Prezent w odwiedziny

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez Guest » 21 gru 2010, 17:33 Prezent w odwiedziny

Wszyscy zakladaja bezsensowne tematy to i ja zaloze :) Dostalem zaproszenie na wigilie i swieta od znajomych, jade tam dosyc daleko i tu dylemat, czy kupuje sie jakis prezent z takiej okazji? Jesli tak to co wypada? Maja dziecko okolo roczne, coreczke.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez izap721 » 21 gru 2010, 17:45 Re: Prezent w odwiedziny

Oczywiście,że powinieneś zrobić prezent,dla dorosłych może być wspólny a dla dziecka jakąś zabawkę,bądź ubranko odpowiednie do wieku.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 21 gru 2010, 17:56 Re: Prezent w odwiedziny

tylko co dac? masz jakis pomysl?

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez monique » 21 gru 2010, 18:37 re

Draco napisał(a):tylko co dac? masz jakis pomysl?


Kwestia ile chcesz wydac i czy jedziesz lub lecisz. Dla dorosłych np. kilkuletnie whisky w ładnym kartonowym opakowaniu + jakaś bomboniera, a dla dziecka np. duży pluszak lub małe butki firmowe.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 21 gru 2010, 18:40 Re: Prezent w odwiedziny

kwestia finansowo jakos specjalnie mnie nie trzyma, oczywiscie w granicach rozsadku. jade jakies 3h autem

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez monique » 21 gru 2010, 18:49 re

Draco napisał(a):kwestia finansowo jakos specjalnie mnie nie trzyma, oczywiscie w granicach rozsadku. jade jakies 3h autem


To kup im np. szampana Moet & Chandon. Troszkę kosztuje, ale jako prezent idealny. Zwłaszcza że Sylwester się zbliża.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 21 gru 2010, 20:38 Re: Prezent w odwiedziny

Z uwagi na to, ze dziecko malenkie to proponowalabnym jakas zabawke edukacyjna, tudziez maskotke- przytulaka;) Dla pana domu jakas flaszeczka- o ile planujecie posiedziec przy alkoholu a dla pani domu jakies slodkosci- bombonierka czy cos w tym rodzaju. Zamias slodkosci- moze gwiazda betlejemska- taki kwiatek- mozna kupic w ASDA czy TESCO- czerwone charakterystyczne kwiatostany:). Ewentualnie jakas potrawa wlasnorecznie przyrzadzona. Pani domu bedzie pod wrazeniem:). Bez napinki- uwazam:) Jesli ktos Cie zaprasza- to nie z uwagi na to, ze czegos oczekuje, a z uwagi na to, ze lubi z Toba czas spedzac;)
Mysle, ze sam fakt, iz dojedziesz przy aktualnych warunkach atmosferycznych bedzie satysfakcjonujacy- dla zapraszajacych:)
Nie ma idealnego pomyslu na prezent:)
Ale ubranka dla dziecka puscilabym w niepamiec;) To kwestia gustu rodzicow.
Mysle, ze w dobrym tonie byloby zabrac tez oplatek, zeby sie podzielic. To w koncu nasza polska tradycja;)
Pozdrawiam i zycze udanego wyjazdu:)

[ Dodano: |21 Gru 2010|, o 20:43 ]
edit:)
zamias=zamiast

[ Dodano: |21 Gru 2010|, o 20:50 ]
PS. Z pusta reka nie wypada, ze zbyt pelna- wyjdziesz na maniaka;)
:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 21 gru 2010, 21:24 Re: Prezent w odwiedziny

agna78, dzieki za super porade :) wiem co to za kwiatki ale raczej o nich slyszlem tez zle opinie, jak ktos wierz w przesady to ponoc cos tam przynosza wiec wole nie zawozic, ja tam w takie rzeczy nei wierze. maskotke dostali ostatnim razem wiec mysle, ze taka zabawka bedzie trafiona, mialem podobny pomysl, najbardziej zalezalo mi na starszej czesci rodzinki i porady dla nich i te mi sie nawet podobaja. wiem, ze nie chodzi aby cos dostac ale glupio jest jechac z pusta reka, to jakos nie w moim stylu. a i sniegu to ja sie nie boje, wrecz przeciwnie, uwielbiam po nim jezdzic :)

http://www.youtube.com/watch?v=e-a26669m-4

http://www.youtube.com/watch?v=GwCZy8B3DrU

:) :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez agna78 » 21 gru 2010, 21:55 Re: Prezent w odwiedziny

Draco:)
Ja jestem taka troche doswiadczona mamuska;) I wiem, ze mezczyzni nie sa najlepsi w dobieraniu kolekcji ubran dla dzieci:)
A jesli chodzi o zabawke, to my kupilismy ostatnio w Asdzie taka fajna kaczke, ktora miala zajefajny dzwiek- rozsmieszajacy nawet doroslych:) I nie chodzi o to, ze byla niedroga, a o to, ze......nam sie spodobala;) W koncu nie o cene chodzi a o efekt finalny:).
Takie male dzieci jeszcze nie rozumieja za bardzo co to prezent:) A ich rodzice tez nie zawsze czekaja na jakies wielkie COS:).
A jakie slyszales w zwiazku z ta betlejemska przesady?:) Bo moze nie kupie jutro:) Wiem, ze " miemiola" .....po warszawsku jemiola- to jakies ma zabobonskie skojarzenia;) Choc jak bylam malolata- to marzylam by sie pod nia pocalowac;)
Ale tak " rozumnie"- to dobra bedzie jakas zabawka edukacyjna;) Na opakowaniach masz zawsze oznaczone....1+, 3+, 7+ itp:) Nie bede pisala ktore oznaczenie powinienes wybrac bo po postach wnioskuje, zes Ty czlowiek obyty:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 22 gru 2010, 06:39 Re: Prezent w odwiedziny

no dzieci nie mam ale cos tam wiem o tych oznaczeniach i co z czym sie je :) szczerze powiedziawszy to do konca nie pamietam co to byly za przesady, ale cos bylo o wiednieciu tego, ze jak zwiednie to cos tam cos tam. Ale pewnosci nie mam :) dzis pojezdze po sklepach i popatrze co tam jest ciekawego.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Kitty » 22 gru 2010, 10:57 Re: Prezent w odwiedziny

agna78 napisał(a):A jakie slyszales w zwiazku z ta betlejemska przesady


Pozwole sie wtracic ;) To nie przesady a fakty ;) Jako dziecko mialam okropne problemy z plucami i na jednej z wizyt u lekarza mojej mamie zostalo zadane pytanie czy mamy w domu Gwiazde Betlejemska. Moja mama miala az 2 lub 3(nie pamietam) i okazalo sie, ze kwiaty tej rosliny wydzielaja pylki, ktore zle wplywaja na uklad oddechowy.
W sumie bylo to dobrych 15-20 lat temu,takze moze teraz opinia na temat tych roslin jest inna.
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI