W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Orchidea » 21 lip 2011, 08:53 W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Mamy już mieszkanie, jeszcze nie pracujemy. Chcemy założyć konto osobiste ale takie, żeby był dostęp do kanału bankowości internetowej i żeby nie było problemów z założeniem( z powodu braku pracy). Czy LLoyds to dobry wybór?

Orchidea
Początkujący
 
 
Posty: 35
Wiek: 37
Dołączyła: 12 cze 2011, 14:19
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartosz92 » 21 lip 2011, 09:24 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

jezeli macie paszporty proponowalbym wam HSBC bo na paszport mozecie otworzyc darmowe konta :)

Bartosz92
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 31
Dołączył: 18 lip 2011, 11:06
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hanka78 » 21 lip 2011, 09:26 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

a w lloydsie cz tego co pamietam to trzeba bylo miec minimum 500 funtow miesiecznie( chodzi o wyplate) zeby otworzyc konto. nie wiem jak teraz jest.

hanka78
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączyła: 4 mar 2011, 16:32
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez umisiak » 21 lip 2011, 13:24 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Bartosz92- Obecnie HSBC posiada oferte konta na paszporty, ale z oplata miesieczna 8 funtow.

Mam konto w tym banku. Dostep do internetu bez zastrzezen.

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ps » 21 lip 2011, 15:05 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

polecam NATWEST
ZADNYCH DODATKOWYCH OPLAT- ani za prowadzenie konta jak rowniez za karte VISA -debit
na poczatek konto podstawowe STEP polecam
mam w tym banku ponad 4 lata konto i zadnch problemow
dostep do konta przez internet (przelewy dircet debit etc.) pelna kontrola wydadtkow..
wszystkie bankomaty bankowe bez prowizji oprocz tych ktore od wszystkich pobieraja oplaty :mrgreen:
wyciagi z konta dostepne online jak rowniez przysylaja poczta co zreszta polecam bo jest to znakomity dokument do udowodnienia w przyszlosci od jakiego czasu jest sie w UK co czasami w roznych instytucjach wymagaja...
otworzyc mozna on line jak rowniez w oddziale...
trzeba miec dokument ID nalepiej paszport i jakis dokument z miejsca zamieszkania z adresem
polecam

aha i zadnych problemow z wyplata w PL do 200 pounds dziennie bez zadnego zglaszania...
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

Ja mam w Barclays'ie. Założone 2go dnia po przyjeździe do UK.
Również żadnych problemów.
Ani opłat :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Orchidea » 21 lip 2011, 17:18 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Dziękuję Wam za pomoc :-) Mam jeszcze jedno pytanie: chodzi mi o Job Centre. Żeby uzyskać NIN muszę dostarczyc zaświadczenie, że pracuję. A jak mam je dostarczyc, jeżeli nie mam jeszcze pracy? Mój mąż chce najpierw pójść na kurs jęz. angielskiego, ja chcę pracować i za nic nie potrafie pojąć kwestii tego NIN-u. :? Czy jakiś pracodawca zatrudni mnie bez NIN?

Orchidea
Początkujący
 
 
Posty: 35
Wiek: 37
Dołączyła: 12 cze 2011, 14:19
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 21 lip 2011, 17:37 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

ja mam konto w lloyds od 6 lat i jestem zadowolona. wszystkie banki dzialaja podobnie.
dla mnie istotne jest, ze oddzial banku mam niedaleko domu, otwarty w przyzzoitych godzinach, rozniez w sobote. gdzie hsbc otwarty u mnie jest od pn-pt od 9-15, gdzie ludzie w pracy sa w tym czasie :/

mozesz wyrobic sobie NIN nie pracujac, ale musisz udowodnic, ze szukasz pracy. czyli np miec listy (nawet te odmowne) od miejsc gdzie aplikowalas.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

agg napisał(a):mozesz wyrobic sobie NIN nie pracujac, ale musisz udowodnic, ze szukasz pracy. czyli np miec listy (nawet te odmowne) od miejsc gdzie aplikowalas.

Nic nie trzeba udowadniać.Jakis miesiąc temu pomagałem wyrabiać NIN znajomemu,który kilka dni wcześniej przyjechał i miał ze sobą tylko paszport i dowód i wyrobili bez problemu.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

ja też wyrabiałam jakies 3tyg temu i wystarczyl tylko paszport, powiedzialam kolesiowi ktory obslugiwal ze w agencjach nie chca dawac listów ze szuka sie pracy i spoko.bez problemu
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez umisiak » 22 lip 2011, 22:36 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Orchidea napisał(a):Czy jakiś pracodawca zatrudni mnie bez NIN?
Tak, po podjeciu pracy rowniez mozesz wyrobic soebie NIN. Przed podjeciem pracy tez jest to mozliwe. Wystarczy uzasadnic, ze poszukujesz pracy, ale agencja nie chce wydac Ci zaswiadczenia.
NIN warto zrobic jak najszybciej, jelsi masz zamiar pozostania w Anglii.
Moge pomoc jesli chcesz, napisz na priv. POzdr.

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Asia1726 » 23 lip 2011, 08:54 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

polecam barclays odradzam lloyds

Asia1726
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 25 mar 2011, 14:06
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Orchidea » 23 lip 2011, 14:57 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Orientujecie się może, czy w którymś z banków w Birmingham pracuje ktoś z Polski?

Orchidea
Początkujący
 
 
Posty: 35
Wiek: 37
Dołączyła: 12 cze 2011, 14:19
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 23 lip 2011, 15:15 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Asia1726 napisał(a):polecam barclays odradzam lloyds

Na jakiej podstawie? Podaj przyczynę, dlaczego tak uważasz?

W Lloyds TSB w B'ham pracuje polka, Paulina.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ps » 23 lip 2011, 18:10 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

rad napisał(a):
Asia1726 napisał(a):polecam barclays odradzam lloyds

Na jakiej podstawie? Podaj przyczynę, dlaczego tak uważasz?

W Lloyds TSB w B'ham pracuje polka, Paulina.


:zakaz:


...i co z tego ze pracuje Paulina? :?:
to jest miara ze bank jest dobry :mrgreen:
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny
Góra
-4

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE