gdzie w góry?

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

KobietaPostNapisane przez anarek7 » 17 lis 2010, 12:45 gdzie w góry?

witam byøabym bardzo wdzieczna za jakies podpowiedzi zamierzamy wybrac sie z rodzinka w okresie miedzyswiatecznym gdzies za miasto,wiem ze w okolicach Walii jest pare fajnych miejsc no i gory ale kompletnie nie wiemy gdzie konkretnie wyruszyc zeby bylo pare fajnych miejsc do zobzaczenia no i moze jeszcze jakies atrakcje dla dzieci? bylismy latem przy wodospadzie super ale tylko jeden wodospad i zadnych wiecej atrakcji ,moze ktos by cos polecil ? najlepiej post kod lub konkretniejsze namiary

anarek7
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 3 paź 2009, 08:24
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 18 lis 2010, 12:49 Re: gdzie w góry?

Snowdon, jak z rodzinką to kolejką z Llanberis - http://www.lake-railway.co.uk/main.html pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez oXide » 18 lis 2010, 13:40 Re: gdzie w góry?

Kolejka jest czynna tylko w sezonie.
Avatar użytkownika
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posty: 379
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Wroclaw
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sisu » 6 gru 2010, 20:27 Re: gdzie w góry?

witam,
temat gor na Waszym forum zyje :), u nas powoli sie rozkreca (forum warrington).
zaledwie garstka ludzi... za to u Was widzialem zdjecia z wyjazdu i ludzi mnostwo. cos pieknego.
mam nadzieje, ze zima nie odpuszczacie? staram sie co weekend jechac to tu to tam, ale jesli tez jezdzicie mimo sniegu, to chetnie bym sie sprobowal dolaczyc.
jedyne co, to musialbym znac dokladna date wyjazdu i +- godzine, o ktorej mozemy sie spotkac na parkingu. musielibysmy sie spotkac na miejscu, czyli np 9am w pen-y-pass tego i tego dnia. czy takie cos Wam odpowiada?
czy przed swiatami jeszcze cos organizujecie?
jakby co, zapraszam tez na nasze forum
http://www.warrington.pl/na-kazdy-temat ... iking.html
zamiescilem tez troche zdjec z wyjazdow
sisu

sisu
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 6 gru 2010, 20:10
Lokalizacja: weaverham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rObErT.R. » 21 wrz 2011, 23:53 Re: gdzie w góry?

Zimowa wyprawa wspinaczkowo-krajoznawcza w góry Szkocji !!!!!!!!!!!! :D

Hej siema... Chwile temu wpadł mi do głowy pomysł na wyprawe w "wysokie" góry, niestewy ze względu na moje obecje połorzenie (Stratford Upon Avon) najblirzsze góry mam do Szkocji. Kompletnie nie znam tego regionu, tak wiec prośba do was, jeżeli ktoś tam był, widział albo chociasz słyszał gdzie i w jakim regionie Szkocji można sie powspinac z rakami czy też rakietami 8) dajcie znac.
Avatar użytkownika
rObErT.R.
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 39
Dołączył: 20 wrz 2011, 14:54
Lokalizacja: Acocks Green Bir
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Was » 4 paź 2011, 22:39 Re: gdzie w góry?

Hej,
w najbliższą niedzielę (9.10) wybieram sie do Walii. Dokładnie Ogwen Valley. A żeby być jeszcze dokładniejszym Cwm Idwal. Wyjeżdżam wcześnie rano w niedzielę i powrót tego samego dnia wieczorem. Mam 3 miejsca w aucie. Jacyś chetni?

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 5 paź 2011, 14:23 Re: gdzie w góry?

Z Jollym byliśmy tam w zeszłą sobotę. Była piękna pogoda. W ten week-end to już może być chłodno.
Wspinanko czy tylko przechadzka? (z ciekawości tylko pytam, bo i tak nie dam rady)
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Was » 5 paź 2011, 16:59 Re: gdzie w góry?

Tak, słyszałem o Waszym wyjeździe. Przygotowuje się tym razem do egzaminów dla przewodników więc jak dla mnie im gorsza pogoda tym lepsza. Żeby tylko nie padało bo będzie kiepsko na Devil's Kitchen. A reszta nie ma znaczenia :)

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 5 paź 2011, 21:58 Re: gdzie w góry?

Was, masz jakies szczegoly na temat miejsca, dlugosc trasy i wszystkiego co z wyjazdem zwiazene? zastanawiam sie nad przylaczeniem ale jeszcze do konca nie wiem czy pojade, probuje sie przekonac na chwile obecna :) nie znam kompletnie miejsca w ktore sie wybieracie, dlatego moje pytania.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez VA » 6 paź 2011, 15:37 Re: gdzie w góry?

Was napisał(a):Przygotowuje się tym razem do egzaminów dla przewodników więc jak dla mnie im gorsza pogoda tym lepsza. Żeby tylko nie padało bo będzie kiepsko na Devil's Kitchen.

2 tygodnie temu byłem na Tryfanie, wejście od północy. Pod górę cały czas padało i było mgliście. Żadne gore-tex'y nie pomogły :x Ale i tak było zajeXXście.
Gdzie dokładniej jest Devil's Kitchen? Nie mogę znaleźć na mapie.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Was » 6 paź 2011, 17:12 Re: gdzie w góry?

Draco napisał(a):Was, masz jakies szczegoly na temat miejsca, dlugosc trasy i wszystkiego co z wyjazdem zwiazene? zastanawiam sie nad przylaczeniem ale jeszcze do konca nie wiem czy pojade, probuje sie przekonac na chwile obecna :) nie znam kompletnie miejsca w ktore sie wybieracie, dlatego moje pytania.



Plan jest bardzo elastyczny i zależy od pogody, która - jak się obawiam - nie bedzie pewnie taka dobra jak w zeszłym tygodniu. W każdym razie celem jest Cwm Idwal, która jest częścią Ogwyn Valley. Miejsca najczęściej odwiedzane w tym rejonie to niedaleko Tryfan, dalej Glyder Fach ( na który wchodzi sie od strony Tryfana bardzo popularną grania Bristly Ridge), Glyder Fawr, jezioro Llyn Idwal, miejsca wspinaczkowe (oprócz Tryfana) Idwal Slabs - mówiąc w skrócie: Mekka turystów, wspinaczy, geologów, ornitologów, botaników, itp.
Punktem zbornym może byś parking w Ogwen Cottage. Stamtąd w kierunku jeziora Llyn Idwal, dalej - i to może być największy problem - Devil's Kitchen (Twll Du), który jest niczym innym jak stromym wąwozem, swego rodzaju ściekiem, często bardzo mokrym. Jeśli więc będzie padało (nawet wcześniej) to może być niezła przeprawa. Potem dalej do góry, na szczyt Glyder Fawr. Potem w kierunku Glyder Fach ale wczesniej skręcając na północ stromym żeberkiem Y Gribin na dół do doliny i z powrotem do Ogwen Cottage.
Planuję pojawić się na miejscu około 7 rano i dać sobie niemal cały dzien na chodzenie po górach i ćwiczenia z mapą i kompasem (na tym mi najbardziej zależy). Pewnie około 18 będę wyjeżdżał do Bhm.
Tyle planów, co życie przyniesie - zobaczymy :)



VA - Devil's Kitchen (Twll Du) jest około 950 - 1000m w linii prostej ze szczytu Glyder Fawr w kierunku północno zachodnim. Poprostu śledź grań z Glyder Fawr w kierunku Y Gran to znajdziesz ;)

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 paź 2011, 21:24 Re: gdzie w góry?

ja bardzo chetnie, zreszta wiecie, ze co roku z wami jezdze na snowdon ale chyba tym razem odpadne :( troche mam kiepsko jednak z czasem a i pogoda nie szykuje sie najlepsza. jednak jesli jakies kolejne wypady to tylko wczesniej daj znaka a chetnie przylacze. rozmawialem juz z kolega tomkiem, ktory zawsze z nami jechal i cos wspominal, ze w tym roku tez mozna by sie wybrac na szczyt aby podtrzymac tradycje...

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez rObErT.R. » 7 paź 2011, 08:14 Re: gdzie w góry?

Was czy ty często jeżdzisz na takie przechadzki terenowe? Gdybym wczoraj rano odpalił kompa i zobaczył twoja propozycje, załatwiłbym offika, a tak już pozamiatane bo właśnie siedze na offiku. Tak wiec nie tym razem, ale pisz man jak bedziesz gdzieś jechal może następnym razem nie przegapie.
pozdro
Avatar użytkownika
rObErT.R.
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 39
Dołączył: 20 wrz 2011, 14:54
Lokalizacja: Acocks Green Bir
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Was » 7 paź 2011, 16:26 Re: gdzie w góry?

rObErT.R. napisał(a):Was czy ty często jeżdzisz na takie przechadzki terenowe? Gdybym wczoraj rano odpalił kompa i zobaczył twoja propozycje, załatwiłbym offika, a tak już pozamiatane bo właśnie siedze na offiku. Tak wiec nie tym razem, ale pisz man jak bedziesz gdzieś jechal może następnym razem nie przegapie.
pozdro


Plan jest żeby dwa razy w miesiącu. Poza tym wspinanie na ściance. Wysłałem Ci prywatną wiadomość.

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 7 paź 2011, 17:19 Re: gdzie w góry?

Was, trenowanie mapy z kompasem to nie było by lesze? Snowdonię to już chyba dobrze znasz?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA