Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Karollla » 6 paź 2009, 19:02 Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

Witajcie :)

Jak już co niektórzy wiedzą od jakiegoś czasu planuje przeprowadzkę do Anglii.. jako, że nie lubię tak na hop siup :-P zrobiłam spore rozeznanie odnośnie miasta, które ma być moim nowym domem czyli Bhm, wykonałam mnóstwo telefonów w sprawie pracy głównie dzięki Waszej pomocy nio i podjęłam decyzję.. TAK jadę..

ale niestety :-D nigdy nie może być za lekko.. okazuje się, że jednak będę mieszkała w Coventry.. niby fajnie, w końcu jakieś mniejsze miasto.. zawsze trafiam na stolice tym razem może być trochę spokojniej :) no ale jest nowy problem.. kompletnie nic nie wiem na temat tego miasta.. i tu znów muszę prosić Was o pomoc :-)

interesuje mnie między innymi czy może znacie jakieś agencje warte polecenia.. najlepiej z polską obsługą w pierwszej kolejności chociaż nie jest to niezbędne.. jak wygląda dojazd do Bhm, czy jest sens szukać pracy w Bhm i dojeżdżać? Czy to, że będę jednak mieszkać w CV a nie Bhm to lepiej czy gorzej? :-D to tak na początek.. ale spokojna głowa jeszcze się rozkręcę :razz:
Avatar użytkownika
Karollla
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 1 wrz 2009, 22:00
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 paź 2009, 19:07 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

jesli rozważasz dojazdy to zapomnij o tym, jest ciut za daleko...

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 7 paź 2009, 01:38 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

czy ja wiem Draco, pociag do londynu to ile, godzina, poltora? to do coventry chyba szybciej co? :)
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 7 paź 2009, 03:52 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

tylko pomyslcie o tym, ze takie dojazdy pociagiem troche kosztuje-a nie wszedzie w Bham takiem srodkiem transportu sie dostaniemy, wiec do tego jeszcze dochodzi zakup "travelki". Nie oplaca sie dojezdzac... Lepiej od razu zamieszkac w Bham-moim skromnym zdaniem
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Karollla » 7 paź 2009, 14:26 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

nie, nie.. mieszkanie w Bhm odpada.. to już lepiej szukać pracy w Coventry :wink:


zastanawiam się jeszcze czy istnieje taka stronka, która by mnie kierowała jak mam dotrzeć z punktu A do punktu B.. w Stockholmie korzystam z takiej strony gdzie nie dość, że mi mówi gdzie się przesiadać itp to jeszcze nawet mi powie o której muszę ruszyć by dotrzeć na daną godzinę.. bardzo pomocne


i jeszcze jedno.. jakaś ogólna mapka komunikacji publicznej też by się przydała :)
Avatar użytkownika
Karollla
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 1 wrz 2009, 22:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cwircwirek » 7 paź 2009, 14:43 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry


cwircwirek
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Dołączyła: 11 gru 2008, 15:18
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 7 paź 2009, 14:48 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

z Birmingham do Coventry nie jest tak daleko, autobus 900 jedzie godzinę, w Birmingham z jednego miejsca do drugiego też się jedzie godzinę albo dłużej zależy oczywiście gdzie.Jeśli chodzi o mapkę komunikacji miejskiej to to nie jestem pewien jak jest w Coventry ale w B-ham w sktepie travel west midlands i w informacji turystycznej można wziąść rozkłady wszystkich autobusów oraz mapkę.Chociaż w Coventry w centrum przy dworcu autobusowym jest zajezdnia autobusowa Travel Coventry,więc napewno mają tam rozkłady i mapki.
No stress :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Karollla » 7 paź 2009, 15:09 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

oo właśnie dokładnie o takie cuś mi cwircwirek chodziło :) dziękuję..

co do wypowiedzi erica to hmm.. w tej chwili minimum godzinę jeżdżę do pracy czasem i 2 zależy gdzie więc w razie gdyby w Coventry nie udało się znaleźć pracy to tragedii nie ma.. jak to mówią dla chcącego nic trudnego :wink:
Avatar użytkownika
Karollla
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 1 wrz 2009, 22:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 8 paź 2009, 08:45 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

Karollla, Coventry jest dużo ładniejsze i przyjemniejsze od Birmingham więc może warto pooglądać mape okolic na około Coventry i jak nie w centrum to na przedmieściach napewno jakaś praca się znajdzie, możesz wyszukać sobie agencji pracy podzwonić popytać się o prace tak samo jak to robiłaś do tej pory tylko dzwoniąc do Birmingham. Myślę że Coventry od Bham nie jest daleko więc napewno wpadniesz zobaczyć tomiasto i sama stwierdzisz że na kilka wizyt Bham jest dobre ale do życia ... :idea::
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez WLOD » 8 paź 2009, 20:18 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

Witam ja mieszkam w Coventry i nie narzekam wejdz na strone www.mojecoventry.pl tam znajdziesz adresy agencjii w Coventry co do komunikacji na strnie travelcoventry sa podane szczegolowe mapy lini autobusowych do Birmngham sie raczej nie oplaca dojezdzac nie ze wzbledu na koszt bo pociag kosztuje 3,60 w obie strony ale czasowo jest klopotliwe a poza ty w Coventry jest duzo pracy zycze powodzenia

WLOD
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 15 lip 2007, 09:10
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 9 paź 2009, 09:23 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

Tak jako ciekawostke - Coventry ma najwyzszy odsetek osob chorych na AIDS w Europie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Karollla » 9 paź 2009, 13:35 Re: Sto pytań do.. czyli wszystko o Coventry

Dzięki Wam za odp :-)

po pierwszym szoku jestem zadowolona, że to jednak w Coventry będę mieszkać.. zawsze mniejsze to przytulniejsze :wink: mam nadzieję Wlod, że się nie mylisz i rzeczywiście będzie dużo pracy :razz: Luiza.. hmm.. no cóż mam powiedzieć :roll: dobrze wiedzieć..
Avatar użytkownika
Karollla
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 1 wrz 2009, 22:00
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI