job centre??warto czy nie?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez schmittka22 » 13 sie 2010, 10:28 job centre??warto czy nie?

Czesc
Mam pytanko czy ktos z Was znalazl prace dzieki job centre i czy wogole warto tam chodzic i szukac czegos?Jestem juz w anglii 4 lata i niestety stracilam prace,nie mam ochoty chodzic juz po agencjach,uwazam ze to dobre dla osob ktore dopiero co przyjechaly do Anglii.Wiec prosze o pomoc,napiszcie czy wogole warto sie wyslic i wybrac sie tam,podreslam ze kilka razy bylam ale akurta nie mialam szczescia do jakis sensownych ofert.
dzieki
pozdrawiam

schmittka22
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączyła: 26 paź 2009, 18:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 13 sie 2010, 10:45 Re: job centre??warto czy nie?

Nie musisz chodzić do JobCentre Plus żeby przejrzeć oferty pracy, możesz to zrobić an ich stronie tutaj. Pewnie z połowa ofert to są agencje i również one mają bardzo sensowne oferty pracy.
Tak w ogóle to są różne agencje, takie co zatrudniają pracowników i takie co tylko pośredniczą w znalezieniu pracownika, ale po czterech latach w UK powinnaś to chyba wiedzieć. Większość, nawet tych najlepszych pracodawców, korzysta z usług agencji.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez marcellcortes » 13 sie 2010, 23:50 Re: job centre??warto czy nie?

Dziew3o! o3wiscie ze warto! nie rozumiem ludzi ktorzy szukaja pracy i omija JC szerokim lukiem. Sam kiedys znalazlem sensowne ogloszenie i w efekcie prace,wiec radze codziennie przegladac oferty.
Poozdro
KOLOROWE PRZYGODY WESOLEGO KOTA www.youtube.com/marcellcortes
Avatar użytkownika
marcellcortes
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 42
Dołączył: 28 kwi 2006, 13:56
Lokalizacja: Szczecin / Solihull
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ella » 19 lis 2010, 20:17 Re: job centre??warto czy nie?

WARTO, i to bardzo.
Tym sposobem dostalam prace na zastepstwo na urlop macierzynski. Pracowalam przez pol roku przez agencje, a teraz dostalam kontrakt. :)

Job Centre ma naprawde dobra wyszukiwarke ofert
http://jobseekers.direct.gov.uk/homepag ... 986f&pid=4
Wystarczy wpisac slowo-klucz plus miasto np. teacher birmingham i wyskakuja oferty.

Naprawde polecam Job Centre.
Wysylajcie/dzwoncie, odpowiadajcie na oferty jak najszybciej (pozniej rekrutujacy sa znudzeni, mniej zainteresowani), koniecznie dolaczajac List Motywacyjny - Cover Letter.

Szukalam pracy ponad 3 miesiace, ale intensywnie, czasami mialam po 4 interviews tygodniowo.
W jednej firmie w ktorej bylam na rozmowie powiedzieli mi, ze moje cv/cover letter zostalo wybrane sposrod 100 CV, ktore nadeszly. Bylam jedna z 8 osob zaproszonych na Interview. Pracy nie dostalam, jednak dobrze przygotowane dokumenty zwiekszaja mozliwosc zaproszenia na rozmowe.
Kazde Interview to doswiadczenie.

Nie gardzcie JobCentre.

ella
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 48
Dołączyła: 20 lip 2007, 19:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 20 lis 2010, 09:58 Re: job centre??warto czy nie?

Warto, warto. Ja przez Job Centre dostałam bardzo dobrą robotę. Znajdą sie tam oferty dla każdego.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 20 lis 2010, 22:52 Re: job centre??warto czy nie?

ja w pracy znalezionej przez job centre pracuje do dzis (ponar rok)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez yoki » 20 lis 2010, 23:18 Re: job centre??warto czy nie?

Moja pierwsza prace rowniez znalazlam przez Job Centre, bezposrednio przez pracodawce. Jasne,ze warto :) schmittka22, ostatni post w tym topicu pisala w sierpniu, pewnie juz pracuje od dawna ;)

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączyła: 28 cze 2008, 09:39
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 lis 2010, 08:14 Re: job centre??warto czy nie?

schmittka22 napisał(a):Jestem juz w anglii 4 lata i niestety stracilam prace,nie mam ochoty chodzic juz po agencjach,uwazam ze to dobre dla osob ktore dopiero co przyjechaly do Anglii.

Więc to skomentować ponownie muszę. Przez JCP nie udało mi się znaleźć pracy, natomiast mam nową pracę od 3 tygodni na kontrakcie od pierwszego dnia, przez agencję Probe. Więc warto zaglądać do agencji.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 12 lut 2011, 20:40 Re: job centre??warto czy nie?

ja od tygodnia szukam jak operator CNC wysylam kilka CV dziennie dzwonie jak narazie jedna firma wyslala mi swoja aplikacje po wypelnieniu i odeslaniu dostalem zaproszenie na rozmowe zobaczymy co bedzie dalej

Guest
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA