Asystent Nauczyciela

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 14 sie 2011, 13:05 Asystent Nauczyciela

Hejka, mam pytanie o ten typ pracy, czy ktos pracuje jako asystent nauczyciela? Jakie sa wymagania, w tym te jezykowe itp. Czym sie zajmuje dokladnie asystent poza pomoca uczniowi. Jestem po pedagogice + mam zawod kierunkowy plastyk-grafik. Mam doswiadczenie w pracy w przedszkolu. Nie wiem czy nie skupic sie na takiej pracy wlasnie.Bede wdzieczna za info.

Pozdrawiam
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 14 sie 2011, 19:15 Re: Asystent Nauczyciela

tutaj masz stronke gdzie toba pokieruja i doradza

https://nextstep.direct.gov.uk/Pages/Home.aspx

powodzenia
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 15 sie 2011, 12:58 Re: Asystent Nauczyciela

Dzieki, naprawde przydatna stronka, sprawila ze sie zastanawiam w ktorym ze swoich zawodow lepiej mi bedzie pracowac :) doczytam szczegoly. Jeszcze raz dzieki za info. A w praktyce ktos pracuje jako TA?
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Dorota535 » 16 sie 2011, 14:00 Re: Asystent Nauczyciela

Ja szukalam kiedys pracy jako TA ale niestety wiekszosc pracy jest przez agencje dodatkowo wymagaja NVQ Level 3 in Childcare and Development. Zrezygnowalam bo godziny pracy sa niereguralne raczej i wtedy kiedy Cie potrzebuja. Kosztowalo mnie to sporo energii i czasu i nic z tego nie wyszlo. Mam nadzieje, ze Ty bedziesz miala wieksze szczescie, powodzenia:):)

Dorota535
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 6 sie 2011, 16:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dora 27 » 16 sie 2011, 15:34 Re: Asystent Nauczyciela

Ja nie pracowalam jako TA ale chcialam i dowiadywalam sie na temat tej pracy jesli chodzi o szczegoly. Wiekszosc TA zatrudniaja agencje i jest to praca wtedy kiedy Cie potrzebuja raczej. Chyba ze ma sie szczescie o trafi sie praca na dluzszy okres. Zrezygnowalam z tego rodzaju pracy poniewaz za dlugo trwal proces rekrutacji: referencje, CRB, plus trzeba miec NVQ Level 3 in Childcare and Development a wtedy mialam tylko 2. Mam nadzieje ze Tobie sie uda:):)
Avatar użytkownika
Dora 27
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 16 sie 2011, 15:45 Re: Asystent Nauczyciela

Dora 27 napisał(a):trzeba miec NVQ Level 3 in Childcare and Development


chyba niekoniecznie trzeba to miec, az poprosze zone zeby skomentowala :)
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez KEM » 16 sie 2011, 16:50 Re: Asystent Nauczyciela

Z tego co ja sie orientuje to nie jest to praca wylacznie przez agencje wystarczy po prostu poszukac szkoly ktora szuka TAow i przejsc ich proces rekrutacji wtedy oni tez zrobia dla Ciebie CRB na ich koszt.
Co do wyksztalcenia to u mnie w szkole pracuja jako TA'ki panie fryzjerki, pielegniarki itp. Oczywiscie kada szkola moze sobie wymagania co do wyksztalcenia stawiac ale chyba dopiero od grade 2 w gore a grade'ow jest chyba 4 czy 5. Im wyzszy grade tym wyzsze wyksztalcenie wymagane ale tez i wyzsza placa. Ten najwyzszy poziom zarabia prawie tyle co poczatkujacy nauczyciel ale to trzeba miec juz jakas specjalizacje np SpLD (specific learning difficulties) lub cos innego.
Co do NVQ3 to jest to dopiero wymagane do pracy TA grade 3.
Byc moze agencje stawiaja takie wymagania zeby byc moc oferowac szkola ludzi wyksztalconych.
Co do poziomu jezyka to podczas rekrutacji przeprowadza z toba interview i samni ocenia twoj poziom jezyka, zadnych papierow ci nie trzeba. No chyba, ze znowu agencje cos tu wymyslily.
Wniosek ogolny unikac agencji i szukac ogloszen pracy wystawianych przez zainteresowane szkoly.
Kilka moich kolezanek znalazlo prace jako TA w szkole gdzie najpierw zaoferowaly sie pracowac jako wolontariuszki, to tez moze byc dobra droga do tego zawodu.

A tak wogole to jesli masz skonczone studia pegadogiczne to czemu nie chcesz pracowac jako nauczyciel tylko TA?


pozdrawiam
KEM
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 30 sie 2011, 15:15 Re: Asystent Nauczyciela

Hejka, dzieki za super dokladne info :) w takim razie pilniej poszukam ogloszen. Ogolnie moj jezyk jest na poziomie moze intermediate, a w gadce chyba nawet mniej, wiec nie widze siebie jako nauczyciela chociazby z tego wzgledu :)

Dwa, ze oprocz pedagogiki ktora skonczylam, jestem plastykiem i grafikiem komputerowym, i wlasnie rozkminiam pakiet adobe zeby wpasowac sie w tutejsze wymagania (w pl pracowalam na Corelu) i raczej bede docelowo szukac pracy jako grafik- mniejsza odpowiedzialnosc, wieksze pieniadze. Szczytem marzen byloby polaczenie wszystkich zawodow i pasji i zostanie arteterapeuta, bo prowadzilam w PL rok takie zajecia, ale tutaj zeby tak pracowac ,musze skonczyc dodatkowo kurs/ studia i byc wpisana na liscie arteterapeutow. Co zajmie mi jakies okolo 5 lat :D

Bardzo duzo rzeczy robilam w PL jednoczesnie i na dosc wysokim poziomie, wszystko sie glownie rozbija o jezyk i wyczucie rynku i wymagan w UK :)
Np prowadzilam 6 lat salon slubny i projektowalam bizuterie i dodatki, mozna by tu na tym majatek zbic, gdybym tylko wiedziala co angielki lubia i jakie sa tutaj tendencje :D

A tak to kieszen pelna kwalifikacji, i efekt taki ze od pol roku nic nie robie bo nie mam pojecia co mam tutaj robic :D (przyznaje ze jestem czasem straszna dupa wolowa jak startuje w nowych warunkach)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA