Do jakiej szkoły teraz...?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez kasia801 » 18 cze 2008, 15:15 Do jakiej szkoły teraz...?

Witam wszystkich, mam kilka pytan dotyczacych dalszej nauki.
W polsce skończyłam Liceum Ogolnokształcace,ale niezdawalam matury(niestety) chcialabym jednak dalej sie uczyc ale niewiem do jakiej szkoły mam sie udac.jezeli ktos sie orietuje prosze o odpowiedz.

kasia801
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 11 sie 2007, 11:46
Lokalizacja: Brodnica
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pigggy » 18 cze 2008, 18:32 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

ja mam ten sam problem :neutral:
tez jestem po liceum ale bez matury i tez nie do konca wiem co dalej, bo bardzo bym chciala wrocic do szkoly ale nie wiem od czego zaczac...kazdy mi mowi co innego

pigggy
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Wiek: 35
Dołączyła: 13 lut 2008, 18:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DjXeed » 22 cze 2008, 15:14 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

Bez matury nawet do college'u nie przyjma, musi byc jakis dokument swiadczacy o kwalifikacjach jezykowych jak FCE czy wyzej. Tak czy inaczej, matura jest jednym z nich.

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Wiek: 39
Dołączył: 11 sty 2008, 15:56
Lokalizacja: Londyn
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez moniavika » 22 cze 2008, 16:39 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

To zalezy.Idac do college`u mozna sobie wybrac jakis kierunek zawodowy(kurs jakis).Oczywiscie trzeba zdawac najpierw tzw assesement z jezyka angielskiego.Jezeli sie go zda to przuyjmuja na kurs i po prostu robi sie kurs z tego co sie chcialo(fryzjerstwo,kosmetyka,komputery itp).
Jezeli chcesz dalej sie uczyc i zdac tutaj mature to musisz isc i zapytac w office w college`u.Przeciez udziela ci informacji co mozesz dalej lub co powinnas dalej zrobic.
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
Avatar użytkownika
moniavika
Rozeznany
 
 
Posty: 227
Wiek: 47
Dołączyła: 1 mar 2007, 13:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 22 cze 2008, 16:57 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

Hmmm...ja na maturze zdawalem Rosyjski...to pewnie sie nie liczy:)
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez paulina101010 » 14 sty 2010, 17:56 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

moniavika napisał(a):To zalezy.Idac do college`u mozna sobie wybrac jakis kierunek zawodowy(kurs jakis).Oczywiscie trzeba zdawac najpierw tzw assesement z jezyka angielskiego.Jezeli sie go zda to przuyjmuja na kurs i po prostu robi sie kurs z tego co sie chcialo(fryzjerstwo,kosmetyka,komputery itp).
Jezeli chcesz dalej sie uczyc i zdac tutaj mature to musisz isc i zapytac w office w college`u.Przeciez udziela ci informacji co mozesz dalej lub co powinnas dalej zrobic.



a mzoe wiesz ile taki kurs trwa ?

paulina101010
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 14 sty 2010, 17:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez moniavika » 15 sty 2010, 11:11 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

Paulina to zalezy od kursu...Pochodz po collegach i podowiaduj sie.Kazdy kurs trwa inaczej.Jeden rok inny pol roku...Jak uczysz sie part time to inaczej sie to liczy jak full time tez inaczej.Idz i popytaj kochana.
Samo nie przyjdzie a informacje najlepiej uzyskiwac u zrodla,bo tak jak mowie kazdy college inny i ma inne zasady.
Ja mysle,ze matura nie ma tu wiele do rzeczy jezeli chcesz np. tylko robic kurs angielskiego.
Ucz sie ucz kochana ,bo dzis bez nauki to kiepsko
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
Avatar użytkownika
moniavika
Rozeznany
 
 
Posty: 227
Wiek: 47
Dołączyła: 1 mar 2007, 13:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 15 sty 2010, 15:52 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

a ja polecam isc na esol zdobyc papierek i poznej na co sie chce bez problemu :-D
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez paputto » 16 sty 2010, 19:46 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

na levele 1 przyjmuja bez zadnych oficjalnych kwalifikacjii
Nie zaluj tego co zrobiles, zaluj tego czego nie zrobiles!

paputto
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 gru 2007, 14:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KEM » 21 sty 2010, 17:13 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

Z tego co wiem, to w UK do collegu ida dzieciaki jesli zdadza GCSE a to odpowiednik naszych egzaminow gimnazjalnych a nie matury!!!
Do tego niektore kursy szczegolnie zawodowe nie wymagaja zadnych kwalifikacji. Inne kursy maja kilka poziomow i im wiecej GCSE masz zdanych tym wskakujesz na wyzszy level i krocej sie uczysz.
Sa tez kursy zawodowe: vocational courses, na korych uszysz sie 1 dzien w colleg'u a 4 dni pracujesz zdobywajac praktyke w danym zawodzie.
Najlepiej isc do konkretnego colleg'u i sie zapytac a jeszcze lepiej wybrac sie do Connexions, tam maja wszystkie potrzebne informacje i moga bardzo pomoc.
Co do ESOL ( English for Speakers of Other Languages)to niektore colleg'e zycza sobie, zebys zanim podejmiesz nauke na jakimkolwiek kursie podszkolila sobie angielski. Ale to raczej decyduja na podstawie placement test. Jak zdasz zadowalajaco to ESOL robic nie trzeba.
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 22 sty 2010, 07:43 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

na kazdym kursie wymagaja 3-4 czasem i 5 GCSE ..ale czesto na level 1 przyjmuja bez kwalifikacji ale podczas interview musisz powiedziec co wiesz na temat tego kursu znaczy np . biznes to musisz powiedziec co wiesz o biznesie na czym to polega i takie tam..radze sie spieszyc bo pozniej juz miejsc nie bedzie
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez NataliaKacka » 20 lip 2010, 15:09 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

Witam ;) Mam 18 lat, obecnie ucze sie w Technikum Ekonomicznym w Polsce. Chcę wyjechać do Anglii a dokładnie do Birmingham... jest male ale... nie mam pojecia gdzie miala bym sie tam uczyć, do jakiej iść szkoły nie mam matury na dobra sprawę mam ukończone gimnazjum no, technikum trwa 4 lata, a ja jestem na pierwszym roku, znaczy teraz na drugim bym byla ale mysle poważnie o wyjeździe za granice. Moze mógłby mi ktos udzielic odpowiedzi na to jak to wygląda. nie chce przestać sie uczyć... Czytałam powyższe wiadomosci ale nie wiem co oznaczają te skroty np GCSE

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 16:27 ]
Co to sa te levele..;?? jejku nic nie rozumiem a myślałam,ze będzie to łatwiejsze ; ( :cry:

NataliaKacka
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 20 lip 2010, 14:44
Lokalizacja: ELBĄG
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 20 lip 2010, 19:41 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

http://lmgtfy.com/?q=brytyjskie+szkolni ... 5%9Brednie

i stąd np.
http://www.studiabrytyjskie.com/studies_pol3.htm

Na szczęście w wieku 18 lat nie musisz już się dalej uczyć...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez NataliaKacka » 21 lip 2010, 09:01 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

Wiem, wiem ale chce ;) Myślę,ze jednak gimnazjum to nie jest szczyt moich marzeń tym bardziej,ze wiem iż stać mnie na więcej ;p technikum tu nie ukończę bo bardzo chcę wyjechać ;)
Dziękuje za linki ;)

NataliaKacka
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 20 lip 2010, 14:44
Lokalizacja: ELBĄG
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 21 lip 2010, 09:16 Re: Do jakiej szkoły teraz...?

Chodziło mi o to, że wiekowo już przynależysz do szkolnictwa wyższego.
Tutejsze szkoły, do średnich włącznie, zazwyczaj przyjmują uczniów ze względu na wiek a nie na przywiezione skądś ze świata świadectwa. Jesteś już za stara nawet tutejsze liceum, czyli na Sixth Form College prowadzące do A -levels, czyli tutejszej matury (to znaczy oczywiście możesz tam iść, ale zazwyczaj odpłatnie).
Bo chyba nie wybierasz się wprost na tutejszy uniwersytet? Też są odpłatne.
Pozostają Ci colleges, czyli szkoły zawodowe. Jest ich bardzo dużo z mnóstwem kierunków, większość też odpłatna.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY