Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 19 sie 2008, 16:06 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

BrainFuck napisał(a):
on kupi tego asusa ... i pojedzie do servisu na 100 % :twisted:



Tfu,tfu przez lewe(a moze prawe)ramie...a kysz siło nieczysta... :-D
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 20 sie 2008, 09:28 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

@DD
Czy sie grzeje? Hmm, ciezko mi to porownac do innych laptopow w chwili obecnej. Troche napewno bo wybralem dysk 7200 RPM ;-) Predkosc ;-) I tak sadze ze w przeciagu roku wsadze do niego SSD jak cena bedzie bardziej przystepna :D Juz duzo nie brakuje :D Ale napewno nie narzekam na temperatury jezeli laptop ma powietrze by sie chlodzic - tj nie siedze w lozku z laptopem na koldrze blokujac mu doplyw powietrza ;-0
Jak jeszcze chcesz kupic / obejrzec XPS'a to sie odezwij na PM'a to sie mozemy gdzies spotkac ( pracuje w Sutton Coldfield ( 9-17), mieszkam Edgbaston ).

Air to fajna zabawka dla kobiety :D maly, cienki, lekki ;-) W sam raz dla bab.. Tak samo jak Toshiba Portege. Ale wszystko zalezy od potrzeb. Jakbym jezdzil autobusem to bym powaznie sie zastanowil nad Air'em czy moim XPS'em z 13'' ekranem... VAIO jeden mi sie podobal w Comecie go wypatrzylem. Niestety mial wcisnietego blu-ray'a... A ja nie bylem sklonny wydawac 100-150 funtow na cos co nie jest mi potrzebne ;-)

@brain:
Zapytaj sie ludzi ile lat uzywaja starych IBM'ow albo Fujitsu-Siemens wyprodukowanych przed 4 laty ( obecnie troche firma obnizyla loty ). Moj stary IBM ThinkPad 600x chodzi do dzisiaj ( przetarla sie tylko tasma laczaca kompa z matryca i potrafi 'niekontaktowac' ). Laptop ma z 10 lat juz... PIII 500 MHz... I jak sie DivX / XviD pojawil to dawal sobie z nimi rade bez problemow, mimo iz sporo laptopow nie dawalo rady...

A slyszales zeby ktos narzekal na Asusa / Acera? :-) Bo ja nie slyszalem...

Smieszy Cie mozliwosc dobrania komponentow? ;-) No dobrze, pokaz mi laptopa ( dowolnej marki ) z takim wyposazeniem )
4 Gb RAM
Procesor Intel C2D T9300
Dysk 7200 RPM ( dowolny rozmiar )
DVD-RW ( bez Blu - Ray'a / HD DVD )
Wbudowany modem HDSPA ( do mobilnego internetu ).
Podaj tez cene takowego laptopa...
Jezeli wybierasz nie-dell'a to kupujesz zestaw... Czyli z reguly takowe sa zaoszczedzone w miejscach nie-marketingowych... Bedzie w miare szybki procesor, ale wolny dysk ( mimo iz o duzej pojemnosci )... Bateria o malej pojemnosci itd itd...

tu masz porownanie laptopow w cenie 800-900 dolarow:
http://reviews.cnet.com/laptop-reviews/ ... ting7+desc

HP nie ma nawet na pierwszej stronie ( posortowane wg ocen osob testujacych )... Za to sa 4 Lenovo, 1 Acer, 1 Dell, Toshiba itd...

http://reviews.cnet.com/laptop-reviews/ ... ting7+desc
tutaj masz wszystkie ceny... Ile masz laptopow HP? 0.... Dell 1... Wciaz mowie tylko o 1szej stronie...

http://reviews.cnet.com/laptop-reviews/ ... ting7+desc
tutja z kolei tansze laptopty 600-800 dolarow... czyli gdzies ten przedzial o ktorym tu rozmawiamy...
Toshiba na przedzie reszta same Delle praktycznie

A, jezeli kupisz Dell'a to masz next-day serwis w domu :D wiec jezdzic nie musisz... nie wiem jak to wyglada u innych producentow...

Moja panna ma Compaq i nawet nie wiesz ile zdrowia mnie kosztowal...Pomine kwestie ze padlo zlacze PCMCIA... Z tylu sie nie da wsadzic sredniej wielkosci flash-drive'a do kompa bo blokuje zasilanie...

Ale mysle ze obejrzawszy powyzsze linki zobaczysz jak slaba marka jest HP.... Jakby mial kupowac drukarke to mu polece HP :D


A odnosnie matryc i pracy grafikow... Obecnie na rynku pojawiaja sie matryce z podswietleniem LED -> Dell takie oferuje ( do wyboru z innymi ). Takowe matryce cechuja sie tym, ze maja rownomierne podswietlenie calej matrycy ( matryce CCFL maja miejsca gdzie sa przeswietlone )... Do tego sa ciensze i lzejsze. Obecne monitory LCD mozna powiedziec ze sie spokojnie nadaja dla grafikow z malymi wyjatkami...

Wymieniles dwie firmy HP i Toshibe... O ile Toshiba jest firma niezla , tak HP jest ch.... uwazasz ze wiecej firm nie ma ? :D

Pozatym nie kupuje laptopa do grania, wtedy wybranie HP byloby strzalem w kolano... jak chcesz pograc na laptopie to wybierasz:
AlienWare
Dell XPS M1730
GateWay
i chyba w takiej kolejnosci wg mnie :D

A tutaj masz wg cnet
http://reviews.cnet.com/laptop-reviews/ ... ng7%20desc
dell sie nawet nie zalapal na pierwsza strone :D Ale jest ACER !!!!!!!!!!

ps.
A gra sie lepiej na PS3 :-) tzn obecnie jest juz podobnie, ale jeszcze 1 rok dzialalnosci PS3 na rynku i zdominuje rynek konsol...

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 20 sie 2008, 10:47 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

No ja uzywam xpsa M1330 2.2 gig procek 13 cali ekranik i jestem zadowolony. Nie grzeje sie nie wiesza i wszystko co ma dzialac dziala, klawiatura tez dobrych rozmiarów (duże łapska mam), a moja babeczka z kolei slynnego IBM'a lenovo i tez szafa gra ;)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 20 sie 2008, 11:53 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

no ja sie dlugo zastanawialem czy wziac xpsa 1530 czy 1330 ;-) W koncu doszedlem do wniosku ze za duzo siedze przy kompie zeby wziac 13'' ;-)

Odnosnie klawiatury to mamy identyczna :D

Ostatnio czytalem watek na laptopwym forum ze w nowej serii dell'a ( studio ) klawiatura ma tez ten sam rozmiar. Kombinuja czy bedzie dzialac klawaitura ze studio w XPS bo ma podswietlenie :D
Tylko jeszcze dell nie wprowadzil klawiatury jako czesc zastepcza na WWW i pozostaje to zagwostka :D

ps. Lenovo to nie IBM... Qpili czesc laptopowa od IBM'a i to dwie rozne firmy obecnie.
IBM koncentruje sie na uslugach i oddaje sprzet jak laptopy firmom trzecim jak Lenovo

A propos:


DELL Jest najlepszy bo wspiera BMW Sauber F1 Team w ktorym jezdzi NASZ RODAK!!!
Wraz z Intelem ;-) Chocby dlatego powinnismy wybierac Dell'a w chwili obecnej ;-)



owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 3 wrz 2008, 16:35 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

Mysle ,ze dokonalem dobrego wyboru.Nie mam z nim zadnych problemow i moge go z czystym sumieniem polecic(na obecna chwile :wink: )
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA