Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Provler » 19 wrz 2008, 11:03 Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

Wiem, że taki temat powinien być w innym dziale ale umieszczam go tu gdzie zaglądają prawdziwi samochodziarze :mrgreen:
Chciałem zapytać o drogę do Polski a szczególnie o tę "wodną" część. Chcę wrócić samochodem i interesują mnie wasze rady i doświadczenia (ceny owej przeprawy i rezerwacje promu czy pociągu w tunelu). Wstępnie sprawdzałem że trzeba z tym promem jak z samolotem :roll: . Czy naprawdę nie jest możliwe po prostu zajechać na to "promowisko" kupić bilet i dżaaa? Jeśli tak to czy czasem nie jest tak jak z pociągami w tym zdrowym inaczej kraju?
Prognozy są bardzo trudne, szczególnie w odniesienu do przyszłości :D
Avatar użytkownika
Provler
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 45
Dołączył: 13 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez majka20 » 19 wrz 2008, 12:16 Re: Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

Hejka. Niedawno jechałam do Polski samochodem a część wodną przebyłam promem. Wychodziłam z takiego samego założenia co ty w sprawie promów ale okazało sie że nie ma konieczności rezerwacji biletów na prom. Rezerwacje są tylko dla ułatwienia tobie dostania się na prom. śmiało możesz jechac do portu bez rezerwacji ale radzę w tym wypadku wyjechć trochę wcześniej. Ceny promów są różne. Zależą one od daty i godziny rejsu oras od ilości osób podróżujących samochodem. Płynełam z Dover do Dunkerque. rejs trwa tylko 2 godziny. pozdrawiam i miłej podróży. :grin:

majka20
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 17 wrz 2007, 14:15
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 19 wrz 2008, 17:39 Re: Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

Nigdy nie rezerwowalem czy na prom czy tunel bo do konca nie wiem na ktora dojade. Za prom ostatni raz placilem ok 70f w jedna strone Dover - Calais. Tunel jest troche drozszy ale szybszy i nie buja :oops: :-P Z tego co pamietam to bilet do tunelu kupuje sie w ostatnim stanowisku a na prom to, zanim wjedziesz bedzie parking i kasy. Sprawdz u ktorego przewoznika bedzie szybciej lub taniej.
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 19 wrz 2008, 20:16 Re: Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

strasznie drogo te 70f... ja pamietam ze zarezerwowalem chyba 2 tyg przed swietami w dwie strony na dwie osoby (nie wiem czy ilosc osob ma tu wplyw na cene) z dover do dunkierki... mysle ze taniej napewno jest z rezerwacja...

co do tunelu to jeszcze nie mam doswiadczen...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 wrz 2008, 07:56 Re: Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

A W tunelu niedawno wybuchł pożar, straszne to jest a tyle razy jeździliśmy przez niego :506:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 21 wrz 2008, 07:01 Re: Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

jak kupisz erezerwacje na prom,to mozesz zalacic ok 20 funtow w jedna strone, nie ma wiekszych problemow na dojechanie z birmingham na prom na ok 10 musisz wyjechac ok 5 rano i spokojnie zdazysz, podobnie jest w druga strone, ja raz sie spoznilem, ale byla to wina awarii auta, mozesz uzyc np nawigacji i jak ci pokaze, ze czas potrzebny na dojechanie z twojego miejsca w PL wynosi na 20 h do promu to wez sobie poprawke na to ze musisz byc troche wczesniej w porcie oraz jakas 1h na ewentualne postoje lub tankowanie, czyli wyjezdzasz jakies 22h przed odplynieciem.
To tez jest uzaleznione od twoich wlasciwosci, czy tyle dojedziesz, ja nie mam z tym problemow zawsze jade bez drugiego kierowcy i dojezdzam, bez przerw na spanie, mozesz pozniej sie kimnac jakies 2 h na promie.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 22 wrz 2008, 08:12 Re: Wycieczka do Polski, prom, eurotunel

Wydaje mi sie ze wczesniejsza rezerwacja bardziej sie oplaca. Chocby dlatego ze jedziesz centralnie do odprawy, nie musisz nigdzie zjezdzac i bladzic po porcie (mozna sie pogubic). Druga sprawa to cena - im wczesniej zabukujesz tym taniej zaplacisz. Nawet jezeli sie spoznisz lub przyjedziesz za wczesnie to mozesz zapytac czy da rade poplynac wczesniejszym/pozniejszym promem. Ja zawsze przyjezdzalem przed czasem i nigdy nie bylo problemu zeby wsadzic nas na wczesniejszy prom. Zmiana rezerwacji odbywa sie w okienku odpraw czyli nie trzeba nigdzie jezdzic i szukac biura. Raz tylko doplacalem za zmiane rezerwacji 10 funtow.
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA