11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MężczyznaPostNapisane przez Ossey » 17 lut 2011, 04:03 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

Witam,
Mieszkam w B-ham wraz z Ojcem od około 4 lat i we wrześniu zeszłego roku zmarła mi Mama która opiekowała się w Polsce moim 11 letnim bratem, aktualnie brata z racji tego, że w tych naprawde trudnych dla nas momentach chcieliśmy mieć przy sobie, przerwaliśmy jego edukacje w Polsce i zabraliśmy tutaj...
Oczywiście powoli staje się dla niego dość męczące i nudne siedzenie z 21 letnim bratem i ojcem z depresją, a z racji tego, że widze jak bardzo męczy go brak rówieśników chciałbym Was zapytać, czy nie orientujecie się może gdzie oraz czy w ogóle są tutaj jakieś spotkania młodzieży albo świetlice dla polaków ?
No i oczywiście kolejny krok to kwestia szkoły - gdzie powinienem się z tym zgłosić oraz ewentualnie jakich miejsc należy unikać - podkreśle, że mieszkam w centrum birmingham.
Z góry Wam dziękuje!
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
Avatar użytkownika
Ossey
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 34
Dołączył: 20 mar 2010, 11:48
Lokalizacja: Z znikąd...
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 17 lut 2011, 07:57 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

moze zacznij od zmiany piorytetu. najpierw szkola, a potem reszta. idz do councilu, w centrum bham, wydzial edukacji, tam powinni zalatwic pomc zalatwic sprawe. jak juz zalatwisz wszystko ze szkola, wtedy jak bedzie czas, zajmij sie znalezieniem hobby dla mlodego. jest mase ciekawych rzeczy do robienia. zapytaj go czym sie interesuje i pod tym kontem szukaj. stronka councilu bham jest bardzo pomocna, prawie wszystko tam znajdziesz.
i dzisiaj albo jutro idz zalatwiac szkole, to podstawa.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 17 lut 2011, 09:26 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

Tak jak napisała poprzedniczka zacznij od szkoły i to niech będzie Twoim priorytetem.Dobrze by było,żebyś poszedł tam dziś,bo od poniedziałku jest tygodniowa przerwa i te biura też są chyba zamknięte.Poszukaj kilku szkół blisko miejsca zamieszkania,poczytaj opinie o tych szkołach,wybierz 3,złóż aplikację i czekaj na odpowiedź.Twój brat prawdopodobnie pójdzie do ostatniej klasy primary,jeśli urodził się przed 1 września,jeśli po 1 września to jeszcze do 5 klasy,lepiej by to było dla niego myślę.Napisz rok urodzenia i miesiąc,bo może już łapie się do 1 klasy secondary,bo 11 lat już skończył?
Możesz zrobić to przez internet.
to jest pomocna stronka:
http://www.direct.gov.uk/en/index.htm
i tu:
http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Sch ... G_10038421
http://www.direct.gov.uk/en/Diol1/DoItO ... G_10034063

Dopóki nie załatwisz szkoły przejdź się z bratem do polskiego klubu,tam w soboty bodajże od 9.00 jest szkółka sobotnia,dzieci mają polskie lekcje.
Polish Catholic Centre-niedaleko Bullring
Bordesley Street Digbah
B5 5PH Birmingham
Niech zawrze jakieś znajomości,i to szybko.Dla niego to musiał być ogromny cios,niech się od tego oderwie.
Może coś tu znajdziesz odnośnie rozrywki w Waszym mieście.
http://www.birmingham.org.pl/

Powodzenia życzę.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 17 lut 2011, 12:45 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

Raz, ze 11 -latek, to obowiazek szkolny na nim ciazy.
dwa, pogrzebcie w rankingu szkol http://www.bbc.co.uk/news/special/educa ... ml/330.stm , wybierzcie sie obejrzec kilka szkol, umowcie sie na rozmowe z dyrekcja.
Na poczatek to pewnie mlodemu przyda sie duze wsparcie w aklimatyzacji w nowej szkole, potem przyjdzie czas na zajecia pozalekcyjne w szkole czy poza nia.
A na teraz moze warto poszukac zajec w czasie ferii, holiday camps, tez spory wybor.
PS. Polska szkola w Bham dosc srednio ofertowo wyglada, raczej bym szukala zajec z jezykiem angielskim, by dzieciakowi ulatwic szybsze odnalezienie sie, on i tak swoje przechodzi...

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Ossey » 17 lut 2011, 12:59 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

W kwestii priorytetów kochani wygląda to tak, że zawalił mu się cały świat i dość ciężko z tego wychodzi - całe życie spędził z Mamą, a teraz Ona odeszła...
Zresztą narazie przez ruchy które dzieją sie w Taty firmie nie wiadomo co i gdzie skończymy - zresztą z tego co wiem po tym jak aplikowałem do szkół na solihull trzeba naprawdę długo czekać na miejsce i raczej powinienem czekać do września - tak mi powiedzieli w Councilu na solihull zresztą...
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
Avatar użytkownika
Ossey
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 34
Dołączył: 20 mar 2010, 11:48
Lokalizacja: Z znikąd...
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 17 lut 2011, 13:04 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

Mlody lapie sie pod primary czy secondary?
Z centrum dosc daleko by dojezdzac do Solihull...
Szczerze mowiac, dzieciak potrzebuje stabilizacji, jak zacznie szkole, to warto mieszkac w poblizu niej, do pracy zawsze mozna dojechac. Zreszta i prace mozna czesciej zmieniac niz szkole.
Strata pol roku, siedzenie tyle czasu w domu bez zajecia, to nic dobrego dla zadnego dzieciaka.
Co do zajec, moge podpowiedziec Aikido, z wspolprowadzaca Polka, pld Bham, jakies pol godziny autobusem z centrum.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Ossey » 17 lut 2011, 13:37 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

Nie wiem, ja przyjechałem tutaj będąc w innym wieku za pare dni kończy 12 lat - 28.02.1999r więc wydaje mi się, że to chyba 1 klasa secondary...
Mój tato pracuje w Travelu jako kierowca i fizycznie z racji tego, że pracuje już tam 4 lata i był ściągnięty do UK bez języka przez angoli nie uczył się go bo nie miał w planach tutaj za długo siedzieć - typowe Polskie myslenie, jednak troche sytuacja się zmieniła i naprawdę mimo, że niby wiemy co robić to i tak co chwile coś się pojawia i znów wracamy do punktu wyjścia....
Ostatnio np dostaliśmy wypowiedzenie z mieszkania no i w ten sam dzień taty linie na której jeździ od prawie 3 lat przenoszą poraz 2 na inny garaż...
Cięzko nam było sie określić i pozbierać - Mama była głową rodziny...
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
Avatar użytkownika
Ossey
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 34
Dołączył: 20 mar 2010, 11:48
Lokalizacja: Z znikąd...
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 17 lut 2011, 15:25 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

To do secondary
http://schoolsfinder.direct.gov.uk/
Wpisz postcode i szukaj.
Przykro mi,wyobrazam sobie jak Wam ciężko...
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 17 lut 2011, 20:51 Re: 11nasto latek - potrzebna pomoc i informacje

Ossey, wspolczuje Wam bardzo.
ja bym porozmawiala w councilu jakie sa dla Was/dla Niego opcje.
mlody z pewnoscia musi sie pozbierac.
w depresji rzucony na gleboka wode moze sie jeszcze bardziej pograzyc.
ja bym jeszcze poszukala wsparcia u psychologa (spytaj swojego gp o skierowanie).
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO