6 letnia cora i jej start w szkole czy w przedeszkolu ?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
Witam ,na początku przepraszam ,ze się nie przywitałem w odpowiednim dziale ale jeszcze nie przyjechałem do waszego pięknego miasta na razie to tylko plany , ale chciałem rozwiać pewne wątpliwości . Otóż mam prawie 29 lat i zamierzam przyjechać tutaj sam wraz z 6 letnia córka.Jak wiadomo jestem pelen watpliwosci i niepokoju ale chcialem sie spytac jak bedzie wygladac edukacyjny start mojej corki w Birmingham???
Czy zacznie od przedszkola czy może od szkoły ? co skoro ona nie zna języka , czy są jakieś polskojęzyczne szkoły tutaj ? Co jeśli będę pracował np od 8 do 18 czy w podobnych godzinach ?
bardzo proszę o potraktowanie moich pytań poważnie ,za co z góry dziękuje ;)

bubu81
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 42
Dołączył: 10 gru 2010, 15:10
Reputacja: 0
Neutralny

to zalezy w ajkim miesiacu sie urodzila. jak do sierpnia, to pewnie 2 klasa, a po tej dacie to 1. pojdz do najblizszej szkoly, jak beda miejsca odrazu ja przyjma, a jak nie, to szukaj innej szkoly w poblizu. tu dzieci zaprowadza sie do szkoly i odbiera. brak opieki moze skonczyc sie wizyta socjalu i policji. lekcje sa od 9 do 15-15.30. jesli sam nie mozesz jej zaprowadzac, zorganizuj sobie pomoc. to nei polska i dziecko nei moze samo chodzic. zdarzaja sie przypadki, ze dzieci same chodza, ale wystarczy zyczliwy sasiad i problemy gotowe. szkola polska nei potrzeba, w rok zalapie jezyk. polskich dzieic jest tu tyle, ze czasem wcale czlowiek nei czuje sie na obczyznie :-|
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

To w ramach zartu:
chcesz przyjechac tutaj(Birmingham)sam czy z corka? Jedno wyklucza drugie. Jesli z Corka to nie sam. ;)

Pozdrowka
Avatar użytkownika
wypasiony
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 5 lis 2010, 17:43
Reputacja: 0
Neutralny

dzieki wielkie ;)
chcialem przyjechac z cora ;)

czyli nie bedzie problemow ,ze cora nie zna jezyka ;)
a czy w takiej szkole dzieci maja posilki do zjedzenia czy trzeba dziecku robic sniadanie do szkoly pytam bo teraz u nas sa stlowki gdzie dzieci jedza sniadania i obiady .
i jeszcze najwazniejsza rzecz jakie musze wziasc papiery z polski dziecka (czy przetlumaczone??)
-akt urodzenia?
-jakies zaswaidaczenia z przedszkola czy cos w tym stylu ?

bubu81
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 42
Dołączył: 10 gru 2010, 15:10
Reputacja: 0
Neutralny

sa obiady w szkole, koszt kolo 10 f na tydz, lub dziecko bierze ze soba kanapki. dokumenty to paszport i akt urodzenia.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

Witam jezeli dziecko pojdzie do katolickiej szkoly to potrzebny rowniez akt chrztu. A tlumaczone nie musza byc.Pozdrawiam

justa87
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 14 lip 2010, 10:38
Reputacja: 0
Neutralny

bubu81 napisał(a): (...)
-akt urodzenia?
(...)


idź do urzędu stanu cywilnego swojej miejscowości i poproś o _europejski_ odpis skrócony aktu urodzenia. To taki w 4ch językach. Czy nawet więcej niż 4ch. Zaoszczędzisz na tłumaczu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

bubu81 napisał(a): jeszcze najwazniejsza rzecz jakie musze wziasc papiery z polski dziecka (czy przetlumaczone??)
-akt urodzenia?
-jakies zaswaidaczenia z przedszkola czy cos w tym stylu ?


Karta szczepień od lekarza, będą wymagać przy zapisywaniu dziecka do przychodni.

bubu81 napisał(a):co skoro ona nie zna języka , czy są jakieś polskojęzyczne szkoły tutaj ?


Polskojęzycznych nie ma ale i po co? im mniej kontaktu z polskim jezykiem będzie miała tym szybciej załapie angielski. Mój syn miał 7 lat jak przyjechaliśmy i równiez nie znał języka. Bałam się bardziej niż on i nie potrzebnie. Był jedynym polakiem w klasie i swietnie sie odnalazł a musze dodać że nie należy do śmiałych dzieci. Teraz już chodzi do gimnazjium i śmiga po angielsku że hej.
A co do twoich godzin pracy to albo bedziesz mógł mała zostawiać w szkole. Przed i po szkole są czynne kluby dla dzieci , niestety płatne. O ile dobrze pamietam to 8 funtów ale dzieci dostają śniadanie rano i po szkole też jakiś posiłek jest.
No jest jeszcze opcja z Childminder. To jest pani która może zaprowadzić i odebrać dziecko ze szkoły, zrobi z nim lekcje i wogóle. Koszt zależy od opiekunki ale tak biora ok 6 funtów za godzine.
Pozdrawiam i powodzenia życzę
Powodzenia i odwagi
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

Agadz27, my juz 2 krotnie zmienialismy przychodnie i nikt nie chcial od nas karty szczepien, musialam tylko przetlumaczyc z ksiazeczki zdrowia polskie nazwy na angielski i tyle, ale oczywiscie w kazdej przychodni moga miec inne wymagania
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

ewela119, moze masz racje, ja jestem caly czas w tej samej i pytali o karte.Miałam ksero nie tłumaczone i wystarczyło. Pewnie gdybym nie miała to tez by sie swiat nie zawalił:)
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

dzieki dziewczyny i panowie tez;) ;) pozbieram wsyzystko co ma wsumie to nie wiele wazy a moze sie przydac ;)

bubu81
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 42
Dołączył: 10 gru 2010, 15:10
Reputacja: 0
Neutralny

Zastanow sie nad opcja czy dom blisko pracy, niewazne jaka okolica i na jakim poziomie szkoly, czy raczej wybor mieszkania pod katem dobrej szkoly dla dziecka, w miare bezpiecznym otoczeniu i ewentualny dojazd do pracy.
Jak u Ciebie z jezykiem, bo warto skontaktowac sie z wybranymi szkolami, umowic sie na rozmowe, zobaczyc jak wygladaja , jak wyglada przerwa, zachowanie dzieci i rodzicow przed i po szkole, co szkola oferuje z zajec pozalekcyjnych, czy jest szkola o przewadze dzieci emigrantow, dzieci spoza Europy (bo to tez moze utrudnic asymilacje dziecku, jak bedzie jedno z niewielu bialych).
No i poczytaj watki, bo w tym temacie jest mase info na forum tym i innych.
Powodzenia!
Jak moge w czyms pomoc, przerabialismy temat pare lat temu, daj znac :).
PS. Sporo info znajdziesz m.in. :
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/251 ... rytyjskiej
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/247 ... kaa-polska
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/247 ... nsekwencje
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/21/23968/szkola
A podejrzewam, ze najwiekszym wyzwaniem bedzie znalezienie/oplacenie opieki do dziecka na ferie, ktore sa tu co 6 tygodni, tydzien wolnego, poza feriami swiatecznymi i krotszymi wakacjami.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY