Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Provler » 14 lut 2007, 00:49 Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

Witam
Mam mały problem. Otóż w domku do którego zjechałem (z Polszy) jest internet na jakiegoś ci..a, który się zmył (a on był jedyny kumaty), jest router, który stał u laski (która nie kuma nic na ten temat - coś "TELEWEST"). Do firmy nie można pójść bo nie ma prawowitego sygnotariusza umowy itd.No i coś nie trybi z tym netem. Dlatego prosiłbym kogoś o pomoc z tym czymś. Numery IP itp. ściągnąłem z linii komend podłączając się bezpośrednio ( ipconfig/all ), ale nie wiem jak to dalej czy static IP czy coś innego, bo wszędzie jest tylko rada że "your ISP provided" a tego nikt mi tu nie powie... Router to Linksys WRT54GS 5.5 with SpeedBooster. Z góry dziękuję za pomoc...
Avatar użytkownika
Provler
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 45
Dołączył: 13 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 14 lut 2007, 06:49 Re: Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

żadnych ip nie trzeba. wlogowac ma sie modem dostarczony przez telewesta automatycznie i podać wszystko inne routerowi, a jak tego nie robi to reset wszystkich urządzeń, odłączenie wszystkich kabelków na 3 min. potem podłączamy: 1 modem - poczekać aż wystartuje, 2 router - poczekać aż wystartuje, 3 komp - podłączyć, a dopiero po tym go wystartować - w ten sposób wszystkie urządzenia się same ustawią z ip
pozdrawiać
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Provler » 14 lut 2007, 12:24 Re: Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

OK, dzięki - tak zrobię jak tylko ruska wróci na bazę... Mam nadzieję, że wszystko będzie śmigać. Ostatnio ustawiałem to wszystko ręcznie i działało przez jakiś czas ale się zepsiuło...
Jeszcze jedna sprawa.
Otóż w konfiguracji routera otworzyłem porty dla emule'a, gdzie musiałem podać IP komputera dla którego te porty mają być udostępniane, jednak router każdorazowo przydziela IP komputerom według kolejności logowania więc za każdym razem mam inne IP. Więc jak mogę zrobić żeby przydzielił kompom IP na zawsze??? Mam jeszcze jedno pytanko. Czytałem na tym forum, że 128-bitowy klucz zamula sieć - czy to może być przyczyną tego, że czasem komputery z kartami WLAN łączą się z routerem (siła sygnału znakomita) tylko, że "połączenie internetowe ma ograniczoną łączność" czy coś w tym rodzaju. W każdym razie przeglądarki nie odpalisz... Połączenie z routerem jest tylko dalej coś nie idzie... ???
Z góry THX...
Avatar użytkownika
Provler
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 45
Dołączył: 13 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 14 lut 2007, 15:56 Re: Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

tak. 128 klucz zamula, ip nadaj kompom w ustawieniach sieci stałe z zakresu ip jakie nadaje router jesli router to linksys to bedzie mial ip 192.168.1.1 wiec kompom daj od 192.168.1.110 do 192.168.1.255 i powinno byc ok, a jak nie pomoze to wylacz opcje dhcp serwer na routerze do tego, kompom mozesz podac jako gateway ip routera dla wszelakiej pewności
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez sasiadstar » 14 lut 2007, 20:43 Re: Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

Czasami aby net dzialal prawidlowo trzeba sklonowac mac adres tego rutera co dalaczaja z telewestu.Ja mam D-linka i tak musialem zrobic zeby cale to ustronstwo dzialalo a co do zamulania to polecam ograniczyc wysyl z takich programow jak e-mule czy torrenty,znakomitym programem do tego jest netlimiter.
Niewiem jak linksys ale d-link ma opcje przydzielania ip po mac adresach co tez jest dobrym rozwiazaniem,ale najlepszym to wylaczyc DHCP jak pisal Plazerman czasami bowiem zdarza sie ze router przypisuje dwa takie same ip
Pozdro

sasiadstar
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 7 lip 2006, 20:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 16 lut 2007, 23:25 Re: Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

A czy ktos placi za ten internet? Bo skoro ci..a sie zmyl. ruska nie korzysta to na kogo jest necik? Tez mam telewewst i zeby skonfikurowac ustawienia w obu komputerach musielismy zegrac je z plyt dostarczonych przez telewest. Jedna od modemu druga od reutera. Sprobuj bezprzewodowo. Moze zlapiesz od kogos sygnal.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Provler » 17 lut 2007, 23:58 Re: Dane do konfiguracji TELEWEST+ router Linksys

ci..a się zmył, tylko rachunki za 10 komórek przychodzą po nim... A za necik wszyscy płacą więc wychodzą grosze i nikt nie musi nowego kontraktu na rok podpisywać...
Już mi wszystko śmiga... A problem polegał na tym, że z niewiadomych powodów routera nie można było skonfigurować przez kabel tak jak to płytka instalacyjna zalecała... Skonfigurowałem go bezprzewodowo w innym domu (bo nie wiedziałem czy może modem zwalony czy co), a potem u siebie restart wszystkich urządzeń jednocześnie i działa... Tak więc najlepiej żadnych płyt nie używać, wszystko powinno się automatycznie dograć, ewentualnie z kolejnością restartów pokombinować...
Prognozy są bardzo trudne, szczególnie w odniesienu do przyszłości :D
Avatar użytkownika
Provler
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 45
Dołączył: 13 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA