rozliczenie podatku

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez technikuk » 9 wrz 2010, 09:23 rozliczenie podatku

Witam!

Ostatnio minie cos nie pokoi i chcialem roziwac watpliwosci.

Tak wiec zacze ze do GB przyjechalem w lipcu 2005 roku. i po przepracowanym roku podatkowym(dodam ze nie byl to pelen rok od lipca - kwietnia) poszedlem sie rozliczyc z raveniu. wszystko bylo ok wypisalem druczek dolaczylem p60. i po paru tygodniach przyszedl mi zwrot.

W nastepnym roku poszedlem rowniez do siedziby raveniu w centrum aby sie rozliczyc (myslalem ze jest jak w poslce trzeba to robic co roku). ale pracujaca tam pani powiedziala mi ze nie musze tego robic poniewaz podatek dobrze naliczany oraz przepracowalem tym razem pelen rok od kwietnia do kwietnia i nie musze sie rozliczac.

Tak wiec zaprzestalem tego (skoro urzedniczka mi to powiedziala, rowniez dopytalem sie znajomych anglikow i oni mi powiedzieli ze nic nie musze robic z tym p60 zadnych rozliczen).

tak wiec moje pytanie brzmi czy jest tak naprawde ze co roku dostaje p60 i chowam do dokumentow i nic z nim nie robie ?? (nie rozliczam sie z raveniu?) czy jednak trzeba co roku biegac do raveniu w sprawie rozliczenia sie ?

technikuk
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 18 mar 2007, 16:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 wrz 2010, 14:09 Re: rozliczenie podatku

O ile dobrze pamiętam z Revenue musisz się rozliczać przynajmniej raz na 5 lat. Dlatego nie jest koniecznie coroczne odwiedzanie biura.
A biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o "uchybieniach" w systemie rozliczania/naliczania podatku w samym Revenue - może być ciekawie.
Pomijając tytuł artykułu
http://wiadomosci.onet.pl/2219795,28350 ... osceu.html

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Cava » 9 wrz 2010, 18:28 Re: rozliczenie podatku

Po pierwsze, masz obowiazek sie rozliczac co roku jezeli masz wlasna dzialalnosc (czyli tzw. Self Employment). Wtedy, jezeli sie nie rozliczysz na czas placisz kare, nawet za 1 dzien spoznienia.

Jezeli jednak pracujesz normalnie, to nie musisz sie rozliczac wogole. Mozesz to robic co roku i maksymalnie do 5 lat wstecz. Jezeli nie chce Ci sie bawic w te papierkowe sprawy poprostu nic nie robisz. Mozesz sobie te P60 nawet spalic. I mimo ze nie musisz sie rozliczac z podatku, to ja uwazam ze jest warto, bo czesto moze Ci wpasc pare groszy do kieszeni. Wybor nalezy do Ciebie.

Cava
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 35
Dołączyła: 11 mar 2010, 13:03
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Zimny » 17 wrz 2010, 21:49 Re: rozliczenie podatku

warto sie rozliczac ja juz 3 razy dostalem zwrot mozna isc do biura podatkowego wypelnic formularz do skopiowania ostatni pay sleep i oni cala reszte zalatwiaja za nas dostaje sie tylko list i czek do domu
Avatar użytkownika
Zimny
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 43
Dołączył: 8 wrz 2010, 21:57
Lokalizacja: Birmingham, Siedlce
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alexa2403 » 7 paź 2010, 15:21 Re: rozliczenie podatku

słuchajcie a gdzie dostac tą forme ????????o co w niej pytają???? mój mąż rozliczył sie 1 raz i nadal pracuje w tej samej firmie, i przez ostatnie 4 lata chyba nie rozliczał sie . bardzo chciałabym aby sie rozliczył bo może sie okazać , że ma zwrot a o tym nie wie:) tylko jak to zrobić?????

alexa2403
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 4 paź 2010, 20:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kamalena » 10 paź 2010, 09:54 Re: rozliczenie podatku

wszystkie informacje sa na direct.gov.uk Jesli masz przepracowany pelny rok pracy od kwietnia di kwietnia w jednej firmie to nie ma potrzeby sie rozliczac. Jezeli w miedzy czasie bylas bezrobotna i w kolejnch payslip nie dostalas zwrotu naleznego podatku to wystararczy zadzwonic tax office i podac swoj nr pracodawcy i pracownika (znajdziesz go na payslip). Wowczas podadza Ci liste dokumentow, ktore musisz im wylac by dostac zwrot. Sprawa jest latwa i bezbolesna, jesli Ci sie cos nalezy to dostaniesz, jak nie to nie. Musisz jednak pamietac, by informowac tax office o zmianach adresu czy nazwiska, jesli zapomisz to oczekuj opoznien w zwrocie swiadczen.

kamalena
Początkujący
 
 
Posty: 49
Dołączyła: 2 wrz 2009, 00:36
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE