Praca przez agencje a ciaza . . . .

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez jo1989 » 3 lip 2011, 10:10 Praca przez agencje a ciaza . . . .

Pracuje od miesiaca przez agencje w nowej firmie. Niedawno dowiedzialam sie ze jestem w ciazy(obecnie 10 tydzien). Boje sie ze mnie zwolnia jak sie dowiedza ze jestem w cizay wiec narazie nic nie powiedzialam. Czy ktoras z was orientuje sie jakie prawa mi przysluguja? Czy wogole mam jakies prawa?


(domyslam sie ze podobny temat mogl zostac poruszony ale wyszukiwarka mi nie pomogla)


CZEKAM NA ODPOWIEDZI :)

jo1989
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 3 lip 2011, 09:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 3 lip 2011, 14:09 Re: Praca przez agencje a ciaza . . . .

miałam kiedys takie same dylematy, jesli powiesz ze jestes w ciazy zwolnic cie nie moga bo jestes pod ochrona, mogliby powiedziec ze nie ma na dzien dzisiejszy wystarczajaco pracy, ale obawiam sie ze mogliby sie obawiac, bo angole boja sie jakiegokolwiek zarzutu majacego podteks dyskryminacyjny. Przypomne ze jest to Twoim obowiazkiem powiadomic pracodawce...a osobiscie powiem od siebie jesli nie jest to praca ktora moglaby zle wplywac na ciaze to ja bym jeszcze (chwile)poczekala a jesli czujesz ze to praca poza Twoje obecne mozliwosc powiedz, ja dokladnie tak zrobilam i nie zaluje...Zaczeli traktowac mnie jak ciezarna, praca bez drzwigania, po maciezynskim tam wrocilam i po czasie jakims dostalam kontrakt...Zycze by wczystko ułożyło sie pomyslnie!!!

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo1989 » 3 lip 2011, 15:27 Re: Praca przez agencje a ciaza . . . .

czyli maciezynskie mi przysluguje?
a orientujesz sie w jaki sposob sie o nie ubiegac (gdzie sie udac, jakie dokumenty trzeba okazac itp) ?

jo1989
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 3 lip 2011, 09:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika0107 » 3 lip 2011, 19:17 Re: Praca przez agencje a ciaza . . . .

faktycznie dużo się mówi o prawach ciężarnych, ale nie zawsze działa to tak jak trzeba wiem to na swoim przykładzie.....moim zdaniem dużo zależy od pracy jaką wykonujesz, agencji dla której pracujesz no i fabryki. Ja gdy powiedziałam w agencji, że jestem w ciąży ( a był to 12 tydzień a pracowałam dla nich prawie pół roku) przestali mieć dla mnie pracę. Tłumaczyli się tym,że w tej fabryce nie wskazana jest praca dla ciężarnych ( kosmetyki, chemikalia itp.) a na obecną chwile nie mieli dla mnie pracy na innym stanowisku lub w innym miejscu......tak więc w moim przypadku i prawa ciężarnych nie pomogły. Na szczęście siedzę sobie teraz na macieżyńskim i czekam na dzidziusia :) Ale tak było w moim przypadku i nie twierdzę, że to reguła......

monika0107
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 7 paź 2008, 20:42
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo1989 » 3 lip 2011, 19:45 Re: Praca przez agencje a ciaza . . . .

Pracuje dla agencji Neon. Nie wykonuje ciezkiej pracy, wrecz przeciwnie to jest pierwsza moja praca w UK gdzie jest czysto, nie musze dzwigac, pracuje przy stole i nie jest szkodliwa. Moja praca polega na laczeniu pol produktow co wymaga jedynie szybkich ruchow rak zeby np. przykrecic nakretke. Codziennie slysze ze jest "busy" wiec mam tylko nadzieje ze mnie nie zwolnia jak im przekarze nowine ktora mnie cieszy bo zalezy mi bardzo na potomku, a chcialabym pracowac zeby miedzy innymi odlozyc troszke pieniadzy na wszystkie potrzebne rzeczy dla maluszka. Dzieki za odpowiedz.

[Na szczęście siedzę sobie teraz na macieżyńskim i czekam na dzidziusia] - wszystkiego dobrego :)

jo1989
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 3 lip 2011, 09:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez majka123 » 3 lip 2011, 20:46 Re: Praca przez agencje a ciaza . . . .

Wszystko zalezy od ludzi i Twojego szczescia:)Ja bylam w 14tyg jak powiedzialam ze jestem w ciazy(powiedzialam bo mialam ciezka prace)zaraz po tym w agencji mowili ze nie maja pracy i mnie zwodzili(a w fabryce ktorej pracowalam praca byla i mogli mnie cofnac na stoly,gdzie byla lekka praca,ale coz...)zaraz po tym chcialam sie zarejestrowac jako self empoyed,zeby dostawac macierzynskie-w koncu moj partner mnie zarejestrowal u siebie w firmie na 16godz tyg,ale pracowalam tam krotko wiec macierzynskie mi sie nie nalezalo ale zlozylam papiery do JOB CENTER i sie udalo:)takze nic sie nie martw tak czy inaczej macierzynskie Ci sie nalezy:)
Pozdrawiam i powodzenia:)

majka123
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 gru 2010, 18:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 3 lip 2011, 21:51 Re: Praca przez agencje a ciaza . . . .

Przykro dziewczyny mi to słyszec co was spotkalo, powiem ze ja tez sie balam bo wazne dla mnie bylo przepracowanie pol roku by dostac maciezynskie (choc jak pozniej sie dowiedzialam nawet gdybym pol roku nie przepracowala to tez nalezy sie ten zasilek ponoc na innych zasadach)...Ja chcialam milczec poki nie bylo widac mojego stanu, ale po paru tyg w pracy wysłali mnie do innej czynnosci ktora wymagala wysilku i to znacznie wiekszego ( przerzucanie pudel od 15 kg) wtedy spanikowalam i kumpel powiedzial mi ZASTANOW SIE CO JEST DLA CIEBIE WAZNIEJSZE!!! zaryzykowalam powiedzialam w pracy o moim stanie.Udalo sie, ale mam swiadomosci ze mogliby mi powiedziec tak jak wam dziewczyny... powtorze sie zapewne<< ciesz sie po cichu pokaz ze jestes dobrym pracownikiem i powiedz im jak bedziesz musiala>> I delektuj sie ciaza bo to piekny stan...Pozdrawiam i mam nadzieje ze wszystko sie dobrze ułozy!!!

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA