szkoła, 17 lat

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez claudia_o » 5 lut 2010, 19:43 szkoła, 17 lat

Witam!

W lipcu chciałam przyjechać do Anglii wraz z rodziną i zacząć się tam uczyć.
Nie wiem tylko do jakiej szkoły mogłabym pójść.
Możliwe że będę chciała pójść w Anglii na studia, ale muszę rozważyć też powrót do Polski po ukończeniu szkoły, ponieważ może mi się tam nie spodobać.
Dzwoniłam dzisiaj do Polskiej uczelni i poiwedziano mi, że moga mnie przyjąć bez polskiej matury, ale muszę mieć maturę miedzynarodową. (więc muszę pójśc do szkoły która zapewni mi, że będę mogła wrócić i przyjmą mnie w Polsce, a;e także że przyjmą mnie w Anglii)

Czy żeby dostac się na studia do Anglii trzeba miec A levels? Co to tak naprawdę jest? Czy to jest właśnie ta matura międzynarodowa, czy trzeba jeszcze oprócz A level zdać dodatkowo tą maturę?
Próbowałam szukać informacji w internecie, ale wszystko jest skomplikowane. Nic nie rozumiem...

Jeżeli znacie może jakąś stronę na której jest to naprawdę dobrze wytłumaczone, lub nazwę instytucji do której można zadzownić albo nawet pójśc w Anglii, to bardzo proszę o podanie.

Aktualnie mieszkam w Polsce, ale w każdej chwili moge polecieć do Anglii i pozałątwiać to co potrzeba. (część mojej rodziny już tam mieszka)


Dziękuję i pozdrawiam ;)

claudia_o
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 31
Dołączyła: 5 lut 2010, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 5 lut 2010, 20:05 Re: szkoła, 17 lat

Matura międzynarodowa to IB (International Baccalaureate). Robią ją niektóre z tych samych szkół, które robią A-levels, czyli 6th Form Colleges. Można robić albo ten program albo ten, nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś potrzebował i to i to :-)
Piszesz na stronę bham.pl, więc wygląda, że chcesz mieszkać w Bham - kiedy trzy lata temu szukałam, jedyną szkołą w okolicy mającą program IB był Sixth Form College Solihull. Nie wiem, czy teraz jest więcej możliwości.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 5 lut 2010, 20:50 Re: szkoła, 17 lat

IB robi tez Hallesoween college (niewiem jak sie pisze).wczesniej robila to szkola George Dixon International School na Edgbaston ale przeniesli IB do tego wlasnie collegu.
wystarczy miec zdany A-level ale zeby isc na studia musisz miec Level 3 a zeby isc na 3 musisz miec odpowiednie kwalifikacje.. wiec jedynie zaczac od 1 bez zadnych kwalifikacji i isc w gore Level 2 .. bo niestety zeby dostac sie na Level 2 juz jest potrzebne 5 GCSE w tym angielski na minimum D i matma tak samo ..


i radziłabym jak masz mozliwosc przylotu tutaj.. przyleciec i zlozyc aplikacje bo wiekszosc miejsc juz w kwietniu bedzie zajeta..niektore szkoly przyjmuja aplikacje tylko do konca marca.. w lipcu juz moze byc za pozno na znalezienie dobrej szkoly na odpowiednim poziomie..
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez claudia_o » 6 lut 2010, 10:08 Re: szkoła, 17 lat

Dziękuję za odpowiedzi ;)

A mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tymi levelami? Byłabym bardzo wdzięczna ;) I jeszcze co to za kwalifikacje?

Słyzałam także, że w Anglii poziom nauczania w stosunku do polskiego jest duzo niższy. Czy to prawda?

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Lut 06, 2010 12:25 ]
I jeszcze jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć jedną rzecz:
chciałam się zorientować jakie przedmioty musiałabym wybrać, więc weszłam na stronę uniwersytetu, akurat to był Southampton.

tutaj jest przykładowy kurs:
http://www.southampton.ac.uk/study/unde ... ences.html

i na dole w zakładce Entry requirements jest:

Typical entry requirements
GCSEs: Grades A–C in English, mathematics and science. If you lack these formal qualifications, your aptitude for the course will be assessed at interview
International students whose first language is not English must have already attained the necessary standard in English, such as 6.5 in IELTS
A levels: If offering three science A levels: 300 points from 3 A levels = BBB
If offering two science A levels: 320 points from 3 A levels = ABB
If only 1 Science A level is offered: 340 points from 3 A levels = AAB with an A in chemistry; an interview may be required for applicants with only 1 science A level
For biomedical sciences degrees chemistry must be offered at A level (minimum grade B)
A level science subjects considered include biology, human biology, environmental science, physics, mathematics, psychology, geology


IB: 32 points, 16 at higher level, including chemistry
Intake: 120
Average applicants per place: 8
Selection process: UCAS application (all applicants who receive an offer are invited to visit the School)




no i czy to znaczy że musze mieć i IB i A levels żeby móc się dostac?
IB: 32 points, 16 at higher level, including chemistry ??




Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Lut 06, 2010 12:27 ]
nie rozumiem tego pogrubionego...

co oznacza If offering?

claudia_o
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 31
Dołączyła: 5 lut 2010, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 7 lut 2010, 17:40 Re: szkoła, 17 lat

Witam!

Wiele z wyborem przedmiotow ci nie pomoge. Jest na tej stronce co podalas telefon do Admission Office. Mozesz tam zadzwonic i powiedziec, ze rozwazasz ich univerek w przyszlosci, ale to i tamto i siamto. Jestem pewna, ze ci doradza.
Studia w UK nie sa latwe. Ciezko jest to porownywac do studiow w Polsce, bo system i podejcie do studntow jest zupelnie inne. Pierwsza zasadnicza roznica jest to, ze w UK sie nie sciaga. Program nauczania jest dostosowany do rynku pracy, czyli nowoczesny a laboratoria maja NOWY sprzet. W Polsce z dyplomem magistra idziesz pracowac do kiosku. Zaliczylam studia w Polsce i najgorszemu wrogowi bym nie polecila.
Dodam jeszcze tylko, ze Southampton to jeden z najlepszych univerkow w UK i musisz byc outstanding zeby sie tam dostac. Miej to na uwadze podczas robienia kwalifikacji.
Powodzenia!

PS Z tym if offering to wydaje mi sie, ze chodzi o to ile przedmiotow tzw science oferujesz dla nich do rozwazenia :] czyli takich jak matematyka czy fizyka czy chemia. jesli wybierzesz tylko 1 scienec to bedziesz miala dodatkowo interview. jesli nastawiasz sie na univerki z pierwszej 10tki to radzilabym byc ambitna juz od samego poczatku.
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KEM » 8 lut 2010, 08:23 Re: szkoła, 17 lat

Te offering to mi się raczej wydaje,ze to oznacza,ze ty aby dostac sie na studia musisz mieć 3 A-Levels in Science (wybrane spośród: biology, human biology, environmental science, physics, mathematics, psychology, geology) A-Level to mniej więcej odpowiedniki naszych matur. Możesz z nich dostać ocenę A-F gdzie A jest najwyższa i oczywiście do tego dochodzą jeszcze punkty.
Jeśli masz 3 takie egzaminy to każdy z nich musi być na co najmniej poziomie B. Jeśli masz tylko 2 A-Levels z zakresu Science a kolejny A-Level z czegoś innego to muszą byc one na AA i B. No i jak masz tylko jeden A-Level science to musi być to chemia zdana na A, no i jakieś dwa inne zdane na A i B . A do tego możne tez być rozmowa żeby sprawdzić czy się nadajesz.

Jednak pisz tu tez ze: If you lack these formal qualifications, your aptitude for the course will be assessed at interview wiec możne sie okaże, ze tylko skończy się na rozmowie kwalifikacyjnej i tym,ze będziesz musiała udowodnić,ze naprawdę dobra jesteś z zakresu chemii.
Jako student z poza UK musisz jeszcze im udowodnić, ze mówisz po angielski. Oni tu niby chcą IELTS ale jeśli masz jakikolwiek kurs ESLO, TOEFL albo FCE, ACE czy wyżej to myślę,ze nie będzie problemów.
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 lut 2010, 11:04 Re: szkoła, 17 lat

ESOL nie jest rownoznaczny z egzaminem akademickim z jezuka angielskiego, kazda z uczelni okresla, jaki rodzaj egzaminu (na ogol IELTS, czasem, jesli ktos jest dobry, a uczelnia srednich lotow, to wystarczy dobra rozmowa kwalifikacyjna), okreslone jest tez minimum, na jakie trzeba miec zdany egzamin.
Tu jest rozpisany system edukacji w UK:
http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... /index.htm
Ogolnie wybierasz najgorszy z mozliwych okresow na przenosiny, wiekowo juz kwalifikujesz sie wlasciwie tylko na NVQ, jako dorosla, nie majac GCSE, nie przyjma raczej do college, o uniwersytecie nie mowiac.
Ewentualnie mozna robic GCSE dla doroslych i wtedy myslec o dalszej edukacji.
Poczytaj to, otworzy Ci oczy ;):
http://forum.londynek.net/viewtopic.php?t=4831

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 9 lut 2010, 16:27 Re: szkoła, 17 lat

karjo napisał(a):Ogolnie wybierasz najgorszy z mozliwych okresow na przenosiny, wiekowo juz kwalifikujesz sie wlasciwie tylko na NVQ, jako dorosla, nie majac GCSE, nie przyjma raczej do college, o uniwersytecie nie mowiac.
Ewentualnie mozna robic GCSE dla doroslych i wtedy myslec o dalszej edukacji.

No może jednak bez przesady, nie straszcie dziewczyny...
Mój syn właśnie w wieku 17 lat po polskim gimnazjum spokojnie został przyjęty do dobrego 6th Form College na IB. Wbrew temu co napisano na końcu zalinkowanej dyskusji z Londynka - przyjęto go na podstawie internetowej rekrutacji, bez żadnych wymyślnych rozmów.
A swoją drogą chyba mógł wybrać też A-levels, podejrzewam (pewności nie mam, bo nie próbował).
Faktem jest, że po IB chce pojechać na studia do Polski, więc żadnych egzaminów GCSE sobie już nie dorabiał, coby pewnie miało miejsce gdyby zdecydował się studiować tutaj.

Ponieważ nie tak dawno obowiązek szkolny przedłużono tu do 18 lat, to 17-latce na pewno musieliby zaproponować jakąś formę edukacji.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 lut 2010, 21:48 Re: szkoła, 17 lat

Rok temu znajomej corka sie przymierzala do dwoch /trzech lat odpowiednika liceum tutaj, po rozmowach w wydziale edukacji, szkolach i wielu innych miejscach, nie wygladalo to optymistycznie, chocby z racji nadrabiania jezyka, wczesniej wspomnianych wymogow.
Przy czym nie bardzo miala wybor szkol, ich poziom tez nie zachwycal.
Byc moze cos sie zmienilo, podstawa jest najpierw ustalic wszystko u zrodel, potem dopiero przemyslec decyzje.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 9 lut 2010, 22:18 Re: szkoła, 17 lat

karjo napisał(a):Rok temu znajomej corka (...) z racji nadrabiania jezyka (...) nie bardzo miala wybor szkol, ich poziom tez nie zachwycal

A ona oczekiwała dużego wyboru najlepszych szkół nie dysponując dobrym angielskim?
Myślałam że rozmawiamy o realiach nie o marzeniach.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 11 lut 2010, 12:17 Re: szkoła, 17 lat

Wlasnie angielski na calkiem dobrym poziomie, zdany egzamin akademicki i wyszly tzw. roznice programowe, brak slownictwa w zakresie np. science.
I po namysle, porozumieniu z rodzicami, wraca tu dopiero po maturze, na studia.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez claudia_o » 17 lut 2010, 14:29 Re: szkoła, 17 lat

dziękuję za odpowiedzi

claudia_o
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 31
Dołączyła: 5 lut 2010, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY