Zasięg mobilnego internetu.

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 16 maja 2009, 13:36 Zasięg mobilnego internetu.

Już od dłuższego czasu próbuje sobie zakupić movilny internet, lecz zawsze w sklepach ( Wlk. Brytania ) sprawdzają mi zasięg i stwierdzają że w moim terenie zasięgu brak.
Moje pytanie to :
-czy zasięg movilny internetu jest tym samym co zasięg komórki tel. ?

Załóżmy że mam o2, albo w Polsce Sieć ERA. I na planszy mapki w sklepie okazuje się że nie mam zasięgu, lecz jeśli telefon komórka mi działa w kilku pomieszczeniach domu, czy to oznacza że w tej samej cieci internet movilny również będzie miał zasięg?
Czy te mamki którymi sie posługują sprzedawcy internetu movilnego, są tymi samymi mapkami które wskazują zasięg komórki w danej sieci?
Jeśli tak nareszcie sobie wezmę następnego laptopa :)
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 19 maja 2009, 08:36 Re: Zasięg mobilnego internetu.

praktycznie odpowiedzi na Twoje pytania są jedne - tak.
Chociaż z drugiej strony nie każdy nadajnik telefonii komórkowej musi wysyłać sygnał gprs, potrzebny do netu. Stąd może się zdarzyć, ze komóra Ci będzie działać, a net niekoniecznie. Stąd najlepiej poprosić w salonie żeby ktoś przyjechał z lapciakiem do domu i zademonstrował/sprawdził działanie netu. Jeśli salon chce sprzedać usługę, to nie powinno być z tym większego problemu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA