HSBC - stare/nowe konto

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 4 lip 2011, 15:03 HSBC - stare/nowe konto

Mam zagwozdke.
Wracam do B,ham, i bede musial, rzecz jasna, miec konto w banku. 3 lata temu wyjechalem i nie zamknalem konta w HSBC a bylem zadowolony z tego banku. Zastanawiam sie, czy jezeli bede chcial teraz otworzyc nowy rachunek to moga mnie obciazyc za jakies zaleglosci na starym koncie, czy po prostu otworza mi nowy rachunek?
Ktos moze przerabial taki temat?
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 4 lip 2011, 17:31 Re: HSBC - stare/nowe konto

Myślę, że nie było jakiś zaległych płatności na koncie, gdyż przez 3 lata już by ciebie w PL znaleźli (odsetki od odsetek comiesięcznych rosną bardzo szybko)

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 4 lip 2011, 20:26 Re: HSBC - stare/nowe konto

Witam! Miałem dokładnie taka sama sytuacje tylko, ze ja wróciłem po pol roku i nie miałem żadnych zaległości bo konto mam darmowe, wiec za obsługę konta nie pobierali.A co do tego czy masz zaległości czy nie to musisz pytać w banku,bo mimo tego co pisze kolega samotny możesz mieć debet.Mam znajomego(który jest w Polsce) ,który od ponad trzech lat ma zaległości na angielskim koncie ok.300-400£ i tylko listy przychodzą na stary angielski adres.Nie musisz otwierać nowego konta-porostu ureguluj zaległości jeśli takowe masz i z głowy,a nowa karta przyjdzie Ci za kilka dni.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 4 lip 2011, 20:41 Re: HSBC - stare/nowe konto

Adrian2712 napisał(a):....który od ponad trzech lat ma zaległości na angielskim koncie ok.300-400£

mógłbym napisać że mój kolega przywołuje do zapłaty takich co mają 300-400, ale spytam się z ciekawości co to za bank, który ma nieoprocentowany debet i nie pobiera kar finansowych od zaległości na koncie klienta?
Ludzie tak to opisują ( szybko znalezione na googlach ) http://praca.wp.pl/title,Wracasz-Zamkni ... caid=1c9a6

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 4 lip 2011, 20:59 Re: HSBC - stare/nowe konto

To Lloyds TSB.Wiem ,ze w dzień wyjazdu do Polski owego znajomego miał ok 21 £ na koncie ,ale ze to konto płatne to ma już debet i to duży.Ja nie napisałem ,ze nie naliczają mu odsetek bo naliczają i to duże,chodziło mi tylko o to ,ze na razie żadne upomnienie na polski adres nie dotarło.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 5 lip 2011, 14:46 Re: HSBC - stare/nowe konto

Adrian2712 napisał(a):(...) żadne upomnienie na polski adres nie dotarło.


A bank ma Twój adres w Polsce?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 5 lip 2011, 16:42 Re: HSBC - stare/nowe konto

Mówiąc krótko, bez wizyty w banku się tego nie rozgryzie:/
Dzieki wszystkim
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 5 lip 2011, 23:28 Re: HSBC - stare/nowe konto

AdamBoltryk napisał(a):
A bank ma Twój adres w Polsce?


Tak,ksero paszportu.Pozdro
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 lip 2011, 06:37 Re: HSBC - stare/nowe konto

A Mój znajomy też wyjechał do Polski zostawiając cały bałagan tutaj, nic nie po zamykał itd i po 6 miesiącach przyszedł list że nie ma ruchu na koncie i zostaje ono automatycznie zamknięte . Tyle że miał darmowe w HSBC i nie zostawił na nim ani pensa.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 6 lip 2011, 12:07 Re: HSBC - stare/nowe konto

Czyli, jeżeli faktycznie miałem darmowe konto - a z tego co pamiętam tak jest- a zostawiłem tam kilka pandów, to konto powinno wisieć do dzisiaj.
Ciekawostka:-)
No cóż, czas napisać aplikację do hotelu, gzie mam pracować i przyjeżdżać.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 lip 2011, 13:53 Re: HSBC - stare/nowe konto

Adrian2712 napisał(a):
AdamBoltryk napisał(a):
A bank ma Twój adres w Polsce?


Tak,ksero paszportu.Pozdro

Hmm nie wiem jaki masz paszport, ale w polskich nie ma adresu... Przynajmniej w moim.
A jeśli masz na myśli ostatnią stronę to to jest adres osoby do powiadomienia, która nie musi wcale mieszkać z Tobą. Czyli jej adres może być zupełnie inny niż Twój. I wątpię, żeby jakakolwiek instytucja robiła kopie tej strony.
Jedynie w dowodach osobistych jest adres na 2giej stronie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron