Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 9 wrz 2011, 19:44 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Mordorzg napisał(a):agg Tak na marginesie mogę wiedzieć dlaczego jedną z moich wypowiedzi uznałaś za nieużyteczną czy też obraźliwą i potraktowałaś ją ujęciem punktów?.
ha ha ha a czemu ty potraktowałeś tak samo wypowiedź ewela119, gdzie napisała prawdę krótko i na temat...
Moje dziecko tez chodzi do katolickiego przedszkola przy szkole , teraz zacznie 2gi rok chodzić do niej automatycznie ale do reception muszę złożyć aplikację którą dostanie do ręki jak zaczną się zajęcia dla niej bo zaczyna od 14 września. Jak ponad rok temu wypisywaliśmy aplikacje by dostała się do przedszkola (darmowego 3 h dziennie) jasno i wyraźnie było napisane że nie jest gwarancją iż dziecko które dostało się do nursery dostanie się do reception i należy wypełnić aplikacje. Ale gdy dziecko juz dostanie się do reception będzie mogło kontynuować naukę nie trzeba co roku składać podania o przyjecie do kolejnej klasy jak ty to rozumiesz...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 9 wrz 2011, 21:38 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Oops,pomyłka,mój mały kończy 4 latka w listopadzie,ale przyszłego roku,zamotałam się troszkę :D
Czy w tym wypadku mam aplikować do reception już teraz czy za rok?

Dodano: -- 9 wrz 2011, o 21:42 --

kindzulinaa napisał(a):
izap721 napisał(a):Mój synuś w listopadzie kończy 3 latka,ale od 22 września idzie do nursery (fuksa miał?) do katolickiej szkoły.

Fajnie,a do jakiej szkoly Twojego synka przyjeli??
Moj za rok w grudniu skonczy 3 latka i pewnie przyjma go w 2013 r.dopiero do nursery,a w niektorych szkolach cos mi sie o9bilo o uszy,ze dzieci zaczynaja albo we wrzesniu albo w styczniu.Nie wiem od czego to zalezy.
Mordorzg napisał(a):Mówię o rzeczach, które doświadczyłem. Moją córkę zapisałem do Świętego Augustyna do nursery. Z końcem roku zadałem pytanie odnośnie klasy reception na co otrzymałem odpowiedź, że promocja do następnej klasy następuje automatycznie i nie mam się o co martwić i tak też się stało. Cała zresztą sytuacja jest normalna i logiczna, dziecko przechodzi z klasy do klasy.
Należy tylko zadać pytanie do jakiej szkoły chodzi twoje dziecko?, coś chyba jest nie halo?.

Moje dziecko w zeszlym roku chodzilo do nursery do St.Augustine's i pomimo tego,ze chcialam zeby kontynuowal dalej tam nauke musialam wybrac 3 szkoly.
Inni rodzice tez tak mieli.


Mieszkam na West Bromwich,więc i tak pewnie nic Ci to nie da :)
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 10 wrz 2011, 09:34 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

izap721 napisał(a):Oops,pomyłka,mój mały kończy 4 latka w listopadzie,ale przyszłego roku,zamotałam się troszkę

To do reception,to Twoj synek za rok nie pojdzie.Tylko za 2 lata.I chyba w przyszlym roku bedziesz musiala skladac papiery,bo do szkoly biora dzieci urodzone do 31 wrzesnia.Te z 1 wrzesnia juz tez sie nie lapia,tylko sa rok "do tylu".
Mieszkam na West Bromwich,więc i tak pewnie nic Ci to nie da

Co mi sie pomieszalo,bo myslalam,ze pisalas cos kiedys o tej szkole co moje dziecko tam chodzi.Dlatego pytalam ;)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 10 wrz 2011, 13:25 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

kindzulinaa napisał(a):do szkoly biora dzieci urodzone do 31 wrzesnia
sierpnia nie września :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 10 wrz 2011, 14:19 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

kindzulinaa napisał(a):
izap721 napisał(a):Oops,pomyłka,mój mały kończy 4 latka w listopadzie,ale przyszłego roku,zamotałam się troszkę

To do reception,to Twoj synek za rok nie pojdzie.Tylko za 2 lata.I chyba w przyszlym roku bedziesz musiala skladac papiery,bo do szkoly biora dzieci urodzone do 31 wrzesnia.Te z 1 wrzesnia juz tez sie nie lapia,tylko sa rok "do tylu".
Mieszkam na West Bromwich,więc i tak pewnie nic Ci to nie da

Co mi sie pomieszalo,bo myslalam,ze pisalas cos kiedys o tej szkole co moje dziecko tam chodzi.Dlatego pytalam ;)


No ale o to chodzi,że skoro teraz załapał się do nursery,to może w przyszłym roku załapie się do reception?
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 19 wrz 2011, 14:51 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Mordorzg, temat wygasl, nic nowego nie napisales a zalogowales sie po 10 dniach tylko by mi minusa dac, oj nieladnie :lol:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 19 wrz 2011, 16:23 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

malaroksi napisał(a):kindzulinaa napisał(a):do szkoly biora dzieci urodzone do 31 wrzesnia sierpnia nie września

No tak,myslalam o sierpniu a napisalam wrzesien ;)
agg napisał(a):Mordorzg, temat wygasl, nic nowego nie napisales a zalogowales sie po 10 dniach tylko by mi minusa dac, oj nieladnie

agg,niektorym sie chyba nudzi...
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez iwoszczaw » 15 sty 2012, 21:14 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

halo mam pytanie bo rozmiawiałam z kilkoma osobami i mówiły mi że tutaj dzieci zależy kiedy kończą 4 latka to idą albo do szkoły od stycznia albo od września czy to możliwe? Jak to w końcu jest z tą szkołą tutaj?

iwoszczaw
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 21 paź 2011, 12:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 16 sty 2012, 09:18 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Jesli do końca sierpnia skonczy 4 latka, a bedzie miejsce w szkole,dziecko powinno od wrzesnia rozpoczac reception class(zerówkę) na full time - od 9-15 zwykle.
Jeśli po tej dacie,to szkołę zacznie albo po swoich urodzinach,albo od stycznia lub kwietnia,zależy od szkoły.
Zapisy już się rozpoczęły.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 16 sty 2012, 13:58 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

W zasadzie to juz sie zakonczyly. Aplikacje do Reception Class przyjmowane byly do 15 stycznia czyli wczoraj. Teraz w kwietniu bedzie ogloszenie list przyjetych
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 16 sty 2012, 15:00 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

a powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z przedszkolemdla mniejszych dzieciakow?czy 3latkowi rzysluguja juz jakies darmowe godziny w przedszkolu?

Dodano: -- 16 sty 2012, o 15:07 --

wyczytalam juz ze od tych 3 lat tak? 15 godzin tygodniowo? wiec skoro moj maly bedzie mial 3 latka w kwietniu 2013 to kiedy ewentualnie powinnam isc go zapisac??zalezy mi na przedszkolu ktore mam praktycznie kolo siebie stad te pytania...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 16 sty 2012, 15:54 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

No tak,u nas też przyjmowali aplikacje do piątku,ale nie ma nic do stracenia,trzeba składać,przyjmą tam,gdzie będzie wolne miejsce ewentualnie.
Bogini,zapisuj już teraz,szczególnie kiedy chcesz,aby przyjęli go do tego przedszkola.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 16 sty 2012, 16:17 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

bogini8, dokładnie tak jak pisze izap721,
możesz iść zapisać już teraz,to napewno nie zaszkodzi :)
a konkretną date - czy to będzie już po nowym roku czy dopiero po 3 urodzinach ,to ci już powiedzą oni ;)
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 16 sty 2012, 19:00 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

kurde to tak z ponad rocznym wyprzedzeniem trzeba? masakra ;/
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 16 sty 2012, 20:10 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Jeśli chcesz do wybranej szkoły,to czym wcześniej tym lepiej.Gdzieś czytałam,że mama zapisywała dziecko do szkoły z 3-letnim wyprzedzeniem :roll:
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO