King boxing treningi

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MężczyznaPostNapisane przez mio » 20 sie 2009, 11:53 Re: King boxing treningi

No jeszcze chociaz palcami chcialbym ruszac na starosc :-)

Lamanie dlonia czy piescia jeszcze jest w porzadku. Ale po co palcami? Jak sie chce komus wybic oczy to po co lamac deski zeby to zrobic. Chyba oczy nie sa zrobione z metalu.

W sumie uzycie wszystkich palcow tez moze byc w porzadku bo kiedys widzialem filmik w ktorym posiadacz czarnego pasa probowal zlamac jakas deske uzywajac malego palca u reki.

Wystarczy popatrzec na palce pana z powyzszego filmu. Zaloze sie ze nie bylby w stanie grac na jakiejs gitarze czy fortepianie lub sprawnie pisac na klawiaturze.

Kazdy ma wybor. Tylko wplyw takich cwiczen na mlody organizm na pewno nie jest ciekawy.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez long3r » 21 sie 2009, 09:42 Re: King boxing treningi

Widziales zeby jakis kick boxer trenowal tak jak ten gosciu z tego filmu o czy ty wogle mowisz...zastanow sie co piszesz...byles kiedys na treningu w jakims dobrym klubie gdzie trenuja kick ?? widziales zeby ktos mial takie palce jak on....rece opadaja...ps dajesz sam jakis beznadzieny filmik po czym go krytykujesz... nie rozumiem do czego doarzysz...lecz napewno w zadnym klubie kick boxingu czy tam tajskiego nikt nie bedzie kazal walic ci glowa w sciane albo piesciami przebijac sie przez mur...czy tez rozwalac z piszczela sztachety drewniane...chcesz wydlupywac oczy zapisz sie na kraw mage niewiem czy dobrze napisalem...przy okazji bedziesz mogl lapac za krocze :] hehe tam lubia takie akcje ;p
Avatar użytkownika
long3r
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączył: 1 cze 2008, 22:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 21 sie 2009, 17:31 Re: King boxing treningi

Troche odszedlem od tematu.

Ja wcale nie krytykuje kick boxingu. Akurat trenowalem go w Polsce i mile wspominam.
Wiadomo, ze takiego czegos nie ma w KB.

Ja tylko krytykuje drastyczne i niepotrzebne metody treningowe ktore moga wywolac wiecej szkody niz pozytku. Film umiescilem tylko jako przyklad.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez RAF108 » 22 sie 2009, 08:44 Re: King boxing treningi

Zapewniam was, ze na treningach karate shorin ryu, nie cwiczymy walenia glowa w sciane, lamania desek, przebijania palcami bryl lodu, czy innych cyrkowych sztuczek. takie filmy sa raczej dla malych dzieci, i ja ich nawet nie komentuje. jesli chcesz zobaczyc jak naprawde cwiczy sie karate tradycyjne i jakie to naprawde daje efekty to polecam troche poczytac albo przejsc sie na trening. Generalnie kladziemy nacisk na rozwiniecia trzech aspektow: SZYBKOSC, TECHNIKA, KONCENTRACJA, a to mozna osiagnac przez zmudne, bezustanne, cierpliwe powtarzanie wciaz tych samych technik, do tego stopnia az stana sie one takim samych odruchem jak jedzenie, wiazanie butow czy jazda na roweze. I jeszcze cos... czy znacie moze stara historyjke o Davidzie i Goliacie?
Avatar użytkownika
RAF108
Początkujący
 
 
Posty: 27
Wiek: 59
Dołączył: 28 paź 2007, 13:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez long3r » 24 sie 2009, 23:05 Re: King boxing treningi

http://www.maxior.pl/film/130876/Giulia ... j_historii i co powiecie na to chlopczyk ma 4 latka :] a robi takie zeczy ze ja bym sie tego nie nauczyl w 4 lata ;p
Avatar użytkownika
long3r
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączył: 1 cze 2008, 22:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 31 sie 2009, 18:50 Re: King boxing treningi

Mysle, ze pewnego pieknego dnia powinnismy zorganizowac jakies spotkanie osob zajmujacych sie sztukami walk.
Co Wy na to? :idea::
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez 1sylpi » 31 sie 2009, 20:51 Re: King boxing treningi

Było by fajnie. Ja jestem jak najbardziej za!

1sylpi
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 31 sie 2009, 13:22
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez RAF108 » 1 wrz 2009, 07:10 Re: King boxing treningi

dobry pomysl, jestem za
Avatar użytkownika
RAF108
Początkujący
 
 
Posty: 27
Wiek: 59
Dołączył: 28 paź 2007, 13:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez long3r » 11 paź 2009, 01:38 SAM ZOBACZ !!

WSZYSTKO NA TEN TEMAT JESLI KTOS MA JAKIES WATPLIWOSCI Z ZAPISANIEM SYNKA NA NAUKE BOKSU TAJSKIEGO

http://www.youtube.com/watch?v=YGnaOQig ... _embedded#
Avatar użytkownika
long3r
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączył: 1 cze 2008, 22:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez RAF108 » 11 paź 2009, 09:22 Re: King boxing treningi

Przypuszczam ze ojciec tego chlopca sam besposrednio i osobiscie kieruje jego rozwojem, (nie przyszlo Ci to do glowy?). Ja mimo wszystko nie poslal bym swojego syna w tak mlodym wieku, na treningi do niewiadomo kogo. na zaufanie trzeba sobie zapracowac...
Masz tak bezgraniczne zaufanie do przypadkowych nauczycieli kick boxingu?
chyba jestes jeszcze bardzo mlody i naiwny long3r...
Avatar użytkownika
RAF108
Początkujący
 
 
Posty: 27
Wiek: 59
Dołączył: 28 paź 2007, 13:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez long3r » 12 paź 2009, 00:27 Re: King boxing treningi

Nie nie przyszlo mi to do glowy... bo w okolo kreci sie pelno podobnych lepkow w jego wieku jak widac tam maja zaufanie do trenerow i sie nie boja o swoje dzieci...widzialem takze filmy ktorych nie ma na youtube...pokazywal mi je sam Damien Trainor i poprostu musial bys to sam zobaczyc jak tam sie cwiczy jaka jest kultura itd...jakie maja podejscie do tego ;p a co tutaj czy w polsce sie dzieje to juz inna historia do czego pije chodzi mi o to ze majac 15-20lat i zaczynajac jaki kolwiek sport bedzie ci ciezko sie przebic zaczynajac w wieku takim jak ten maluch wydaje mi sie ze mozna osiagnac wtedy bardzo wile nawet nie majac wiekszych zdolnosci wrodzonych czy tam genetycznych a nawet i bez talentu...moje zdanie chyba ze ktos sobie cwiczy o tak dla przyjemnosci to loz moze nawet zaczac majac 40 dychy na karku ale jezeli mysli sie o tym powarznie to czas odgrywa wazna role...
Avatar użytkownika
long3r
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączył: 1 cze 2008, 22:50
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SPORT