Nasze alergie i uczulenia

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez Kitka » 17 mar 2010, 22:24 Nasze alergie i uczulenia

Buahahaha tak z ciekawosci ;) Macie jakieś? Tylko proszę nie na sąsiada, pracodawcę lub zachowanie innych ludzi :wink:

Ja mam na metal. Nie mogę nic metalowego nosić: kolczyków, pierścionków, każdy dłuższy kontaktze skórą pododuje drobne swędzące krostki :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez asia.z » 18 mar 2010, 08:25 Re: Nasze alergie i uczulenia

Ja osobiscie nie ale moja corka ma i to na czekolade :sad: ,z tego powodu jest okropnie niezadowolona.Objawy to sucha i podrazniona skora na zgieciu lokci i pod kolanami.No i oczywiscie alergia na rozne pylki a najbardziej na siersc kota i do tego astma,dobrze chociaz ze lekarstwa tutaj sa za darmo,bo w polsce kiedys placilismy krocie.
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 18 mar 2010, 11:03 Re: Nasze alergie i uczulenia

A ja mam nie wiadomo na co.
Przed przyjazdem do UK nie miałam prawie żadnych alergii uczuleniem na słońce.
Tutaj mam niewyjaśnione duszności i zaczerwienioną, swędzącą wysypkę na ramionach.
Od dłuższego czasu wybieram się na testy alergiczne, ale widać moje alergie jeszcze za mało mi życie utrudniają żeby mnie do nich zmusić.

A no i zawsze podrażniały mnie kosmetyki naszprycowane chemią ale to chyba nie alergia tylko nadwrażliwa skóra.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 18 mar 2010, 15:10 Re: Nasze alergie i uczulenia

Ja mam od dziecka i tez nie wiem od czego, ale wystarczy ze sie lekko zadrapie i juz czerwona plamka sie pokazuje na skorze...

"wady wszyscy je mamy zapisane w genach,
urodzony z nimi musisz zyc - wyjscia nie ma..."
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hanoka77 » 18 mar 2010, 17:18 Re: Nasze alergie i uczulenia

Dawno temu w Polsce wszechwiedzaca pani dermatolog zawyrokowala ze mam uczulenie na gline,poniewaz pracowalam w pracowni ceramicznej :wink: i doradzila zmiane pracy.Na szczescie jej nie posluchalam i po jakims czasie uczulenie zniknelo :mrgreen:
Avatar użytkownika
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posty: 314
Wiek: 46
Dołączyła: 5 lut 2009, 15:23
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 18 mar 2010, 19:03 Re: Nasze alergie i uczulenia

Mi sie wydaje tez ze duzo ludzi ma uczulenie na tutejsza wode tak zwana kranowe. Moja tesciowa dostaje jak tu przyjedza krost na rekach i ramionach, moj facet tak samo. Nie wiem ale po wykluczeni pare rzeczy dochodze do wniosku, ze to woda. Ja nigdy nie bylam uczuleniowcem. Jezeli ktos ma bardzo wrazliwa skore to wydaje mi sie to rozsadne.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 18 mar 2010, 20:37 Re: Nasze alergie i uczulenia

hanoka77 napisał(a):Dawno temu w Polsce wszechwiedzaca pani dermatolog zawyrokowala ze mam uczulenie na gline,poniewaz pracowalam w pracowni ceramicznej :wink: i doradzila zmiane pracy.Na szczescie jej nie posluchalam i po jakims czasie uczulenie zniknelo :mrgreen:

dobre :-D

marzencia2333 napisał(a):Mi sie wydaje tez ze duzo ludzi ma uczulenie na tutejsza wode tak zwana kranowe.
taaaaa ja tez mialam :wink: z cery tlustej zrobila mi sie sucha... szkoda, ze pozniej znowu wrocilo do normy :roll: :-D

Ja mam alergie na kodeine :evil:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 19 mar 2010, 03:03 Re: Nasze alergie i uczulenia

w sumie to najbardziej na głupotę,
ale miało nie być, że na ludzi,
niby głupota się nie łapie, bo to bardziej szerokie pojecie,
choć prawdą jest, najbardziej się ima homo sapiens,
no, z tym sapiens to coś chyba na wyrost jest,
ale alergię mam, normalnie objawy takie, że wysypka i gęsia skórka,
a oprócz tego to na dezodoranty, wody toaletowe itp.
te same marki kupione w PL są ok,
te kupione w UK wywołują objawy alergiczne,
może tu są inne normy dopuszczania chemii do obiegu?
i na polski rynek jest inna wersja?
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 19 mar 2010, 10:30 Re: Nasze alergie i uczulenia

testowy napisał(a):te kupione w UK wywołują objawy alergiczne,
może tu są inne normy dopuszczania chemii do obiegu?
i na polski rynek jest inna wersja?

To ja miałam podobny problem z szamponami i dezodorantami. Ta sama marka z Polski ok a z UK powoduje podrażnienie (u mnie). I mimo że tu wszystko jest i tak muszę z Polski wlec całe torby kosmetyków.

A na prysznic mam zamiar zakupić specjalny filtr. Wystarcza na ok rok i kosztuje już od 25 funtów.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez yoki » 19 mar 2010, 14:45 Re: Nasze alergie i uczulenia

uczulona jestem na penicyline :wink:
i na bank na cos jeszcze- tylko pojecia nie mam na co :mrgreen:
na testy alergiczne tez wybieram sie od 100 lat :wink:

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączyła: 28 cze 2008, 09:39
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lutka56 » 19 mar 2010, 21:10 Re: Nasze alergie i uczulenia

moj roczny synek tez jest alergikiem.mial robione testy pol roku temu i wykazalo ze na jajka kurze.ja podejrzewam,ze na cos jeszcze(byc moze jest to czekolada),bo ciagle ma krostki na twarzy.
a i jeszcze jest uczulony na wode kranowe tutejsza(objawialo sie to straszliwa biegunka ze sluzem) i musze mu podawac mineralna do wszystkiego i pomoglo.w pl jak pil wode kranowe(oczywiscie przegotowana)wszystko bylo oki.

lutka56
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 19 sie 2009, 10:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 20 mar 2010, 01:03 Re: Nasze alergie i uczulenia

jak byłem mały też miałem uczulenie na jajka kurze,
ale z wiekiem przeszło, teraz mogę ile dusza zapragnie,
a jako dzieciak to jak troniu więcej to zaraz wysypka,
więc spoko nie martw się o synka,
Luiza,
a z tymi kosmetykami to faktycznie jakaś porażka,
to nie tylko jedna rzecz, mam sporo takich przykładów,
hm, aż się prosi o zrobienie biznesu...
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 20 mar 2010, 10:25 Re: Nasze alergie i uczulenia

testowy napisał(a):hm, aż się prosi o zrobienie biznesu...

Polski sklep na Digbeth wprowadza po woli polskie kosmetyki :smile:
Jeszcze nie mają nic co mogłoby mnie zainteresować, ale może już niedługo.
lutka56 napisał(a):a i jeszcze jest uczulony na wode kranowe tutejsza(objawialo sie to straszliwa biegunka ze sluzem) i musze mu podawac mineralna do wszystkiego i pomoglo.w pl jak pil wode kranowe(oczywiscie przegotowana)wszystko bylo oki.

Tutejsza woda to jakiś sciek jest. My zainwestowaliśmy w britę i też nagle minęły nam wszelkie niewyjaśnione dolegliwości żołądkowe.
Teraz jeszcze ten filtr na prysznic i osiągnę szczyt szczęscia.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 mar 2010, 16:08 Re: Nasze alergie i uczulenia

Od lat zdiagnozowane - roztocza (kurz), sierść psa, pyłek żyta. Nie wykryło mi żadnych jedzeniowych, a na 99% mam, bo jak jem w KFC, albo jakieś chińskie żarcie, albo jakieś ostre, to zaczyna mi lecieć z nosa. Ale Pani alergolog mi nie wierzyła, bo testy nie wykazały...
Stosowany lek - Zyrtec. Próbowałem innych (np. Claritine itp) ale Zyrtec najlepiej na mnie działa. Nie odczulałem się. Leczenie stosuję objawowo.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK