Skrzynia biegów passat pomóżcie

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Mufcio » 25 lip 2011, 08:15 Skrzynia biegów passat pomóżcie

Witam

Poszukuję pilnie skrzyni biegów do VW Passat 2001 2.0 benzyna. Auto mam od 2 lat.Przez ten czas nie miałem z nim żadnych problemów do niedawna kiedy zaczęło mi coś stukać. Okazało się że poszła skrzynia biegów. Nie znam się specjalnie na autach. Chciałbym poszukać jakiejś nie drogiej i używanej skrzyni. Może na złomie? Możecie mi polecić jakieś złomy z VW? Myślę że tam kupię niedrogo. Mechanik mi powiedział za skrzynię z wymianą 350 funtow. A z tego co mi mówili znajomi można to zrobić taniej tylko sam muszę znaleźć skrzynię. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam

Mufcio
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 25 lip 2011, 08:07
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 25 lip 2011, 10:57 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

hehe przeciez passaty sie nie psuja, wiekszosc polakow tu je ma i chwali :p

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 25 lip 2011, 11:09 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

Na Winson Green dokładnie na przeciwko wiezienia wiem ,ze jest kilka szrotów może tam coś znajdziesz.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez technomaniac » 25 lip 2011, 14:09 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

Sprawdź w Volksmagic na oldbury wpisz w google to ci wyskoczy adres. pozdro
Avatar użytkownika
technomaniac
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 36
Dołączył: 24 kwi 2010, 14:12
Lokalizacja: West Brom
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 25 lip 2011, 14:57 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

Mufcio napisał(a):Mechanik mi powiedział za skrzynię z wymianą 350 funtow.

I Ty chcesz jeszcze taniej? :shock: Sama robota to Ł150.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 2 sie 2011, 09:00 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

No to jak mechanik Ci powiedział, ze musisz wymienić cala skrzynie to już nigdy nie korzystaj z jego usług bo to oszust. Wystarczy wymiana samej poduszki która kosztuje maks 50 funtów.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 2 sie 2011, 15:56 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

xxxx napisał(a):No to jak mechanik Ci powiedział, ze musisz wymienić cala skrzynie to już nigdy nie korzystaj z jego usług bo to oszust. Wystarczy wymiana samej poduszki która kosztuje maks 50 funtów.



ciekawe na jakiej podstawie zdiagnozowales usterke :) magik czy co? :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez zatorzak » 3 sie 2011, 14:03 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

Czemu mechanik powiedzial ze skrzynia do wymiany?nie wiadomo co sie dzieje z ta skrzynia? czy rzezi czy jest to stukanie przy ruszaniu biegi nie chca wchodzic wyskakuja?jesli przy ruszaniu nie ma zadnych stokow to mozna wykluczyc poduszke.a jesli biegi nie chca wchodzic to pewnie synchronizatory poszky od jakiegos biegu.. jest firma ktora sie zajmoje regeneracja skrzyn lecz nie wiadomo w tym przypadku czy bedzie to oplacaly biznes.3eba jednak dokladnie zdiagnowowac auto i ustalic przyczyne i nie wyciagac pochopnych wnioskuw. :)

zatorzak
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 3 sie 2011, 13:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 3 sie 2011, 14:42 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

poprostu prosciej jest mechanikowi wymienic skrzynie i za 350f zrobione niz meczyc sie i kombinowac a tak pare godzinek i samochod gotowy to nie Polska ze pan "Kaziu" rozbiera i naprawia co sie da
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 3 sie 2011, 23:00 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

Alzak napisał(a):poprostu prosciej jest mechanikowi wymienic skrzynie i za 350f zrobione niz meczyc sie i kombinowac a tak pare godzinek i samochod gotowy to nie Polska ze pan "Kaziu" rozbiera i naprawia co sie da

Alzak, jesteś trochę niedoinformowany i nie masz zdolności realnego kalkulowania, w tym i ryzyka.
Dzisiaj robiłem skrzynie biegów (jestem mechanikiem).; zgrzytała na 2-ce i trochę na 3-ce.Auto- Golf IV. za dwa synchronizatory, olej i parę pierdól wyszło 72 funty, z robocizną wyjdzie tak gdzieś ze 200 funtów.
Skrzynia jest pewna, przejrzana, wymienione co trzeba było już wymienić.Klient zadowolony.
A wiesz co kupisz na szrocie??? takie skrzynie leż a właśnie u mnie za warsztatem.Szrot nie chciał ich przyjąć z powrotem, bo skąd niby mają wiedzieć, czy to ta sama, co ją rano sprzedali. Klient nie wiedział co z nią zrobić, to zostawił w rozpaczy w cholerę za warsztatem.

Pan Kazio.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 4 sie 2011, 08:40 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

Panie Kazio dosc duza liczba szanujacych sie miejsc sprzedajacych czesci uzywane daje gwarancje jakos nigdy nie mialem problemu z oddaniem uszkodzonej czesci...

A swoja droga to ciezko znalezc dobry warsztat ktory wyjmie i rozbierze skrzynie naprawi zalozy i da gwarancje za 125f ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 4 sie 2011, 11:32 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

Alzak napisał(a):duza liczba szanujacych sie miejsc sprzedajacych czesci uzywane daje gwarancje

Jasne :grin: to tylko teoria.Mam z takimi miejscami bardzo często do czynienia, i wiem, jak "łatwo" odzyskać pieniądze.Wtedy nagle wymieniają sto tysięcy powodów, żeby nie oddać pieniędzy.
Dobrze znam te"szanujące się miejsca sprzedających części urzywane".
CZęsto te części wyrywane są jak mięso, nawet nie wiedzą z jakiego auta pochodzi np. skrzynia, ale gwarancję dają :D i prawie zawsze auto - dawca miało mały przebieg i pochodziło o starszego pana, który huhał i dmuchał o auto.

Nie znasz angoli??? w gębie są mega-mocni, szczególnie jak chcą coś sprzedać .Spróbuj od angola wyciągnąć jakieś pieniądze, które powinien ci zwrócić.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Wolves » 15 sie 2011, 12:20 Re: Skrzynia biegów passat pomóżcie

a może tak zacznijmy od tego,jakiej skrzyni kolego szukasz ? automat? czy manual ? a następnie fajnie by było jak byś opisał co jest przyczyną wymiany skrzyni biegów...
Avatar użytkownika
Wolves
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 33
Dołączył: 15 sie 2011, 11:59
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA

cron