Powolna Vista.

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 23 maja 2009, 13:33 Powolna Vista.

No i pojawił mi się wielki problem w minute po zakupie nowego netbooka:
Sony VAIO VGN-P11Z

http://www.spaceone.pl/index.php/sklep/ ... flyer.html

Na każdym kroku bardzo muli mi go. Chodzi tak powolnie że szok. Na jedną stronę aby otworzyła się w internecie czekam kilkanaście sekund. Sam laptop równie chodzi powolnie jak chce coś w nim zrobić, wejść w programy, zmienić tło pulpitu itp.
W dużym ( drugim ) laptopie jaki mam ( windows XP ) wszystko śmiga bez żadnego wyczekiwania.
Wyrzuciłem z ekranu nowego laptopa wszelkie zegary, kalendarze ale nic tonie dało nadal go muli.
Nie wykluczone że tak już musi być bo np. może jest on zbyt małym netbookiem, aby mogło być lepiej, ale z drugiej strony spotkałem się z opiniami nawet w sklepie, że przynajmniej internet będzie chodził mi tak szybko jak w dużym laptopie. Niestety wszystko chodzi powolniej, a ja jeszcze nawet nie zacząłem ściągać żadnych programów, jak planet erth itp.
Wirusy ani inne uszkodzenia nie wchodzą w gre gdyż laptop jest zupełnie nowy.

Moje pytanie czy to już tak będzie zawsze wszystko powoli w nim chodzić?
A jeśli jest nadzieja że nie to co mogę zrobić?
Co mówią te parametry o mym laptopie boja nie mam pojęcia co one znaczą?
Opcja wymiany na xp, wolał bym aby nie wchodziła w grę , bo skoro mam oryginalną viste wolał bym z nią zostać. Jednak na wszystko jestem gotów, aby tylko chodził szybciej.
Bardzo dziękuję i oczekuję na rady.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 23 maja 2009, 20:08 Re: Powolna Vista.

soniac napisał(a):Wirusy ani inne uszkodzenia nie wchodzą w gre gdyż laptop jest zupełnie nowy


jezeli polaczyl sie z netem przed zainstalowaniem na przyklad avasta to jak najbardziej wchodza w gre.

proponuje pojsc do sklepu i zazadac wymiany. jesli byl kupiony kilka dni temu maja psi obowiazek to zrobic bez zbednych pytan

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 maja 2009, 16:10 Re: Powolna Vista.

zacznijmy od sprzętu:
Procesor: Intel® Atom™ Z520 Processor, Supports Enhanced Intel SpeedStep® Technology 1,33 GHz
Procesor przeznaczony do netbooków, czyli, jak pisałem wcześniej, sprzętu przeznaczonego głównie do przeglądania internetu. Strony www są pisane na kilka sposobów. Z tych najbardziej popularnych to mamy - czysty HTML i dynamiczny HTML - bardzo szybkie strony, mało "bajerów", średni wygląd graficzny. HTML + skrypty javy. Równie szybkie jak czysty HTML i trochę lepsze bajery graficzne. No i najbardziej popularne na dzień dzisiejszy - pisane w technologii flash. ****** wygląd, ALE wolne jak cholera. Osobiście nie cierpię stron flashowych. Dla mnie internet = informacja = szybkość, a nie wodotryski i grafika z kosmosu, wymagająca i sprzętu i łącza.

System operacyjny: Genuine Windows Vista® Home Premium EN z Service Pack 1 (spolszczenie)
O systemie nie będę pisał, bo jak każdy nowy wypust MS jest tak systemo/pamięciożerny, że szkoda gadać.

Pamięć RAM: 2048 MB, 533MHz, DDR2 SDRAM (1x2048 MB)
1 kość, czyli bez technologi Dual-chanell. Taktowanie pamięci 533 MHz w stacjonarnych kompach "wyszło" jakieś 2-3 lata temu. Biorąc pod uwagę, że na dzień dzisiejszy 1066MHz to norma, a 800 MHz uważa się za "staroć" więc zegar 533MHz nie jest żadną rewelacją.

Twardy dysk: 60 GB 4200 rpm SATA
Pojemność spoko. Tylko zastanawia mnie ta prędkość obrotowa. Znam 5200/7200/10000.

Karta graficzna: Mobile Intel® Graphics Media Accelerator 500
IMVHO do tego wyświetlacza w zupełności styknie. Choć flash jest wymagający.

Zastanawia mnie tylko jeden wpis w tej informacji o sprzęcie:
Zintegrowana karta sieci bezprzewodowej: 300 Mbs, maks. 100 m. 802.11a/b/g
Jeżeli max obsługiwany standard to 802.11g, to jakim cudem ma osiągnąć 300 Mbps, jeśli standard G to max 54Mbps? A o ile pamiętam 100Mbps osiąga dopiero standard N.

Dorzuć do tego szybkość połączenia internetowego + (zapewne) WiFi - no i mamy problemy. Z wymiana bym poczekał, do sprawdzenia wszystkich pozostałych możliwości.
Zobacz, jak Ci będzie chodził po kablu (sprawdzisz radiówkę), sprawdź na "brzydkich" stronach - chodzi mi o wygląd graficzny, a nie zawartość :P.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 24 maja 2009, 21:10 Re: Powolna Vista.

Bardzo uważnie czytałem Państwa instrukcje i bardzo chciałem za nie podziękować.
Zacząłem czytać również instrukcje netbooka i doczytałem się coś o UPDATE, by komputer chodził MOR EFFICIENTLY and SECURELEY.
EFFICIENTLY ( na. Polski znaczy chyba: skutecznie, wydajnie, sprawnie ) and SECURELEY. ( na. Polski znaczy chyba: pewnie, bezpiecznie, dobrze, mocno, porządnie)
Zrobiłem jak podała instrukcja, czyli:
nacisnąłem:
START-ALL PROGRAMS-WINDOWS UPDATE i start. Ściągało się coś wiele minut.

Doczytałem się również o ANTY WIRUS-ie ( w netbooku ) że mam go darmowego przez jakiś czas, dlatego również go zainstalowałem. i...Huraaaaaaaaaaaa!!!!! :mrgreen:

Okazało się że wszystko zaczęło pracować po ludzku. :-)
Na stronę internetową by się otworzyła wyczekuję teraz tylko nie całe 3 sekundy.
Poprzyciskałem inne OK. OK. OK...... i nie znając się nic, tak naprawdę nie jestem pewien co dokładnie sprawiło że teraz jest OK.

Już myślałem że wszystko gra a tu okazało się że np. YOU TUBE nie odtwarza, bo Trzeba ściągnąć jakieś FLASCH PLAYER. O dziwo wcześniej jak muliło mi netbooka you tube odtwarzało obraz i głos. Boję się że jak ściągnę to FLASCH PLAYER to znów się zacznie horror.

Nie wiem jeszcze co się dzieje bo w trakcie kilka minut temu pojawił mi się nowy problem, Na ekranie wyświetliły się jakieś informacje o problemie,,,,,potem że mogę nacisnąć na F8, aby coś zrobić....nacisnąłem ,,,,itd,,itd,,aż w końcu nacisnąłem na REPEAR ( NAPRAWIĆ ) ,,,potem OFF i teraz włączyłem i działa sprawnie, zatem jestem dobrej myśli i bardzo wdzięczny Wam za pomoc :-)
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 maja 2009, 08:49 Re: Powolna Vista.

update - ściąga i instaluje najnowsze wersje sterowników/programów. Z reguły nowsze = lepsze/szybsze/stabilniejsze.
Co do flasha. Zainstaluj wtyczkę do swojej przeglądarki i będzie OK. Niestety, musisz ją zainstalować, gdyż zdecydowana większość dzisiejszych storn www korzysta z tej technologii. Można się zastanawiać, czy oryginalny - Adobe Flash Player, czy jakiś inny, konkurencyjny.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jed » 15 cze 2009, 12:14 Re: Powolna Vista.

Strony www są pisane na kilka sposobów. Z tych najbardziej popularnych to mamy - czysty HTML i dynamiczny HTML - bardzo szybkie strony, mało "bajerów", średni wygląd graficzny. HTML + skrypty javy. Równie szybkie jak czysty HTML i trochę lepsze bajery graficzne. No i najbardziej popularne na dzień dzisiejszy - pisane w technologii flash. ****** wygląd, ALE wolne jak cholera. Osobiście nie cierpię stron flashowych. Dla mnie internet = informacja = szybkość, a nie wodotryski i grafika z kosmosu, wymagająca i sprzętu i łącza.


Witryny internetowe sa tworzone w oparciu o rozne technologie. Najczesciej jest to open source:
1.(X)HTML/CSS/JavaScript, 2.PHP,3.MySQL.
Komponenty witryny to: 1.struktura, 2.prezentacja, 3.zachowanie. HTML to jezyk opisu, ktory odpowiada za strukture, XHTML to prawie to samo, ale ulatwia wprowadzenie XML.

To, co mnie przerazilo, Adamie, to wzmianka o Flashu. Flash_był_popularny kilka lat temu, bo oferowal cos nowego i tworzylo sie witryny inaczej. Rezultat byl taki, ze najlepsi webmasterzy poszli do flasha, a zlecenia tradycyjne wykonywaly zoltodzioby. Na szczescie wiekszosc internautow mialo podobna opinie jak Ty, do tego jakos w tym czasie konsorcjum W3 wpadlo na szatanski pomysl zamiany slowa rekomendacje na standardy. Flasha w standardach nie ma, jest (X)HTML,XML, CSS, ECMAScript,DOM. Flash jest potrzebny do prezentacji, przydaje sie do intr_okolicznosciowych_, no i nieodzowny jest dla naiwnych reklamodawcow.

W roku 1989 porzucono projekt ARPAnet, ale przez kolejne 6 lat Internet byl malo popularny ze wzgledu na zakaz NSF do wykorzystania komercyjnego. Internet= informacja mial racje bytu dla co bystrzejszych, ale ludzie nie sa bystrzy i chca igrzysk.

Aby nie bylo off topicu: fajna ta Vista i fajny netbook. Pozdrawiam

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 cze 2009, 20:22 Re: Powolna Vista.

mocne słowo - przeraziło - :D
A co do flasha. No zgoda, że na dzień dzisiejszy mało kto używa flasha do przygotowania _całej_ strony. Ale praktycznie grafiki, wstawki znajdziesz na bardzo wielu stronach. I nie jest to moim zdaniem marginalna część stron. Dlatego uważam, że flash powinien być instalowany tak czy siak. Wcześniej, czy później trafi się na taką stronę, na którą chce się zaglądać częściej a będzie wymagała wtyczki.
Ja tam zawsze go u siebie instaluję :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jed » 23 cze 2009, 23:40 Re: Powolna Vista.

E tam mocne. Napisales, ze jest najpopularniejsza technologia, tymczasem popularny jest (X)HTML. Ja tez mam wtyczke, dziwnie to wygladalo jak mialem blokade w firefoxie, ale nie widze innego dla Flasha zastosowania jak banery i proste gry. To na 100 % nie przetrwa, bo wyszukiwarki Flasha nie indeksuja.
Tez pozdrawaim

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez alojzy » 24 cze 2009, 19:54 Re: Powolna Vista.

Jako że uważam ze Vista jest najlepszym systemem Microsoftu , który wyszedł do tej pory,
drogi soniac, tytuł twojego tematu powinieneś brzmieć inaczej., to nie vista jest powolna tylko niestety twój notebook jest zbyt wolny do tego systemu.
I co byś nie kombinował to nigdy nie będziesz zadowolony bo przy takich parametrach komputera nie możesz liczyć, na szybkie działanie systemu Vista, nawet w tych najprostszych operacjach.

Jak to gdzieś ktoś kiedyś napisał ze vista jest super tylko aby działała poprawnie to trzeba mieć komputer a nie kalkulator.
W pełni popieram te słowa, wiadomo ze każdy nowy system ma wady, obecnie używam Visty własnoręcznie skonfigurowanej z sp2 i muszę przyznać, ze jeszcze nigdy nie cieszyłem się takim dobrze współpracującym systemem operacyjnym.
Gdy miałem komputer starszej generacji niestety już nie było to takie piękne, dlatego, powtórze ze wista jest super systemem jeśli mu się zapewni dobre warunki pracy.

jed napisał(a):To na 100 % nie przetrwa, bo wyszukiwarki Flasha nie indeksuja.


Myślę ze przerabiałeś ten temat dawno temu, Google juz doskonale indeksuje dobrze zrobionego flasha. Co nowsze wersje Flasha oferują nowsze właściwości.
Jak dotąd to flash jest jedyna rozsądna technologią pozwalająca na oglądanie filmów na stronach www.

alojzy
 
 

KobietaPostNapisane przez jed » 24 cze 2009, 20:48 Re: Powolna Vista.

:) wlasciwie to tego tematu nie przerabialem nigdy, ale i tak poprosze o zrodlo tej wiedzy. wedlug mojej wiedzy (mimo ze algorytmy to tajemnica) google i cala reszta ja udawajacych (co innego z nowymi typami wyszukiwarek) indeksuje najlepiej tekst, bardzo wazne sa tez linki przychodzace. wszystko inne tez nie szkodzi, ale wszystko co mozna zrobic to dodac opis (generalnie sluzacy pierwotnie dla niewidomych)
co do filmow to fakt, zapomnialem. a co do visty, to idzie sie przyzwyczaic mysle, sam jej nie mam, ale o ile pamietam 2 giga to minimum, ale hitem ma byc system kolejny, wiec ta nie jest tak dobra jak xp.

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez alojzy » 24 cze 2009, 21:56 Re: Powolna Vista.

jed, mógłbym ci podać wiele źródeł, ale nie bede robił reklamy innych stron na tym forum bo moge to zrobic na przykładzie tej strony.
Mam nadzieje ze moderatorzy nie wezmą mi tego za złe:

na stronie głównej znajduje się zakładka Usługi, której część jest zrobiona we Flashu.
Przewija się na niej taki tekst : Prowadzisz firmę ? chcesz mieć więcej.....

Teraz spróbuj w Google wpisać: Prowadzisz firmę site:bham.pl
i sprawdź co jest na drugim miejscu, Porównaj to z reszta tekstu w zakładce usługi i zobacz ,czy przypadaniem nie ma tego w kodzie jak mi nie wierzysz.

alojzy
 
 

KobietaPostNapisane przez jed » 25 cze 2009, 00:11 Re: Powolna Vista.

Jakos nie widze ladnej definicji "site:", ale na ten temat jest np. na znanym forum o SEM, czyli optymal..... /index.php?showtopic=72847

A oto wyniki zaproponowane przez Ciebie:

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez alojzy » 25 cze 2009, 00:29 Re: Powolna Vista.

Sorki
z Twoich wypowiedzi wynikało ze ze się trochę znasz,
pomyliłem się przepraszam.
site:bham.pl oznacza żeby Google szukał/o na stronie bham.pl.

a drugi wynik na zdjęciu który załączyłeś pokazuje tekst , którego nie ma na stronie,
To jest tekst który występuje tylko i wyłącznie we flashu=> zakładka usłigi

Patrz od dołu i porównaj z drugim wynikiem na screenie zrobionym przez Ciebie
Google się trochę zapętliło i nie pokazuje polskich znaków.
Załączniki
3.JPG
3.JPG (14.38 KiB) Przeglądane 12217 razy
2.JPG
2.JPG (15.95 KiB) Przeglądane 12217 razy
1.JPG
1.JPG (15.36 KiB) Przeglądane 12217 razy

alojzy
 
 

KobietaPostNapisane przez jed » 25 cze 2009, 09:52 Re: Powolna Vista.

Bo sie znam TROCHE, do tego SEM to bardzo szerokie zagadnienie i nie mialbym czasu na inne aspekty internetu, a przeciez mi za to nie placa i sie tego uczylem sam.
Wiem co to jest site:, chcialem tylko blysnac definicja, bo by sie moze komus przydalo. Sprawdzilem zrodlo, masz racje. Co nie zmienia mojej tezy, ze do takich rzeczy lepszy jest CSS niz Flash. :)

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA

cron