Job centre czy można się rejestrować mając pracę

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...
Cześć mam do was pytanie.
Mam pracę niestety tylko 30 godzin tygodniowo, a czasem i mniej i nie raz cały tydzień wolnego i chciałabym dorobić w weekendy czy też wieczory w tygodniu, ale nie wiem czy mogę iść zapytać się i zarejestrować się w Job Center skoro pracę już mam po prostu na głupka wyjść nie chcę. Jeżeli można to jakie dokumenty trzeba wziąć ze sobą oprócz dowodu, czy można odrazu iść czy trzeba się wcześniej telefonicznie umówić na spotkanie? Angielski mam komunikatywny i raczej powinnam się dogadać. Może ktoś pomóc byłabym wdzięczna.

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

Na tyle, na ile wiem, to Job Centre zajmuje sie posredniczeniem pracy, ale glownie odbywa sie to na takiej zasadzie, ze idziesz, mowisz ze szukasz pracy, daja ci kilka namiarow na okreslona prace, a reszta nalezy do ciebie. Masz dzwonic i prowadzic rozmowy z pracodawcami. Albo Ci sie uda albo nie. Wydaje mi sie, ze w takiej sytuacji latwiej jest po prostu samemu szukac pracy, a w zwiazku z Job Centre, najlepiej poprzez ich wyszukiwarke ofert pracy, Ogloszenia te sa odswiezane na biezaca, opcje wyszukiwania mozesz dostosowac do rodzaju pracy. Ponizej wklejam link, gdybys chciala skorzystac: http://jobseekers.direct.gov.uk/homepag ... 58c9&pid=3

Inna opcja to np. zarejestrowanie sie w jakiejs agnecji pracy,, a takich w Birmingham wiele.
Fakt, ze pracujesz niczego tu nie zmienia. Masz prawo miec dwie rozne prace, o ile ze soba nie koliduja.

Zycze powodzenia!

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

Można tylko dodać ze aby korzystać z jobcentre nie trzeba się rejestrować

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

W JobCentre można się zarejestrować jeśli pracuje się do 16 godzin tygodniowo (jeśli chcesz zasiłek). A jeśli pracujesz więcej to nie ma potrzeby się rejestrować. Żeby korzystać z ich strony/ofert pracy, nie musisz się rejestrować.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

artkor napisał(a):Można tylko dodać ze aby korzystać z jobcentre nie trzeba się rejestrować
zatem dodaje- nie trzeba sie rejestrowac ;)

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA