie jechal tylko czekal na dyspozycje

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 10:08 ]
a w niektorych firmach jest tak ze jak czas sie konczy to dzwonisz do biura odpowiednio wczesniej i przysylaja ci drugiego kierowce a ty wracasz osobowka na baze

WLOD
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 15 lip 2007, 09:10
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Brzózka » 18 cze 2008, 16:34 Re: Kierowca ciężarówki.

Dzięki za info.
Pozdrawiam

Brzózka
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 27 mar 2008, 19:41
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA