Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Provler » 24 cze 2008, 12:57 Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

Siema,
Chciałbym kupić samochód, żeby nim wrócić do Polski i móc przełożyć kierownicę. Powiedziano mi, że najlepiej w takim wypadku kupić skodę octavię bo przełożenie jest najtańsze. Jeśli ktoś się w tym orientuje to proszę o podpowiedź.

Drugie pytanie to samo kupno: gdzie waszym zdaniem najlepiej znaleźć atrakcyjną ofertę?

Kolejne: Jak to jest z ubezpieczeniem? Czy jak kupuję samochód (ubezpieczony) to to jest tak jak w Polsce, że ubezpieczenie jest na samochód czy też jest to na osobę i muszę od razu kupować ubezpieczenie? I czy można ubezpieczyć np na miesiąc tu a potem w Polsce i jak to cenowo?
Prognozy są bardzo trudne, szczególnie w odniesienu do przyszłości :D
Avatar użytkownika
Provler
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 45
Dołączył: 13 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 24 cze 2008, 13:29 szczerze?

prosciej, taniej i swobodniej a rownie skutecznie mozna zakupic dobry wozek w Niemcach lub Holandii - polecam.

ludzie tak robia przekladki ale chyba nikt sie nie pochwalil jeszcze, ze w razie usterki wizyta u mechanika wiaze sie z doplata :) a sprawdzone to to jest poniewaz kilku moich znajomych dalszych czy blizszych z tym sie spotkalo. wygladalo to w stylu: "uuu autko po przekladce... no to bedzie troszke drozej bo nie wiadomo co z tym bylo robione itd"

to tak ku przestrodze a odpowiadajac na pytanie: Skody wszelkiej masci + passaty w poprzedniej budzie dobrze chodza i dobrze sie "przekladaja"

ale serio, jesli w PL masz mechanika do ktorego masz zaufanie i Cie nie obskubie w razie czego to spokojnie - w innym razie odpusc i kup coz za "ojro" u naszych zachodnich przyjaciol germanistow

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 24 cze 2008, 14:11 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

mozna z przystanku autobusowego wyklepac auto -mozna i przelozyc kierownice z auta Uk na strone reszty europy pytanie tylko PO KIEGO GRZYBA??????????????
generalnie druciarstwo cala geba, poza tym polskei wladze w tym urzedy powiatowe robia wszystko zeby ten proceder ukrocic i powiem tak NIE MA legalnej drogi do zarejestrowania tak przelozonej kirownicy w samochodzie (bez znajomosci i lapowek)a to sie wczesniej czy pozniej zemsci i obys tego zdrowiem nie przyplacil
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 24 cze 2008, 15:12 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

Hej!
1. Możesz kupić tu auto, z przełożeniem nie ma problemów ale jest jedno ALE musisz to zrobić w salonie, niestety żaden mechanik już nie przełoży Ci tego, niestety niedawno weszły takie przepisy (kochane polskie prawo :) ), wiem że dobre ceny mają Nissany.

2.Możesz poszukać na www.autotrader.co.uk a także w ogłoszeniach na forum bham, warto też popatrzeć na www.ebay.co.uk

3.Co do ubezpieczenia to musisz wykupić je sam zaraz po kupnie auta. Słyszałam, że ponoć można wykupić ubezpieczenie np na tydzień, ale to musisz poszukać w necie.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 24 cze 2008, 15:39 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

ja kupisz w komisie to przewaznie komisy daja tygodniowe ubezpoieczenie za free

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 16:41 ]
generalnie nie polecam przekladek, w wiekszosci przypadkow jest tak, ze jak jedziesz to wszystkie plastiki i nie tylko trzeszcza straszmnie, wg nie ma to sensu, tanio kupisz auto w Belgii, ja o tym myslalem kiedys dawno i cale szczescie ze tego nie robilem, mysle, ze nawet bedzies zmial przerabane ze sprzedaza takego auta potem
Rob jak uwazasz, ale nie polecam.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 24 cze 2008, 17:57 Re: szczerze?

DD napisał(a):prosciej, taniej i swobodniej a rownie skutecznie mozna zakupic dobry wozek w Niemcach lub Holandii - polecam.

ludzie tak robia przekladki ale chyba nikt sie nie pochwalil jeszcze, ze w razie usterki wizyta u mechanika wiaze sie z doplata :) a sprawdzone to to jest poniewaz kilku moich znajomych dalszych czy blizszych z tym sie spotkalo. wygladalo to w stylu: "uuu autko po przekladce... no to bedzie troszke drozej bo nie wiadomo co z tym bylo robione itd"

to tak ku przestrodze a odpowiadajac na pytanie: Skody wszelkiej masci + passaty w poprzedniej budzie dobrze chodza i dobrze sie "przekladaja"

ale serio, jesli w PL masz mechanika do ktorego masz zaufanie i Cie nie obskubie w razie czego to spokojnie - w innym razie odpusc i kup coz za "ojro" u naszych zachodnich przyjaciol germanistow


podobno tez mozna dobry wozek kupic wlasnie na Litwie (Marianpol i Kowno) maja tam gieldy tylko z lawetami gdzie sobie autko wybierasz...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 24 cze 2008, 19:59 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

albo szukaj na ebay'u angielskim odrazu auta z kierownica po lewej, czasami sa okazje...
http://shop.ebay.co.uk/items/Cars__left ... sacatZ9801


np. ta fura jest zajebista;)
http://cgi.ebay.co.uk/Chevy-Chevrolet-C ... 286.c0.m14

ale generalnie to tez nie polecam przekladek chociaz nie mam doswiadczenia, ale wyobrazam sobie jak to moze wygladac i nie chce
poprostu jesli ktos zaprojektowal samochod na ruch lewostronny to tak juz jest i analogicznie

ale nie wypowiadam sie na temat motocykli bo to juz zupelnie inna historia :-D :-D :-D


albo ten wozek kiera tez po lewej :roll:
http://cgi.ebay.co.uk/Lincoln-Town-Car_ ... 286.c0.m14

pozdro
-----------------------------
[ you ] a teraz pij szczesliwym stawaj sie, gdy malo Ci dolewke sobie wez;)
polecam kapelke posluchac!!!!!!!!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=82143349
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 25 cze 2008, 08:26 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

Bartsun napisał(a):podobno tez mozna dobry wozek kupic wlasnie na Litwie (Marianpol i Kowno) maja tam gieldy tylko z lawetami gdzie sobie autko wybierasz...


zgadza sie ale przeciez oni zaciagaja te wozy z Niemiec, Belgii i Holandii wiec po co kupowac od nich jesli do Belgii jest rzut kamieniem i taniej rowniez bedzie.
ze juz o bezpieczenstwie nie wspomne ;-)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez werbas » 27 cze 2008, 21:31 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

prosciej, taniej i swobodniej a rownie skutecznie mozna zakupic dobry wozek w Niemcach lub Holandii - polecam.

ale to ayto nie jest sprawdzone itd.
Moim zdaniem auta tutaj sa bardziej zadbane i jak dla siebie to oplaca sie przerabiac.
Co do tego gdzie to wiem ze w ASO robia to dosc tanio i szybko i znam kilka osob ktore tez polecilyby ten warsztat czy serwis.Ogolnie jestem zdania: Nie sprowadzac tylko przekladac.W niektorych autach nawet kloszy lamp nie trzea wymienic tylko przerobic lekko.
Avatar użytkownika
werbas
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 42
Dołączył: 22 maja 2007, 21:36
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mario7612 » 7 sie 2008, 18:48 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

cześć ,można przekładać i jeszcze nawet to rejestrują, ale musi to być konkretnie wykonane nie u byle paproka, też liczy się marka auta słyszałem że bmw są tanie do przekładki z tego wzgędu że koszta części są tańsze i mniej elementów do wymiany. Wymianie ulegają śilniczek wycieraczki, wycieraczki, klosze(w lepszych autach nie opłacalne,koszt) itp. policz sobie koszt częśći + robota, u mnie robią za 1.500 zł +tak jak pisałem koszt częśći.

mario7612
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 19 lip 2008, 15:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 7 sie 2008, 20:13 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

Najtansze sa przekladki do samochodow, ktorych najwiecej w polsce zdolaja ukrasc. Smutna polska rzeczywistosc :-( Kiedys kradli maluchy teraz najwyrazniej bmw.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez DD » 7 sie 2008, 22:11 a czym

werbas napisał(a):
prosciej, taniej i swobodniej a rownie skutecznie mozna zakupic dobry wozek w Niemcach lub Holandii - polecam.

ale to ayto nie jest sprawdzone itd.
Moim zdaniem auta tutaj sa bardziej zadbane i jak dla siebie to oplaca sie przerabiac.
Co do tego gdzie to wiem ze w ASO robia to dosc tanio i szybko i znam kilka osob ktore tez polecilyby ten warsztat czy serwis.Ogolnie jestem zdania: Nie sprowadzac tylko przekladac.W niektorych autach nawet kloszy lamp nie trzea wymienic tylko przerobic lekko.


rozni sie zakup auta w Holandii a tu w UK? jak sprawdzasz auto przed zakupem? przeciez mozesz je sprawdzic w taki sam sposob. Poza tym, bardziej zadbane i w dobrej cenie mozna zassac z USA. np. moj brat sie tym zajmuje, jesli ktos chetny to dam namiar, wozy bardzo fajne, szkoda, ze kierownica nie z tej strony co mi trzeba :/

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 7 sie 2008, 22:46 Re: Auto UK + przełożenie kierownicy w polsce

werbas napisał/a:
Cytat:
prosciej, taniej i swobodniej a rownie skutecznie mozna zakupic dobry wozek w Niemcach lub Holandii - polecam.

ale to ayto nie jest sprawdzone itd.
Moim zdaniem auta tutaj sa bardziej zadbane i jak dla siebie to oplaca sie przerabiac.
Co do tego gdzie to wiem ze w ASO robia to dosc tanio i szybko i znam kilka osob ktore tez polecilyby ten warsztat czy serwis.Ogolnie jestem zdania: Nie sprowadzac tylko przekladac.W niektorych autach nawet kloszy lamp nie trzea wymienic tylko przerobic lekko.


rozni sie zakup auta w Holandii a tu w UK? jak sprawdzasz auto przed zakupem? przeciez mozesz je sprawdzic w taki sam sposob. Poza tym, bardziej zadbane i w dobrej cenie mozna zassac z USA. np. moj brat sie tym zajmuje, jesli ktos chetny to dam namiar, wozy bardzo fajne, szkoda, ze kierownica nie z tej strony co mi trzeba :/
_________________
juz byl w ogrodku, juz wital sie z gaska
gdy nagle po pysku oberwal galazka


Nie do końca zwykle kupując samochód z w Niemczech, jesteśmy pewni ze rozrząd był robiony na czas wymiana olei itd.
Tutaj możesz kopić samochód 4 letni dobrej marki, i mieć niespodziankę jak mój kolega który wymienił olej w silniku na rekomendowany (full syntetic) i zonk, silnik padł po jakimś czasie bo okazało się ze palant przed nim oszczędzał na oleju i lal minerala.
Kilka takich przykładów. Nawet przy moim, gość wymienił rozrząd ale bez pompy wodnej, totalna głupota.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez DD » 8 sie 2008, 07:09 wlasnie

wlasnie o tym napisalem, o tym samym co Ty Thomas

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA