Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez Agnes78 » 10 maja 2011, 14:21 Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Witam!Mam pytanie i prosbe o pomoc.We wrzesniu przeprowadzamy się do Birmingham.Mam problem ze szkołą dla córki w listopadzie kończy 11 lat.Czy ktoś mógł by mi polecić dobrą szkołę i dzielnicę,żeby było czysto bezpiecznie i rodzinnie.W lipcu będę na tydzień i z chęcią skorzystam z Waszej pomocy.Pozdrowionka z Polski

Agnes78
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 10 maja 2011, 10:43
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 maja 2011, 14:38 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Na przyszly rok szkolny miejsca w szkolach sa juz przydzielone dla konkretnych dzieci. Przyjezdzajac we wrzesniu mozesz miec powazny problem ze znalezieniem miejsca gdziekolwiek a o lepszych szkolach mozesz raczej zapomniec. Najpierw zdecyduj gdzie macie zamiar zamieszkac a pozniej szukaj szkol w poblizu. Ja mieszkalam na Yardley/Sheldon i bylo normalnie. Nie wiem jak szkoly bo corka jeszcze nie chodzila wtedy a teraz juz mieszkamy w innym miescie zupelnie
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez monique » 10 maja 2011, 14:44 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Ze szkołami jak wyżej, a co do dzielnic to od kilku dni jest dział z charakterystyką wszystkich i odnośnikami do strony policji z danymi o przestępczości. Wystarczy poczytać.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 10 maja 2011, 14:56 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Naprawde az tak teraz ciezko dziecko do szkoly zapisac gdy juz jest semestr rozpoczety? Nawet nie wiedzuialam,ja gdy tu przyjechalam w grudniu to zadnego problemu z tym nie mialam by mala przyjeli,no ale bylo to prawie 7 lat temu,moze teraz jest inaczej. Agnes78, A Twoja corka bedzie sie jeszcze kwalifikowac do prymary school,gdyby 11 lat konczyla przed wrzesniem to juz bys mogla ja do High school zapisac.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 maja 2011, 15:06 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Jest duzy problem bo maja zdecydowanie wiecej dzieci niz miejsc, ja poslalam corke do nursery (tez sie obejrzalam pozno ale akurat mialam szczescie ze ktos zrezygnowal) to odrazu kazali mi aplikowac o miejsce w szkole
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 10 maja 2011, 15:09 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

No to faktycznie masakra teraz z tymi szkolami :x Ja malego chce do przedszkola poslac,ale on w listopadzie 3 latka konczy,mialam go juz teraz zapisac tak zeby od stycznia 2012 juz poszedl,ale jednak poczekam i posle go od wrzesnia.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 10 maja 2011, 19:11 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Anastazja, poslij go od stycznia na te darmowe 15 godzin.
Nic nie stracicie, a Maly wiele zyska!!!

I to prawda, o dobra szkole bardzo ciezko (zeby akurat sie zalapac, bo liczba
miejsc ograniczona) :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 maja 2011, 19:20 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

W szkole do ktorej ja zapisalam mala jest jedna klasa 25 osobowa a chetnych bylo kolo 100, czyli po 4 dzieci na jedno miejsce, na szczescie mamy ten atut ze to najblizsza dla nas szkola to mala przyjeli, no a oprocz tego ma jedne z lepszych notowan, we wrzesniu sie przekonamy jak to sie przeklada na rzeczywistosc. Mala sie buntuje ze chce zostac w przedszkolu ze swoja miss Davies :roll: Ciekawa jestem jak przezyje zmiane bo to i nauczycielka nowa i calkiem inna szkola. Troche sie martwie :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 11 maja 2011, 11:11 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Anastazja napisał(a):No to faktycznie masakra teraz z tymi szkolami :x Ja malego chce do przedszkola poslac,ale on w listopadzie 3 latka konczy,mialam go juz teraz zapisac tak zeby od stycznia 2012 juz poszedl,ale jednak poczekam i posle go od wrzesnia.

Mój mały też w listopadzie kończy 3 latka i dopiero od listopada idzie do nursery,wcześniej go nie przyjmą,bo tu obowiązuje inny system.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 11 maja 2011, 13:55 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Mój mały też w listopadzie kończy 3 latka i dopiero od listopada idzie do nursery,wcześniej go nie przyjmą,bo tu obowiązuje inny system.



Wiem o tym,dlatego napisalam, ze od 2012 roku chce go poslac :) Jeszcze poczekam ten rok.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez izap721 » 11 maja 2011, 14:01 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

A,dopiero od września 2012?
Ja zdecydowałam się od listopada tego roku,chociaż jak o tym pomyślę,to ściska mnie w żołądku:)
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 11 maja 2011, 14:57 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

izap721 napisał(a):
Anastazja napisał(a):No to faktycznie masakra teraz z tymi szkolami :x Ja malego chce do przedszkola poslac,ale on w listopadzie 3 latka konczy,mialam go juz teraz zapisac tak zeby od stycznia 2012 juz poszedl,ale jednak poczekam i posle go od wrzesnia.

Mój mały też w listopadzie kończy 3 latka i dopiero od listopada idzie do nursery,wcześniej go nie przyjmą,bo tu obowiązuje inny system.

jaki system i gdzie? :shock:
dziecko mozesz poslac do zlobka jak ma juz pare miesiecy, ale musisz za to placic :wink:
darmowe 15 godzin przysluguje dziecku od poczatku semestru PO jego 3 urodzinach, czyli
dla Waszych synow od stycznia 2012. jednak to czy sie do zlobka, ktore wybierzecie zalezy
czy beda mieli jeszcze miejsca dla dzieci z GRANTem (bo tak to sie nazywa).
ja mowie o placowkach prywatnych. nie wiem jak jest w przedzkolach przyszkolnych (pewnie dopiero od wrzesnia).
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 11 maja 2011, 15:40 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

No tak,zgadza się,chodzi mi o to,że jeśli dziecko urodzone jest po wrześniu,to do szkoły idzie od miesiąca,w którym się urodziło lub od stycznia następnego roku.
O taki system mi chodzi.
Wiem,że dziecko można oddać wcześniej do żłobka,ale piszemy tu o tych 3 DARMOWYCH godzinach dziennie.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Agnes78 » 12 maja 2011, 09:12 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

dziękuję wam za odpowiedż,to mam teraz problem!No ale trzeba próbować może się uda jakoś nawet po 2 miesiącach.Jak macie jakieś prawdzone szkoły to dajcie mi nazwy.Ja najpierw ustale adres i wtedy szkołę.A czy nacie jakąś dobrą agencję co wynajmuje domy i sprzedaje?

Agnes78
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 10 maja 2011, 10:43
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 12 maja 2011, 11:52 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Agencji mieszkaniowych jest mnóstwo,wystarczy poszukać w google,a szkoły możesz poszukać np. przez tą stronkę http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Sch ... G_10038421
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY