Prawo Angielskie po Polsku

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 20 paź 2008, 18:31 Prawo Angielskie po Polsku

A ja mam takie pytanko, czy znajduje sie gdzies dostepny w internecie lub w jakims sklepie Kodeks Prawa Karnego Wielkiej Brytanii ale streszczony chociaz w najwazniejszych punktach w jezyku polskim? A moze istnieje calosciowa kopia dostepna w naszym ojczystym jezyku? Jezeli macie jakies informacje na ten temat i znacie strony internetowe, prosze dajcie znac. Z gory dzieki.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dect » 20 paź 2008, 20:54 Re: Prawo Angielskie po Polsku

Nie istnieje cos takiego o co pytasz. System angielski to system common law, czyli inny niz nasz, oparty na spisanych kodeksach.
Oh, shut up Ed! And stop moaning ;)
Avatar użytkownika
dect
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 42
Dołączył: 6 lip 2007, 08:57
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 23 paź 2008, 17:32 Re: Prawo Angielskie po Polsku

To w takim razie czy istnieje gdziekolwiek polski skrot angielskiego prawa? tak zapytam, bo widze, ze odpowiedz na moje pytanie nie padla. a tylko wyjasnienie odnosnie bledu. Jakas stronka na necie, moze ksiazeczka, cokolwiek. a jak nie ma, to jest gdzies chociaz adres do angielskiej strony gdzie mozna zapoznac sie z karami odnosnie przestepstw?
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dect » 23 paź 2008, 18:58 Re: Prawo Angielskie po Polsku

K.J. napisał(a):To w takim razie czy istnieje gdziekolwiek polski skrot angielskiego prawa? tak zapytam, bo widze, ze odpowiedz na moje pytanie nie padla. a tylko wyjasnienie odnosnie bledu. Jakas stronka na necie, moze ksiazeczka, cokolwiek. a jak nie ma, to jest gdzies chociaz adres do angielskiej strony gdzie mozna zapoznac sie z karami odnosnie przestepstw?


Jak mogla pasc odpowiedz skoro pytasz o cos (=taki kodeks) co nie istnieje?

NIE MA spisanego jednego kodeksu dotyczacego calego prawa karnego w UK. Jak juz wspomnialem prawo w Anglii opiera sie na systemie "common law" czyli glownie na precedensach (sprawach juz rozstrzygnietych, stanowiacych "wskazowki" jak postepowac w podobnych). Zeby Ci tego jeszcze bardziej nie pogmatwac poczytaj to http://en.wikipedia.org/wiki/Criminal_law
Oh, shut up Ed! And stop moaning ;)
Avatar użytkownika
dect
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 42
Dołączył: 6 lip 2007, 08:57
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 23 paź 2008, 19:08 Re: Prawo Angielskie po Polsku

to moze powiedz co zrobiles i wtey zastanowimy sie wspolnie co ci za to grozi hehehhe

pe

KA i PE
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK