Podroze pociagiem na kontynent.

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 8 wrz 2011, 12:13 Podroze pociagiem na kontynent.

Witam,

Pytanie do Was. Zastanawiam sie nad wyskoczeniem na weekend jakos koniec pazdziernika/listopad. Pomyslalem ze moze bym skoczyl do Paryza na weekend pociagiem. Pytanie czy ktos z Was kiedys mial okazje cos takiego zrealizowac ? Jesli tak to prosze o jakies informacje typu gdzie bookowaliscie pociag i hotel ? Czy to bylo all-in-one w bilecie ? Czy to sie w ogole oplaca ? Czy jesli bookujecie hotel + pociag to czy transport ze stacji koncowej do hotelu jakis jest czy trzeba brac taxi ? Jak to wyglada ogolnie ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 8 wrz 2011, 14:40 Re: Podroze pociagiem na kontynent.

Oooo... ja również jestem ciekawa czy ktoś korzystał z tego rodzaju transportu w celu dotarcia do Europy i czy cenowo się to opłaca. Nie lepiej poszukać jakiejś promocji na bilety lotnicze? Ja właśnie zabookowałam 2 bilety w 2 strony dla 2 osób do Hiszpanii i zapłaciłam za to 95 funtów (bagaż jedynie podręczny, ale czego więcej potrzeba na weekend?). Plus znalazłam lokum na 2 noce, które będzie nas kosztować 60 euro. Lecimy na początku października :D
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 8 wrz 2011, 14:43 Re: Podroze pociagiem na kontynent.

Hej,

No wlasnie w sumie nie pomyslalem o samolocie! :).

Jaki plan dostania sie z lotniska do hotelu ? Kupowalas jako deal z linii lotniczych (jak Ryanair czasami oferuje) czy osobno lot, osobno hotel ?
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mehowbabula » 8 wrz 2011, 14:43 Re: Podroze pociagiem na kontynent.

czesc Thorwald.

wypad na weekend poza UK to cos co bardzo lubie robic.

do paryza juz mialem 2 razy przyjemnosc, raz pociagiem i bookowalem osobno pociag ze strony euroster a osobno hotel.
jesli chodzi o koszty: pociag w piatek i powrot w niedziele to ok 160 funtow za osobe (economy), hotel w granicach 70 funtow za noc w zaleznosci od standartu i lokalizacji. (nie proponuje hoteli w poblizu GARE de Nord, jak sie wychodzi ze stacji to widac ze mozna tam nalapac problemy itd. nie wszystkie dzielnice paryza sa bezpieczne)

ostatnio wybralismy sie ze zona na koncert black eyed peas ktory byl w sobote wieczorem `autem po pracy w piatek` powrot do pracy w poniedzialek bez spoznienia.

przy okazji dalo sie zobaczyc duzo rzeczy w paryzu (proponuje autobus turystyczny z otwartym dachem)

wiec tez tak mozna jesli ktos libi hard core weekendy. kosz podobny plus prom ok 50 funtow.


jesli macie jakies pytania prosze pytac.

pozdrawiam Mehow

mehowbabula
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 wrz 2011, 14:31
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 9 wrz 2011, 03:22 Re: Podroze pociagiem na kontynent.

Thorwald, bilet kupiłam z Ryanaira. Na te 2 noce nie zatrzymujemy się w hotelu, bo Barcelona jest dość droga i ciężko mi było coś znaleźć. Poszukałam na różnych forach internetowych i znalazłam kontakt do pewnej Polki w Barcelonie, która z kolei kontakt do kogoś kto wynajmuje :D Uważam, że po 30 euro za noc za 2 osoby to przyzwoita cena.
Jeśli chodzi o transfer z lotniska- lecimy na lotnisko Barcelona (Girona), bo niestety z góry założyłam, że jeśli lotnisko ma Barcelonę w nazwie to musi być blisko. A tu się okazało, że to 100 km od Barcelony. Na szczęście co jakieś 40 minut kursują autobusy-12 euro za osobę w jedną stronę.
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 9 wrz 2011, 07:58 Re: Podroze pociagiem na kontynent.

OK dziekuje serdecznie za podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.

Generalnie to tak teraz pomyslalem, ze jak mam wydac po 200-250 funtow za osobe zeby pojechac pociagiem do Paryza, to dokladam 100 i moge spokojnie jechac na 4-7 dni gdzies na normalne wakacje ;). Wiec nie wiem czy to jest dobra opcja. Przy okazji dzieki StepByStep przypomnialem sobie, ze Ryanair ma czasami promocje biletow za 9 funtow np. czy w jakis smiesznych cenach.. wczoraj np. z Leeds do Wenecji byl za 9 funtow... wiec nie wiem czy nie lepiej mnie wyjdzie zerowac na okazje jakas po prostu i zalatwiac wszystko jak juz bede mial tani bilet czy cos.

Swoja droga nie wiem czy znacie GroupOn-a. Zarejestrowalem sie tam jakis tydzien temu czy cos i tez mozna wyhaczyc niezle deale. Chocaizby ostatnio byl pobyt w hotelu SPA gdzies tam 4 albo 5 gwiazdek dla 2 osob za bodajze cos kolo 100 funtow. Tutaj w UK. Normalna cena byla cos kolo 350.

No nic wybor jest w kazdym badz razie, pomysl na spontaniczny weekend tez :).

Dziekuje jeszcze raz.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 9 wrz 2011, 14:04 Re: Podroze pociagiem na kontynent.

http://www.groupon.co.uk/deals/groupon-getaways Czasem można trafić na świetną ofertę, ale mało kiedy jest wliczony lot. Jest jeszcze http://www.kgbdeals.co.uk/national :)
Thorwald, mam nadzieję, że znajdziesz coś co będzie Ci pasowało i spędzisz rewelacyjny weekend daleko od szarej angielskiej rzeczywistości ;)
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 9 wrz 2011, 14:26 Re: Podroze pociagiem na kontynent.

Podziekowal :)
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA

cron