Zasady gdy wynajmujemy pokoj

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 20 maja 2009, 17:19 Zasady gdy wynajmujemy pokoj

Zatem,dajmy na to,że jadę za tydzień do Bham. Posiadam już kupiony bilet jestem spakowany i wogóle. W kieszeni mej jest 400f.
Na stronie tego forum znajduję ogłoszenie,że ktoś wynajmie pokoj za 50 f i w tym juz rachunki(czyli jeszcze tylko na jedzenie dla mnie itd)

A jest jakaś umowa? Bo co pójdę tak do kogoś zostawie rzeczy i pójdę poszukać agencji aby dostać pracę ,wrócę a moich rzeczy nie będzie.. i co zrobię ?
No ja wiem,powieszę się.. ale czy można się jakoś zabezpieczyć?

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez r.obert » 20 maja 2009, 22:55 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

Jak Ci sie uda to mozesz tak wynajac .. 50 F za tydzien oczywiscie + kaucja ....... czyli jakies 250 funtow platne z gory :) a umowa ... raczej jest potrzebna - wrecz niezbedna zeby uniknac takich konsekfencji o ktorych napisales :)

r.obert
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 41
Dołączył: 19 mar 2009, 10:18
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez potatos » 21 maja 2009, 07:05 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

hummmmm...... ciekawe ,kto wynajmie za 50 GB???/ gdzie prad ,woda ,internet tax?!NOOOO.... CHYBA ZE MA Z 10 LOKATOROW!!!!!!!!!!! ;)

potatos
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył(a): 29 maja 2006, 03:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 maja 2009, 08:09 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

lol, potatos, czytam Twój kolejny post z bardzo mądrymi uwagami...
Koleżeństwo z pracy - ceny pokoi - 35, 40, 50, 60. Wszystko z wliczonymi rachunkami. Wszyscy w mieszkaniach/domkach max 5 osobowych. Więc jak się chce to można znaleźć. To nie Londyn :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 21 maja 2009, 08:33 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

http://bham.pl/ogloszenia/nieruchomosci ... _barr.html

proszę 50 F nie ma mowy o kaucji i wliczone rachunki.. szukałem 1min20sek

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 21 maja 2009, 09:20 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

za 50 f mozna wynajac bo utrzymanie chaty 3pokoje miesci sie w 1000f wiec jesli mieszkaja 4-5 osob to tak wychodzi no nie ! mnie naprzykład 2 pokojowego flata miesiecznie wychodzi 620f z rachunkami(woda,tax i prad -gazu nie ma)2 osoby i dziecko, pozdrawiam

Guest
 
 

PostNapisane przez KA i PE » 21 maja 2009, 11:18 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

najlepiej podzwon po tutejszych ogloszeniach i dogadaj sie zanim przyjedziesz. na pewno znajdziesz cos bez kaucji (KAŁcji :-) ), ale odzaluj na telefony i poumawiaj sie zanim przyjedziesz.


pozdr
pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 21 maja 2009, 12:01 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

no tak tak nie ma innej opcji.

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sharemka » 21 maja 2009, 18:34 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

boniu :arrow: duzo zalezy od dzielnicy w której wynajmujesz pokój, Perry Barr chyba nie cieszy sie dobrá opiniá, wiec i cena niska :!:
"Bo meska rzecz, byc daleko a kobieca wiernie czekac..."
Avatar użytkownika
sharemka
Rozeznany
 
 
Posty: 241
Dołączyła: 6 sty 2009, 13:27
Lokalizacja: Hall Green/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 maja 2009, 22:51 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

boniu napisał(a):A jest jakaś umowa? Bo co pójdę tak do kogoś zostawie rzeczy i pójdę poszukać agencji aby dostać pracę ,wrócę a moich rzeczy nie będzie.. i co zrobię ?

Tu może pojawic sie problem, musisz dzwonic i się dowiadywać czy dostaniesz legalna umowę, większość ludzi wynajmuje pokoje w domku ktory sama wynajmuje od agencji bądz prywatnego landlorda co jest nie legalne no i nie da ci nikt umowy.
Najlepiej szukać ludzi z włąsnosciowym mieszkaniem.
Co do pokoju i znajdujących się w nim rzeczy musisz niestety bardzo uważać, pytaj sie od razu czy pokój jest zamykany na klucz czy możesz wymienic na własny zamek i takie tam bo inaczej gwarancji nie masz , chociaż zapewne wynajmujący ma takie same obawy w stosunku do nowego wspólokatora jak wspólokator do wynajmującego... :roll:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 25 maja 2009, 07:21 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

Ja kilka razy wynajmowałam włąsciwie podnajmowałam pokój bez umowy.Jest to nielegalne ale w gruncie rzeczy ma swoje plusyi minusy.Zawsze można sie ewakuowac bez zbędnych ceregieli:) to był żart!Na sam początek to jest moim zdaniem ok .Czasami mozna sie dogadac i nie płacic kaucji( u polaków to nie przejdzie!).Umowa wynajmu tak naprawde potrzebna jest przy różnego rodzaju załatwianiu spraw np socjalnych.Nie wiem jak to jest założeniem konta w niektórych bankach.

A propos lęku o swoje rzeczy to:
masz klucz do drzwi a jak nie do prosisz właściciela zeby ci założył!
prosisz o spisanie recznie umowy tak dla ciebie jako podkładke.Spisujesz dane delikwenta ew możesz poprosic o ksero paszportu bądz karty ID.
Zawsze mozesz poprosic o jakieś poswiadczenie tymbardziej ze zapewne bedziesz musiał wpłacic kaucje.No właśnie i tu musisz sie przygotowac bo przeważnie informacji w ogłoszeniu nie ma że bedziesz musiał zapłacic kacje -tydziń lub miesiąc z góry.Wiec 400 funtów to chyba troche za mało!
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eternity » 18 cze 2009, 13:11 Re: Zasady gdy wynajmujemy pokoj

Mam doswiadczenie w tej sprawie,problemem najwiekszym jest to ze nawet jesli dostaniesz klucz to nie bedzie jedyny klucz jaki istnieje do pokoju,w zwiazku z tym, posiadanie klucza nie gwarantuje bezpieczenstwa; zmienialem pokoje nawet w tym samym domu i wiem ze landlord nie wymaga zeby osoba uprzednio mieszkajaca w pokoju oddala klucze,jedynie prosi,a gdyby wymagal to ktos moglby dorobic klucz,a pozniej wejsc i powynosic komus rzeczy z domu; wiec na poczatek najwazniejsza rzecz to swoj osobisty solidny zamek oraz konkretnie spisana umowa w ktorej jasno i wyraznie jest napisane ze wplacasz kaucje,kwote cyfrowo i slownie ! posiadajac klucz od swojego zamka i podkladke w formie umowy jestes wzglednie bezpieczny bo wyobraznia wspollokatorow nie zna granic

eternity
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 16 cze 2009, 22:08
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE