modem WWAN i inne komedie w laptopie

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 6 paź 2010, 09:52 modem WWAN i inne komedie w laptopie

Drogie chlopczeta i dziewcy, a w szczegolnosci panowie serwisantowie komputerowi:

ostatnio dosc czesto w swoim laptopie dell XPS m1330 zmuszon jestem gmerac i zauwazylem ze mam tam pod klapkami roznymi miejsca miedzy innymi na modem WWAN czyli mniemam ze: Wireless Wide Area Network, oraz miejscowke na karte sim i tak mnie na rozmyslania wzielo, czy przypadkiem nie daloby sie mojej telefonicznej karty sim, na ktorej mam flat rate dostep do internetu wetknac i korzystac sobie w trasie z owego dobra.
Wypadaloby wiedziec skad owa brakujaca karte WWAN dorwac i jak to skonfigurowac, aby dzialalo.

Pozdrawiam,
Eurojanek.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 paź 2010, 15:39 Re: modem WWAN i inne komedie w laptopie

Skoro masz gniazdo, to potrzebujesz modem.
Zaggoglaj, zaebajuj ino najpierw się upewnij co do rodzaju gniazda w Twoim lapciaku bo to będzie warunkowało typ modemu.
Z drugiej strony, to że masz gniazda, nie oznacza, że masz możliwość. Poczytaj specyfikację kompa. Jak jest napisane, ze obsługuje, to tak. Obudowy robią te same dla różnych modeli. I dopiero po różnicy w cenie widać co który potrafi :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez GRZEGORZ80 » 7 paź 2010, 14:24 Re: modem WWAN i inne komedie w laptopie

WITAM. Matowalem cos takiego tylko ze w innym modelu DELL. BY to wszystko zadziałało musisz miec SLOTY na KARTE SIM i na WWAN i oczywiscie chociaz jeden wolny kabel ( cos jak te co idą do karty WIFI, zreszta powinien byc podpisany ). Kupujesz np. eBay karte WWAN najlepiej Unlocked.

Jesli chodzi o karte WWAN wazne by pasowal slot pod nia a reszte to odpowiednie oprogramowanie.

Bywa tak ze to ktore dostaniesz z karta WWAN moze nie zadzialac poprawnie:( dlatego google i ...:):):):)
W PRZYPADKU odpowiedniego PROGRAMU wszystko powinno skonfigurowac sie automatycznie , a w razie czego na stronach danej SIECI znajdziesz odpowienia konfiguracje ;)

GRZEGORZ80
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 44
Dołączył: 3 sie 2009, 19:41
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 7 paź 2010, 14:38 Re: modem WWAN i inne komedie w laptopie

Sloty wwan z dwoma kabelkami i sim są. Pokombinuje się z konfiguracja.
Dzięki :)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA