proszę o pomoc bo ide do sądu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez jolantas87 » 6 sty 2009, 18:41 proszę o pomoc bo ide do sądu

Mam prośbę, bo pod koniec miesiąca idę do sądu jako osoba poszkodowana, w sprawie rasizmu. I nie wiem na jakiej zasadzie to będzie, może już ktoś był w takim charakterze jak ja. Czy jak ją wygram należy mi się jakieś odszodowanie ,, proszę o pomoc bo ja jestem zielona gorąco pozdrawiam i z góry dziękuje

jolantas87
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 6 sty 2009, 18:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bernii » 6 sty 2009, 19:09 Re: proszę o pomoc bo ide do sądu

najlepiej skontaktuj sie z prawnikiem ... jakie masz dowody czy ew. swiadkow na rasizm ??
To co cię kusi czego ci potrzeba
Zludne bezpieczenstwo, pigulka szczescia
Ja z dnia na dzien nabieram pewności
Nie ma szczescia bez odrobiny szalenstwa!!!
Avatar użytkownika
Bernii
Rozeznany
 
 
Posty: 250
Wiek: 40
Dołączył: 16 maja 2007, 09:09
Lokalizacja: Rzeszow/Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 7 sty 2009, 07:08 Re: proszę o pomoc bo ide do sądu

a jakiej rasy jestes? czy czasem nie mylisz rasizmu z dyskryminacja na podstawie pochodzenia/narodowosci? (discrimination based on nationality)?

mysle ze CAB bedzie najlepszym zrodlem informacji, choc sadze ze skoro sprawa trafila juz do sadu to pewnie ktos juz w to wnikal. daj znac jak poszlo, mysle ze wszyscy jestesmy ciekawi

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 7 sty 2009, 08:13 Re: proszę o pomoc bo ide do sądu

bierz prawnika , samej ci bedzie ciezko
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jolantas87 » 8 sty 2009, 18:42 Re: proszę o pomoc bo ide do sądu

KA i PE rasy to są zwierzęta.. A ja chciałam odp. na moje pytanie, jak go nie znasz to proszę nie udzielaj się, Pozdrawiam

jolantas87
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 6 sty 2009, 18:28
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 8 sty 2009, 19:34 Re: proszę o pomoc bo ide do sądu

jolantas87 napisał(a):KA i PE rasy to są zwierzęta.. A ja chciałam odp. na moje pytanie, jak go nie znasz to proszę nie udzielaj się, Pozdrawiam


slowo rasizm wyraznie informuje ze chodzi o dyskryminacje na podstawie przynaleznosci do jakiejs rasy. poniewaz mieszkamy w kraju zdominowanym przez rase biala, domniemuje ze chodzi ci o dyskryminacje na podstawie przynaleznosci do okreslonej narodowosci. oczywiscie moge sie mylic, bo na przyklad bylas dyskryminowana przez pakistanczykow za to ze nie jestes lekko brazowa...........

jesli chodzi o odpowiedz na twoje pytanie to wniknij w moj wczesniejszy post i ja tam znajdziesz. skrot CAB odnosi sie do biura porad obywatelskich, i jesli obywatel (niezaleznie od rasy czy narodowosci) ma problem lub pytanie natury prawnej powinien tam najpierw zawitac. to co radzili ci inni, skontaktuj sie z adwokatem, to bardzo dobry pomysl. jesli jakas kancelaria zgodzi sie zajac twoja sprawa na zasadzie 'nie ma zaplaty bez wygranej', da ci to wyrazny sygnal ze prawdopodonie masz racje.

osobiscie uwazam ze bardzo czesto (nie mowie oczywisce ze tak jest tu) jestesmy przewrazliwieni, i odbieramy rozne zachowania za przejaw dyskryminacji. czasami faktycznie rozni ludzie daja wyraz swoim kompleksom, frustracji i glupocie poprzez 'dyskryminowanie' innych ktorzy moze nie sa tak biegli w jezyku jak oni. sa to jednak uwazam sporadyczne przypadki, i rzadko maja miejsce na poziomie sredniego czy wyzszego szczebla zazadzania. zazwyczaj w takich sprawach zupelnie wystarcza pismo do dyrekcji z opisem zajscia i prosba o przeprosiny. daje to wyrazny sygnal ze glupie odzywki i zlosliwosci nie beda tolerowane. sam pomagalem napisac taki list w kilku przypadkach i zawsze pomagalo.

moim zdaniem jesli ktos ma sprawe w sadzie to powinien wiedziec dokladnie o co, a rasizm raczej w polskich sprawach sie nie aplikuje.

najlepszego, i calkiem powaznie daj znac jak poszlo

pe

ps. jesli uchylilabys rabka tajemnicy o jaka sprawe chodzi, moze bylo by latwiej dac jakas rade

pe
Ostatnio edytowano 8 sty 2009, 19:38 przez KA i PE, łącznie edytowano 1 raz

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez Sharegrace » 8 sty 2009, 19:37 Re: proszę o pomoc bo ide do sądu

Droga Jolanto, rasizm z reguly nie dotyka zwierzat. No w kazdym razie nie ma udokumentowanych przypadkow spraw sadowych, w ktorych strona jest poszkodowane zwierze.
KA i Pe slusznie zwrocil uwage na fakt, ze w twoim przypadku nie z rasizmem a wlasnie z dyskryminacja mamy do czynienia. Albowiem jako polka jestes z duzym prawdopodobienstwem, tak jak wiekszosc anglikow, przedstawicielka rasy bialej :)
Avatar użytkownika
Sharegrace
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 8 sty 2009, 02:13
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Aleksander1 » 22 sty 2009, 16:22 Re: proszę o pomoc bo ide do sądu

Nie pomysleliscie o jeszcze jednej opcji, ze nawet Polka moze nie byc biala?

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 16:25 ]
Ktos musial Ci pomoc w zalozeniu sprawy w sadzie, wiec on powinien Cie uprzedzic jak to bedzie wygladalo. Generalnie trudno Ci doradzic, bo nie wiadomo co to za sprawa.Ale prawda jest taka - prawnik bylby tu najodpowiedniejszy.
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 22 sty 2009, 09:04
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI