szczyt snowdon w walii do zdobycia!

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 28 paź 2009, 19:44 szczyt snowdon w walii do zdobycia!

hejka,

planuje (podobnie jak w tamtym roku) wycieczke na snowdon. parking u stop gory i pieszy szlak na sam szczyt. morze byc podkowa lub latwiejszym szlakiem. termin to 14 lub 15 listopada. w zaleznosci od pogody. wyjazd bardzo wczesnie rano, tak zeby byc na miejscu nie pozniej niz o 8.3o z rana. podejscie i zejscie zajmuje kolo 8h (idac podkowa). troszke szybciej latwiejszym szlakiem.

jesli do tej pory nie spadnie snieg w walii to wycieczka bedzie dosc latwa i przyjemna. jesli natomiast bedzie snieg i ujemna temperatura w nocy, szlak staje sie bardzo trudny i niebezpieczny. nauczke mamy z tamtego roku, gdzie zejscie bez rakow bylo prawie niemozliwe... w tamtym roku wchodzilismy 30 listopada. w tym roku chcialbym udac sie tam wczesniej.

mam 3 miejsca w aucie, wiec zapraszam!

mam do dyskozycji dwa radia 2m, wiec mozemy podzielic sie na dwie grupy, jesli bedzie taka potrzeba. cala liste potrzebnych rzeczy podam pozniej. przewidywany koszt wyjazdu to 18f na glowe w obie strony.

pozdrawiam,
van

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez K2 » 29 paź 2009, 20:28 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

Cze
Podaj jakieś namiary,chciałbym spróbować.
Pozdrawiam

K2
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 30 wrz 2009, 18:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez paputto » 29 paź 2009, 23:44 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

Snowdon troche latwy, Moze " National Three peaks challenge" badz" Yorkshire three peaks challenge " znany jako Welsh three peaks challenge??
:)
Nie zaluj tego co zrobiles, zaluj tego czego nie zrobiles!

paputto
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 gru 2007, 14:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 30 paź 2009, 16:59 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

chodzi mi o sam wyjazd i spedzenie dania poza miastem. proponuje wejscie grania trzech koron wokol snowdona i w zaleznisci od czasu, kontynuajce szlakiem lub powrot wzdloz lagodnego zejscia. wiec bedzie to pierwsza opcja. wszystko do uzgodnienia na narkingu na miejscu. nie chce sie scigac lub ekstremalnie wspinac. bezpieczne przejscie i powrot do domu.

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pieczara » 30 paź 2009, 17:48 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

vanwaestel,
Ja chetnie sie wybiore ,ale potrzebuje jakies namiary ,kontakt.....

pieczara
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 48
Dołączył: 28 paź 2009, 20:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Was » 31 paź 2009, 00:17 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

my też bylibyśmy chętni, tyle że tym razem zostalibyśmy gdzieś na wspinaczkę w okolicach parkingu i odpuścimy sobie raczej winko na szczycie :>
Niestety mamy do dyspozycji tylko sobotę.

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 31 paź 2009, 02:17 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

ja jestem chetny ;)
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 31 paź 2009, 07:34 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

no to potrzebujemy kolejnego auta, zeby wszyscy sie zabrali!
co do dnia wyjazdu, rowniez wolalbym sobote ale jak wiadomo pogoda lubi byc kaprysna, wiec fajnie by bylo jakbysmy mieli rezerwowy termin w niedziele.
troszke wiecej szczegolow...
godzina wyjazdu to 6.15. zbiorka pod kodem B20 1AQ lub po drodze mapa.
planowane dotarcie to 9.oo
sprawdzenie prognozy pogody i pojecie decyzji, ktorym szlakiem idziemy
wejscie na szczyt
powrot do auta przed zmrokiem, tj. kolo 17.oo

mamy dokladnie 8h na zrobienie podkowy, wiec jesli sie na nia zdecydujemy to trzeba bedzie ja zrobic w dobrym tempie...

przepraszam, ze szczegoly podaje dopiero teraz ale mialem bardzo pracowity tydzien zakonczony calkowitym sukcesem!

napiszcie jak wam pasuje.
van
o751 5o3o8o2[/list]

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzysiekk » 31 paź 2009, 13:10 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

No to ja się też chętnie zgłoszę.

A może by tak na dwa dni?

krzysiekk
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 27 lut 2008, 20:44
Lokalizacja: mk
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ankar » 31 paź 2009, 13:13 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

Ja też chcem! Odezwę się do organizatora nieco później. :-)

ankar
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 18 paź 2007, 20:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 31 paź 2009, 17:53 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

http://www.trekkingbritain.com/snowdonthehorseshoe.htm

jesli podkowa to tutaj jest szczegolowy opis z plikami szlaku na rozne typy map mysle ze kazdy znajdzie cos dla Siebie. ;)
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Matt » 2 lis 2009, 00:46 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

ja tez jestem chetny jakies kakretne informacje?
"life in every breath"
www.jmmotorbikeservice.co.uk
Avatar użytkownika
Matt
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 24 cze 2007, 17:05
Lokalizacja: Birmingham / 3miasto
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 2 lis 2009, 12:38 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

jolly, no to wlasnie trasa o ktorej mysle! wiec po wiecej informacji odsylam to powyzszego odnosnika w poscie jolliego.

z moich malych wyliczen wychdzi, ze mamy juz 11 osob chetnych i tylko trzy miejsca wolne w aucie... wiec apel do wszystkich o zorganizowanie kolejnego samochodu!! bo jestem w trudnej sytuacji wyboru skladu :roll:

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pieczara » 2 lis 2009, 17:50 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

ok,ja mam auto i moge wziasc pare osob (3os)jesli moja zonka nie pojedzie to 4

pieczara
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 48
Dołączył: 28 paź 2009, 20:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 2 lis 2009, 19:50 Re: szczyt snowdon w walii do zdobycia!

pieczara, no to byloby super! jesli znajdzie sie jeszcze jeden kierowca to bede mial kolejne chetne osoby... wiec byloby w sumie 15osob! poczekajmy do srody i wowczas ustalimy wstepnie sklad, a gdzies kolo poniedzialku-wtorku za tydzien bedziemy mogli podjac ostateczna decyzje, jako ze pogoda bedzie juz mniejsza niewiadoma.

wiec sa jeszcze jacys chetni?!

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA