Telewizor na raty

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez umisiak » 19 lis 2011, 11:48 Re: Telewizor na raty

Draco rozumiem :) aczkolwiek postępowanie banków to niezły chwyt na klienta, bo niejako planowany kredyt mieszkaniowy wiąże się z koniecznością posiadania karty kredytowej...
Draco napisał(a):wiec jesli i Ty szykujesz sie na kupno domu to nie popisuj sie ile nie masz gotowki
no wyciągu z kont nikomu nie przedstawiałam, więc się nie chwalę :idea::

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 19 lis 2011, 12:17 Re: Telewizor na raty

umisiak napisał(a):aczkolwiek postępowanie banków to niezły chwyt na klienta, bo niejako planowany kredyt mieszkaniowy wiąże się z koniecznością posiadania karty kredytowej...

to nie jest chwyt na klienta, tutaj po prostu tak to dziala. jesli posiadasz jakakolwiek karte kredytowa czy to banku, czy poczty (tez oferuja!) lub innego kreytodawcy, widniejszesz w "systemie" i kazdy bank jest w stanie Ciebie rozpoznac (znaczy Twoja wierzytelnosc finansowa).
np. jak idziesz kupic telefon na abonament to nie potrzebujesz tysiaca papierkow, zaswiadczen itp. tylko swoja karte platnicza. to samo z ratami. wypelniasz siwstek, a oni na miejscu rozpatruja dzwoniac do placowki, podajac Twoje dane z karty komputer says "no" or "yes" (tak mi sie przypomnialo z serialu Little Britain"), bo to system okresla Twoj credit score.
jakis czas temu kolezanka potrzebowala nagle wiekszej sumy. nie stac ich na to, zeby odkladac. miala karte kredytowa, z ktorej nie korzystala bo niemiala potrzeby. zdziwila sie, ze bank odmowil pozyczki mimo regularnych wplat od paru lat. ...no i klops...
ja place kredytowka za wieksze zakupy, benzyne itp., po paru dniach przelewam pieniadze i jest splacone ;)
takze tu nie chodzi o to by zyc ponad stan przy pomocy kredytow, a o zabezpieczenie/wiarygodnisc finansowa.

ps. moze na Christmas Market sprzedaja takie duze? :D
Ostatnio edytowano 19 lis 2011, 13:37 przez agg, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez umisiak » 19 lis 2011, 12:31 Re: Telewizor na raty

Człowiek uczy się całe życie :-) Z pewnością przydatne informacje, dzięki!
Ale za skarpetą i tak się rozejrzę ;-)

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 19 lis 2011, 12:39 Re: Telewizor na raty

umisiak, uwierz, ja tez jestem przeciwnikiem kredytow, moze nawet bardziej niz ty i wszystko kupuje za gotowke, ale tu niestety jest to z gory zalozone i chcial czy nie to trzeba wczesniej o tym myslec, jesli planuje sie kupno domu.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 4 gru 2011, 09:15 Re: Telewizor na raty

Ja zawsze szukam ofert buy now pay in 6months or 9months. Super sprawa, bez oprocentowania po paru miesiacach mozemy zaplacic albo jak nadal nie ma kasy to przechodzi automatycznie na raty, zazwyczaj na 24 miesiace. Z tego co wiem to Robi to comet, pcworld, currys.

Sent from Motorola Atrix
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA