Gdzie kupić wycieczkę ?

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 6 lis 2009, 12:51 Gdzie kupić wycieczkę ?

Chciałem pojechać gdzieś na kilka tygodni. Byłem w biurach kilku i nawet w wydawało by sie tak fajnej agencji jak THOMAS COOK, okazało się że wybór jest mały a ceny wysokie. Jak zapytałem się o oferty typu ,,z ostatnie chwili",robili wrażenie jakby pierwszy raz słyszeli o możliwości wykupienia czegoś po zniszce. Spoglądam na ich wywieszki na wystawach, ale i ceny nie zawsze niskie i informacje jak ilość gwaizdek w hotelu nie zawsze ukazana.
Postanowiłem kupić coś w internecie. Słyszałem że udaje się kupić tanio i super.
Moje pytania to:

-jakie są najlepsze strony internetowe na zakup wycieczki zagranicznej. Cały świat)
-jak wygląda to cenowo, czy jhest tak jak z kupnem biletu w samolocie że podawana jest cena a potem przy podaniu nr, karty z małej ceny robi się duża? :mrgreen:
-czy kupując w internecie wycieczkę również z lotniska zawożą turystę do hotelu?
-czy jest coś na co należy uważać przy zakupie wycieczki w necie?
Dziękuję za informacje.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 6 lis 2009, 18:00 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

Hej. Kupowałem wycieczkę przez internet ze strony http://www.travelrepublic.co.uk/Default.aspx . Majorka,7 dni, 27 IX - 3X, All inclusive. Wygląda to tak, że na stronie wybierasz miejsce gdzie chcesz lecieć, hotel, typ zakwaterowania. Wybierasz lot od najtańszych (tanie linie) do najdroższych. Następnie wybierasz hotel (praktycznie do każdego hotelu masz opinie klientów). Masz możliwość wyboru transferu (przewóz: lotnisko-hotel-lotnisko) tak samo, od najtańszego (autokar) do najdroższego (prywatna taksówka). Możliwość wykupu insurance. Czyli praktycznie kupujesz cały pakiet, całą wycieczkę od A do Z :)

Jak to wygląda w praktyce? Na mejla przesyłają Ci całą informację co, jak, gdzie, kiedy. Odprawa na lotnisku nie różni się niczym od tej jakbyś sam kupował bilet i leciał np do Polski. Co po wylądowaniu? Wszystko napisali w mejlu, czyli przykładowo wygląda tak: jak wylądujesz na przeciw bramy C znajduje się firma X, Proszę się tam udać i ukazać dokumenty. Firma X wskazuje Ci autokar do którego masz wsiąść, autokar podwozi Cię pod sam hotel. Tak samo w drugą stronę, z hotelu na lotnisko. Wszystko prosto i łatwo.
Jeżeli mogę Ci coś doradzić to jedno, kupuj tylko all inclusive. Wszystko w hotelu za free od jedzenia, przez drinki, po jakieś przekąski itd...
Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrowienia :)

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 18:02 ]
Jeszcze jedno, na tej stronie, co podałem wyżej, nie miałem żadnych kosztów ukrytych, bo o to też pytałeś.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 6 lis 2009, 21:30 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

ja akurat kupowalem wycieczke z Thomas Cook ,ale przez siec. jest taniej niz w biurze, bo nie ma prowizji. generalnie jest tak ja pisal mahol czyli po wyladowaniu szukasz swojego biura podrozy/posrednika i on powinien sie juz wszystkim zajac. warto zawsze zwrocic uwage na ubezpieczenie, czasami nie jest ono wliczone w cene, a warto je miec. ale to mozesz sobie kupic wogole osobno, bo w biurach podrozyc ubezpieczenie jest dosc drogie, poszukaj na moneysupermarket lub innych porownywarkach.
mahol zgadzam sie co do all inclusive, nie ma to jak walnac sobie rano w barze w drodze na basen tequilla sunrise lub dwie:)
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 7 lis 2009, 00:46 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

ja kupowalem wycieczke ( a raczej pobyt) na Ibizie poprzez stronke Aldi (alditravel chyba) wychodzilo dosc tanio w porownaniu do innych stron na ktorych sprawdzalem. tak jak wyzej koledzy napisali jak to wyglada... dodam iz w moim przypadku dowoz do hotelu i spowrotem to byla polowa wynajmu samochodu na caly tydzien wiec wybralem samochodzik, z biura na lotnisku odrazu na parking po fure i tyle. ubezpieczenie na europe raczej nie trzeba wykupywac, mozesz zamowic sobie karte EHIC (albo jakos tak to bylo) po za kontynent juz chyba trzeba miec osobne insurance...

wybralem z opcji jedzonka tylko B+B bez zadnych dodatkow... w moim wypadku rzadko bywalem w hotelu jak i na noc tak i w dzien, na caly tydzien chyba 3 razy jadlem sniadanie, a w porze obiadowej nigdy mnie w hotelu nie bylo o wieczorze nie wspomne :)

3maj sie i zycze udanych wakacji :)
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 7 lis 2009, 12:43 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

Ja również już przez internet robiłem żeczy następujące: :mrgreen:
-wynajmowałem hotele, duży wybór jednak oferty słabe
-wynajmowałem auta. Fajna rzecz bo wybierasz sobie samochód który czeka na ciebie na lotnisku, po czym oddajesz go rónież w dzień kiedy wylatujesz i też na lotnisko. Nie muszę mówić jak fajnie jest samochodem zwiedzać sobie państwa w których się przebywa, problem z krajami Afrykańskimi gdzie nawet nie wiem czy jest możliwość wynajmu auta. Mam na myśli bezpieczeństwo moje :roll:

-kupowałem bilety na samolot, To chyba najlepsza możliwość aby sobie polecieć za pól darmo :mrgreen:
-kupowałem też miejsce na parking w lotnisku z jakiego wylatywałem. Fajna sprawa bo w Anglii jest tak że wystarczy swoją kartę do bankomatu włożyć by belka się podniosła pozwalając na wjazd do parkingu :mrgreen:


Teraz chciałem znależć inną możliwość ale nie wiem czy takopwa istnieje. Chciałem zakupić sobie w internecie cały pakiet podróży. Coś takiego jak wisi na wystawach w każdym kraju w agencjach turystycznych. Cały pakiet czyli Hotel, lot, żywność itp. Podana cena i co włączone jest w nią. Ja nazywam tego typu wycieczki ,,Z OSTATNIEJ CHWILI", czyli mamy kilka dni na spakowanie się i lecimy tam gdzie szczęście nam dopisało :mrgreen:
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 8 lis 2009, 09:19 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

tak na dobra sprawe to pakiet wycieczkowy bedzie (rzaczej) tanszy niz kupowanie wszystkiego osobno. chyba, ze naprawde chcesz sam sobie skonfigurowac trip i byc totalnie niezalezny.
co do podrozowania samochodem po krajach afrykanskich to np w egipcie jest to niemozliwe ze wzgledow bezpieczenstwa. trzeba starac sie o specjalne pozwolenia itd. nawet autobusy z turystami jezdza pod eskorta wojska.
bartsun co do ubezpieczenia to ja raczej radze wykupic, bo europejska karta nie chroni Cie przed np. bolacym zebem. poza tym ubezpieczenie obejmuje utrate bagazu, kradziez dokumentow itd, itp. polise mozna wykupic za ok 20 funtow, a wiec w stosunku do kosztow calego tripu to grosze.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez DD » 8 lis 2009, 22:25 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

ja zawsze kupuje wszystko sam. hotel, samochod, samolot - wszystko. wtedy wiem gdzie i czym lece i nikt mnie nie wydyma. a jesli juz cos sie dzieje to wtedy sam rozmawiam a nie przez jakiegos agenta/rezydenta, ktoremu na dobra sprawe moze zwisac czy mam ten pokoj czy pokoj obok kiedy na przyklad dla nas to moze byc istotne.

i jeszcze korzystajac z tej samej sieci hoteli np. Starwoods zbiera sie punkty, ktore cos tam zawsze daja. Zreszta jesli chce sie jechac do dobrego hotelu to przez biura podrozy dobrego pokoju sie nie dostanie, poniewaz hotele dobrych pokoi do puli masowej nie daja.
samodzielne wynajmowanie samochodu tez moze zaowocowac wyszarpaniem lepszego wozu za pare euro wiecej.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 13 lis 2009, 11:54 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

Przez całe me życie kupowaem wycieczkiw agencjach turytstycznych i chyba nadal będę to robił. Problem tylko pojawia się że w wielu krajach już kupowałem wycieczki ale w Angli nigdy.
Mam taką prosbę, czy zna ktoś sposób jak sforułować pytanie w agencjach podróży tak by pytając się o wycieczkę z ostatnie chwili, czyli tańszą, pracownicy tych biur nie patrzyli na mnie jak na idiotę który chce czegoś co na świecie tym nie istnieje? Oni po prostu wściekają się na mnie jakbym był beszczelny że chcę taniej pojechać. Mówię im że chcę chotel pięciogwiazdkowy lub , obojętnie gdzie ale żeby było taniej. Albo robie błąd gramatyczny, językowy albo, chcą na mnie więcej zarobić i wściekają się że im się to nie udaje, albo... już sam nie wiem :roll: Jeśli zapytam się czy podając mi cenę 1000 funtów, znają cenę wcześniejszą, wręcz krzyczą na mnie że oni tego nie mogą wiedzieć gdyż gdzieś tam na samej górze tylko wiedzą :roll: Sam nie wiem czy może w USA jest jakaś siedziba ich i sam Obama kryje ceny w tajemnicy :mrgreen:
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk-rom » 19 lis 2009, 21:06 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

Ja powiem tak tydzien temu zrobilismy rezerwacje na Kube lecimy juz 8mego grudnia, i najlepiej wiedziec w 100% co gdzie i jak, i wtedy wydruk z dowolnej strony z cena np jak w naszym przypadku z thomasa cooka juz po online disqount i sru po lokalnych biurach, zwiedzilismy kilka az w koncu trafilismy do thomasa cooka w bullringu, wydrukowana kartka na stol i jazda, miła pani zgodzila sie na cene jaka jej przedstawilismy dodatkowo parking na gatwicku za pół ceny (20 pounda tydzien) :] no i komfort zadawania pytan porad itp. takze nie wiem jak biuro pobiera oplaty manipulacyjne??


a i jeszcze jedno ubezpieczenie sugerujemy kupic w polsce np jak my w PZU zwie sie bodajze wojażer na caly swiat, tutaj cena 90Ł a w polsce zaplacilismy 160zł :] no i ogromny komfort jezeli cos sie odpukac stanie konsultacji w jezyku polskim z polskim 24h call center :]
Avatar użytkownika
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Dołączył: 4 kwi 2007, 07:37
Lokalizacja: Augustów/Bham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 12 cze 2010, 12:04 Re: Gdzie kupić wycieczkę ?

A który z polskich portali wakacyjnych możecie polecić ?
Planuje wylot z Wrocławia pod koniec sierpnia :mrgreen:

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA