limit bagazu rejestrowanego

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 8 sie 2010, 14:57 limit bagazu rejestrowanego

witam! jutro wybieram sie do Polski. Lece liniami Wizzair z Londynu. Zastanawialam sie ile kilogramow maksymalnie moze miec torba, ktora bede oddawac do luku bagazowego. Na stronie Wizzair przeczytalam, ze:
"Z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 32 kg. "
natomiast na stronie Ryanair dodaja takze, ze:
"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. Sztuka rejestrowanego bagażu może mieć maksymalnie 15 kg. "

Czy latal ktos z Wizzair i orientuje sie czy faktycznie moge do jednej torby naladowac az 32 kilo czy generalnie wszystkie moje bagaze nie moga tego limitu przekroczyc, a jedna sztuka moze miec maksymalnie 15 kg?
Z gory dziekuje za pomoc
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 8 sie 2010, 15:01 Re: limit bagazu rejestrowanego

Rozumiem to tak ze za pierwsze 15 placisz normalnie a za kolejne kilogramy extra jednak nie wiecej jak 32kg brutto

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 8 sie 2010, 15:31 Re: limit bagazu rejestrowanego

Każda linia lotnicza ustala swoje własne limity - czemu sprawdzasz Wizzairowe na stronie Ryanaira? Zresztą akurat Ryanair od jakiegoś czasu ma dwie opcje bagażu do luku - 15 kilo i 20 kilo, pokazuje się to przy kupowaniu biletu. Informacje na stronie wydają się nie być uaktualnione.
Swego czasu Wizzair nagłaśniał swoje duże 32 kilowe limity, żeby przebić inne tanie linie. Korzystaj!

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 8 sie 2010, 15:56 Re: limit bagazu rejestrowanego

Galadriela napisał(a):Każda linia lotnicza ustala swoje własne limity - czemu sprawdzasz Wizzairowe na stronie Ryanaira?

poniewaz myslalam, ze zastady sa takie same tylko w wizzair tego dokladnie nie sprecyzowali. Poza tym jestem wystresowana z tego calego wyjazdu-pierwszy raz od 2 lat lece do Polski :-|
I jeszcze do tego wszystkiego lece sama z Luton i jesli cos sie nie bedzie zgadzalo to bede musiala slono zaplacic za nadbagaz :roll:
Nie lubie tego typu niespodzianek, wiec staram sie wszystko posprawdzac
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez milka26 » 8 sie 2010, 16:43 Re: limit bagazu rejestrowanego

15 kg, za reszte trzeba dopłacić....

milka26
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 7 sie 2010, 21:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 8 sie 2010, 16:43 Re: limit bagazu rejestrowanego

Troszke mnie w blad wprowadzilasz tymi 15 kg gdyz na stronie wizzaira wyraznie napisane ze jedna sztuka bagazu nadanego moze miec do 32 kg i za kolejne 32 musisz zaplacic kolejne 13 funty. Jezeli lecisz wizzairem to nie patrz na innych przewoznikow i trzymaj sie tego co wyczytasz podczas zamawiania lotu. Spokojnie możesz naladowac 30 kg.

[ Dodano: Nie Sie 08, 2010 17:44 ]
milka26 napisał(a):15 kg, za reszte trzeba dopłacić....


a skad ta informacja ?

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 8 sie 2010, 16:54 Re: limit bagazu rejestrowanego

W Wizzair jesli wykupilas jeden bagaz to mozesz naladowac tam 32kg i nic nie bedziesz musiala doplacac, ja ostatnio jak lecialam w czerwcu to mialam walizke 27 kg i nikt o nic sie nie czepial, dopilnuj jedynie aby Twoj bagaz podreczny spelnial limity wagowe bo kaza Ci sie przepakowywac, musisz zmiescic podreczny w tym ich koszyczku
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez clinic » 8 sie 2010, 20:54 Re: limit bagazu rejestrowanego

nie wiem jak jest teraz a tym bardziej w wizzair bo nie latam tymi liniami , ale kiedys mialem okazje nimi poleciec do polski , kolega kupowal mi bilet , potrzebowalem zabrac 40kg, limit byl 20kg , przy zakupie biletu zaznaczyl 2 bagaze , bylem pewny ze moge zabrac 40kg niestety na lotnisku okazalo sie ze to tylko druga torba , a nie kg sa wykupione, jak jest teraz tego nie wiem , ale przeswietl dobrze temat bo szkoda doplacac czasem do tego drugiego bagazu

clinic
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 sty 2010, 13:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 8 sie 2010, 21:22 Re: limit bagazu rejestrowanego

clinic napisał(a):potrzebowalem zabrac 40kg, limit byl 20kg , przy zakupie biletu zaznaczyl 2 bagaze , bylem pewny ze moge zabrac 40kg niestety na lotnisku okazalo sie ze to tylko druga torba , a nie kg sa wykupione

Nie mieszaj dziewczynie, i tak jest "wystresowana"...

Nie wiem, jak było kiedyś, teraz Wizzair pisze wyraźnie:

"Każdy pasażer może przewieźć:
(...)
do 6 sztuk bagażu nadawanego do luku (rejestrowanego). Każda sztuka bagażu rejestrowanego jest objęta opłatą za bagaż naliczaną za liczbę sztuk, pasażerów i za lot.
(...)
Waga jednej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekroczyć 32 kg."

Nie wiem, jak jeszcze wyraźniej mieliby to napisać.
Jeśli przy rezerwacji StepByStep wykupiła 1 sztukę bagażu rejestrowanego to spokojnie może ona (ta jedna sztuka) ważyć 32 kilo.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 8 sie 2010, 21:49 Re: limit bagazu rejestrowanego

clinic napisał(a):nie wiem jak jest teraz a tym bardziej w wizzair ...


Spoko nie każdy musi to wiedzieć nie stresuj się tym i nie wpadaj w kompleksy że jesteś nieuświadomiony....... a reszta to j.w. Galadriela napisała. Od siebie jeszcze dodam wejdź na stronę wizzaira to się uświadomisz

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 8 sie 2010, 23:30 Re: limit bagazu rejestrowanego

"Ilości sztuk bagażu rejestrowanego kupione PRZED 1 kwietnia podlegają ograniczeniu wagowemu do 15 kg. Za każdy dodatkowy odprawiony kilogram naliczana będzie opłata za nadbagaż.
Ilości sztuk bagażu rejestrowanego kupione PO 1 kwietnia, bez względu na termin dokonania rezerwacji, podlegają ograniczeniu wagowemu do 32 kg. Żaden bagaż o wadze powyżej 32 kg nie może zostać przewieziony ze względu na przepisy bezpieczeństwa i BHP. "


I wszystko jasne! Dziekuje Wam kochani za pomoc. TRzymajcie sie i do poczytania za poltora tygodnia!!! :mrgreen:
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez adamirus » 11 sie 2010, 07:51 Re: limit bagazu rejestrowanego

to ja mam pytanie
w sumie nie odbiegając od tematu bagażu rejestrowanego .......

więc
skoro można mieć bagaż rejestrowany,i odprawe online
to gdzie zgłaszać się z bagażem ?
czy to jest ten sam ( zazwyczaj ) punkt gdzie odprawa czy też może jest to inne miejsce ?
chodzi mi o lotnisko w Luton ......


irytuje mnie to troszkę,bo to takie pomieszane :roll:
niby odprawe ma się online i ok,ale i tak bagaż trzeba oddać ......

lece we wrześniu z synkiem,wprawdzie mam tylko bagaż podręczny ale chce dokupić bagaż rejestrowany ..... i mieć wolne ręce :wink:
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 11 sie 2010, 10:39 Re: limit bagazu rejestrowanego

Dokladnie w Luton miejsce oddania bagazu to jest miejsce odprawy i jak pojdziesz oddac tam bagaz to przygotuj sie na kolejke niemilosierna, pani wezmie walizke, sprawdzi karte pokladowa, czyli przejdziesz normalna odprawe z ta jedynie roznica ze bilet wydrukujesz sama. Jesli bedziesz miala tylko podreczny to Cie ta czesc ominie i pojdziesz odrazu do kontoli osobistej co ja bym na Twoim miejscu zrobila jesli masz taka mozliwosc i lecisz z dzieckiem bo tam przy zdawaniu bagazy to za przeproszeniem burdel jest niesamowity, ja jak lecialam 9 kwietnia dokladnie to pani odprawiajaca loty do Wawy (czyli moj lot) miala taki balagan u siebie ze czesc z jej pasazerow przejela pani z "okienka" obok ktora juz swoich pasazerow zalatwila ale balagan i zamieszanie bylo straszne
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez adamirus » 11 sie 2010, 11:03 Re: limit bagazu rejestrowanego

:-| tak myślałam że zamiast uprościć to pogorszyli ....bo i tak trzeba w kolejkach stać :roll:

chciałam wziąść bagaż bo z tymi podręcznymi teraz to niewiadomo ....sprawdzają mierzą,a nie chce by nagle sie okazało że czegoś tam mam za dużo :roll:
dlatego dla "spokoju" chciałam wziąść większy i do samolotu już tylko z torebką i synkiem :wink:

no nic ....i tak pojade na lotnisko wcześniej,jak zwykle - dwie godziny wcześniej tam będe
więc może nie będzie tak źle ....

ewela119, dzięki :-)
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 11 sie 2010, 11:10 Re: limit bagazu rejestrowanego

Jesli synek ma oddzielne miejsce siedzace to dla niego tez mozesz miec bagaz podreczny. Na stronce oni maja podane dokladne wymiary jakie powinien miec bagaz ale z centymetrem nikt tam nie stoi, musi sie zmiescic do tego ich koszyczka i tu niewazne jak go tam upchniesz, aby sie zmiescil to przejdzie. 2 godz to sporo, ja zawsze jestem na lotnisku godz przed odlotem i spokojnie sie wyrabiam a jeszcze nawet siedze czekam bo nigdy sie jeszcze mi nie zdarzylo zeby samolot odlecial o czasie, zazwyczaj to o planowanej godz odlotu otwieraja dopiero bramki i zaczynaja wpuszczac do samolotu
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI