nowy sposób na przesyłanie kaski

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez stokrotka » 13 cze 2007, 13:38 nowy sposób na przesyłanie kaski

czy ktos z was przesyłlal pieniadze do Polski za pomoca karty BREAD? to jakas nowosc, zastanawiam sie, czy to sie oplaca i jest bezpieczne. czy ktos z was korzystal z tej formy przesylania pieniedzy??? jesli tak, co o tym sadzicie???

stokrotka
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 16 maja 2007, 08:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Wozek » 8 lip 2007, 00:57 Re: nowy sposób na przesyłanie kaski

Korzystałem. Dwie karty (jedna doładowująca konto, druga wypłacająca kase).
Super sprawa: Masz dwie karty, jedną wysyłasz do Polski (pin można podać telefonicznie) a druga jest dla ciebie.
Idziesz do banku i wpłacasz np.50f w kasie,dajesz babce w okienku swoją karte ona ją przesuwa przez czytnik i dosłownie po 2 minutach osoba w Polsce może wypłacić kase z bankomatu.Jak nie doładujesz konta to niebedzie kasy na koncie, więc możesz nawet pin na odwrocie napisać :lol: . 1 mankament to wysłanie max 80f tygodniowo bez prowizji,wyślesz 100f to ci 5f za usługe ściągną i dojdzie tylko 95f.Za każde 100f wiecej (200,300...) jest 10f prowizji. Są wyznaczone bankomaty z których można kase wypłacić.

Nie wiem jak jest teraz, korzystałem z tego chyba z pół roku temu ostatni raz.

[ Dodano: Nie Lip 08, 2007 02:01 ]
Morzesz też za pomocą Tonio LTD
http://www.tonio.co.uk/index.php

Prowizja za wysłanie na konto PLN 5f.
Jak dojdzie kasa na konto w Polsce to bank pobiera prowizje za przelicznij funtów na złotówki.
wpłacisz 100f=525zł wyślą 95f=498 dojdzie 90f=475

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xularp10 » 25 lip 2007, 08:29 Re: nowy sposób na przesyłanie kaski

Osobiście korzystam z Moneybookers i jestem zadowolony. Szybko tanio i bezpiecznie.
Cała operacja przesłania pieniędzy kosztuje mnie 40 pensów i 6.7 zł.

xularp10
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 59
Dołączył: 20 lip 2007, 00:10
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Pav-Q » 25 lip 2007, 08:38 Re: nowy sposób na przesyłanie kaski

Użytkownicy Silver Account w Lloydsie mają możliwość uzyskania tzw.
Money Transfer Card.

Kartę oczywiście można przesłać komuś do Polski. Ładuje się na nią maksymalnie 750L i od razu po drugiej stronie można wypłacać. Pieniądze można ładować ze swojego konta nawet trzy razy dziennie (a więc do 2250L dziennie!!).

Plusy - wygoda i bezpieczeństwo.
Minusy - prowizje od wypłaty z bankomatu w Polsce (1,5% + kurs wymiany; max 4.5L)

Drugi sposób jest prozaicznie prosty - tzw. Economy Money Transfer.
Przelew z konta w Lloydsie na polskie konto kosztuje 10L.
Żeby dokonać przelewu trzeba iść do dowolnego oddziału banku.

Plusy - wygoda i bezpieczeństwo, tylko jedna prowizja,
Minusy - długi czas oczekiwania na przelew (może być nawet 10 dni)

Podejrzewam, że podobne możliwości znajdziecie w innych bankach
:: caveat emptor ::
Avatar użytkownika
Pav-Q
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 46
Dołączył: 7 cze 2007, 14:44
Lokalizacja: Zgorzelec-Konin
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez D.J.Fabio » 15 lut 2008, 12:03 Re: nowy sposób na przesyłanie kaski

xularp10 napisał(a):Osobiście korzystam z Moneybookers i jestem zadowolony. Szybko tanio i bezpiecznie.
Cała operacja przesłania pieniędzy kosztuje mnie 40 pensów i 6.7 zł.




a mozesz wytlumaczyc jak tego uzyc??? to wszystko mozna przez internet czy trzeba gdzies isc??? :?:

D.J.Fabio
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 40
Dołączył: 15 lut 2008, 09:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtekm » 4 cze 2008, 17:10 Re: nowy sposób na przesyłanie kaski

wszystko przez internet, rejestrujesz konto (tylko na angielskie dane i z krajem:uk), podpinasz pod to swoje konto bankowe w anglii (wpisujesz w formularze dane banku),
drugie konto rejestruje ktos na polskie dane, podaje polski bank
-uwaga, regulamin zabrania aktywacji 2 kont na 1 osobe, ale ja z powodzeniem przelewalem z konta angielskiego na polskie, no ale liczyc trzeba sie z tym, ze jesli sie kapna, moga zamknac i mozna wtopic kase ktora na moneybookers jest

konto w moneybookers musisz doladowac(direct debit,karta-natychmiast, przelew-kilka dni), pieniadze przelewasz natychmiast z konta w moneybookers na inne w tym serwisie (na adres email), za wyplate potracaja stala prowizje i wyjecie pieniedzy trwa 2-5 dni

musisz aktywowac konto bankowe(potwierdzic ze jest twoje)-wysylaja ci kod w przelewie niskiej sumy, i mozesz przez direct debit doladowywac konto na moneyboookers, mozesz tez placic karta (jakis % prowizji), albo przelewem, konto na polski adres mozesz aktywowac poczta (wysylaja list z kodem)

koszty przelewu to max 0.50funta, przeliczaja po dosc dobrych kursach, oplata za wyplcenie pieniedz 1,5 finta
ogolnie zasada jak paypal, z tym ze paypala ciezko aktywowac w polsce bo trzeba karte kredytowa miec

wojtekm
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 10 paź 2007, 10:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek78 » 10 sty 2009, 17:12 Re: nowy sposób na przesyłanie kaski

ja z kolei korzystam z opal transfer ltd. jest to firma ktora za 3£ przesle kazda kase( oczywiscie przy kwotach kilkuset fuli sa pewne wymagania papierkowe). jestem osobiscie zadowolony. http://www.opaltransfer.com/pl/. Pozdro. Przemek
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 139
Wiek: 46
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE