Czy warto ocieplic do w Anglii

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez Kitka » 5 gru 2011, 22:14 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Może mi ktoś wytłumaczyć, ale tak łopatologicznie :D
Dlaczego w polskich domach czy mieszkaniach nie ma kratek, które wychodzą bezpośrednio na zewnątrz. Okna są szczelne i ogólnie wiatr po domu nie hula i jakoś grzyby nie wyłażą i po oknach woda nie spływa (tak miałam w poprzednim domu :roll: ) :?
Wkurzają mnie te kratki!

Mam niezłą zagwozdkę, jak ocielpilić domek :? Dom jest z lat 60-tych, więc cavity insulation odpada z tego co krisbrumm pisze, a miałam taki plan :| Loft insulation mamy zrobioną, chodzi mi o podłoge na strychu. Jednak niepokoi mnie, że pod samych dachem jakoś pusto, tam też chyba powinna być wata czy inna izolacja :?

Thorgal Zgadzam się z Tobą co do podłóg. Od nich to dopiero ciągnie, dlatego pod panele kładziemy "grubo" :wink: Szkoda, że na ogrzewanie podłogowe mnie nie stać :|


Ciekawi mnie koszt ocieplenia budynku z zewnątrz, ktoś się orientuje? Chodzi mi o taki polski sposób, styropian, tynk.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 5 gru 2011, 22:33 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Kitka napisał(a):Dlaczego w polskich domach czy mieszkaniach nie ma kratek, które wychodzą bezpośrednio na zewnątrz. Okna są szczelne i ogólnie wiatr po domu nie hula i jakoś grzyby nie wyłażą i po oknach woda nie spływa (tak miałam w poprzednim domu :roll: ) :?

1.W polsce jest inna średnia wilgotność powietrza.
2. w Polsce jest inna technologia budownictwo- inne normy dla budowy ścian, elewacji, nawet beton w Polsce jest inny.
3.W polsce ze względu na inne promieniowanie UV niż w Anglii( Tak, to prawda!) jest inna wegetacja roślin- w tym grzybów.
4. W polsce jest inna średnia opadów.
5. W polsce jest znacznie szerszy zakres temperatur.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 5 gru 2011, 22:39 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Czyli jednak klimat :roll: Dzięki za odpowiedź.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 6 gru 2011, 17:09 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

ja miałam ocieplanie dzisiaj z firmy EON za darmo przyszli w sobote popatrzeli i stwierdzili ze chca nam to zrobic;)
załatwili w godzine jutro przyjda robic nam poddasze;) oferta za free do konca grudnia spieszcie sie;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agniecha » 6 gru 2011, 17:17 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Ivoneczka23, a mozesz napisac dokladniej co robili u ciebie w domu?
tez uzywamy prad i gaz z tej firmy no i jesli jest do za free to mozna by skarzystac. Sami tez ocieplilismy czesc domu ale polowa jeszcze nie ocieplona wiec oni mogliby to zrobic.
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 6 gru 2011, 17:23 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

wywiercili mi dziury od zewnatrz i wpuscili pianke ocieplili cała chałupke jutro przychodza kłasc ocieplenie wełniane na strych;)
ja nie jestem w tej firmie i nigdy z nich nie korzystałam i nawet nie wiedziałam ze takie cos instnieje oferte znalazłam przypadkowo...w skrzynce przyszła ulotka z telefonem
maja teraz promocje wystarczy sie zarejestrowac na stronie i jesli spełniasz kryteria zrobia ci to za free
jesli dom jest z cegły jak na podanym w formularzu obrazku i ma stara izolacje lub do ilustam ,pobierasz jakies benefity albo masz kogos kto w twoim domu 70 lat zrobia ci to za darmo...jest wiele opcji i tylko jeden z warunków trzeba spełnic a jest spory wybór
jesli nei spełniasz zrobia ci to za 150 funtów ale zawsze mozesz sie wycofac ;)
nic na siłe
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 6 gru 2011, 17:53 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

W takim razie patrząc na rysunek ściany z tego linku https://www.eonenergy.com/At-Home/Going ... gn=dualpod mój domek nadaje się do cavity insulation, mam taką właśnie ceglaną ścianę, jak na rysunku po prawej. Dom jest z lat 60-tych :wink: krisbrumm jest tu jakiś haczyk :?:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 8 gru 2011, 10:27 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

a czemu myslisz ze jest haczyk? ja juz ocieplenie mam..podpisane rachynek za non payment ;) zero zero zero
i merry christymas od robotników;)
szczerze jestem tu 6 lat ale ani słowa z tego ich dziwnego jazgotu nie zrozumiałam...to jakis robotniczy slabg czy co? oni rozumieli mnie swietenie ehhh
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 8 gru 2011, 10:44 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Confirm your home is damp free.



a to sie da?????


mozna ocieplac jak sie wynajmuje czy trzeba byc wlascicielem domu?
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 8 gru 2011, 11:24 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

podobno wystarczy podac numer do własciciela czy agencji i oni sami zadzwonia i załatwia
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 8 gru 2011, 13:19 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Ivoneczka23 napisał(a):...to jakis robotniczy slabg czy co? oni rozumieli mnie swietenie ehhh

Pewnie podziwiali twojá figuré uzywajác swojego slownictwa, a ty nie wiedzialas o co im chodzi.Zacinali w Brummie albo w black country slang na twój temat, a ty biedna nie rozumialas :P
Nie ma co darowanemu koniowi w zeby patrzec.Ciesz sie, ze masz zrobione za free.ja tez mialem ocieplony za free dom rok temu.Specjalnie sprawdzalem w councilu i w biurze firmy, ktora ocieplala zeby sie upewnić że nie bédá mi wysylac faktór z ocieplenie.Zarowno tu jak i tu uslyszalem, ze ocieplenie mam za free.W tym roku (co prawda mrozow jeszcze nie ma), ale piec C.O. ustawiony mam co najwyzej na 45%, i jest duzo cieplej.Sciany juz byly ocieplone od nowosci.

Wygláda na to, ze Polacy jak dostajá cos, za co nie bédá naliczani to zaraz weszá podstep, pulapke.
Podobno placi za to unia europejska w ramach programu CO2 Footprint, czyli redukcji emisji dwutlenku azotu do atmosfery wskutek zwiekszonego obciázenia piecow C.O. oraz elektrowni przy ogrzewaniu nieocieplonych i nieizolowanych domow.
Ostatnio edytowano 9 gru 2011, 00:18 przez krisbrumm, łącznie edytowano 2 razy
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 8 gru 2011, 13:22 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

tyle ze za free jest tylko jak sie jest po 70 albo ma sie jakies dofinanswoania...a ja nie dosyc ze przed 70 to i bez dodatkow :( co za dyskryminacja :neutral: bede marznac albo placic majatek za CO2
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 8 gru 2011, 18:30 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

obawiam sie ze mojej figury to raczej podziwiac sie nie da..raczej jej brak owszem ;)
ale moze lubia takie przy kosci hehe
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 8 gru 2011, 20:48 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

po co sie domyslac co i za ile, tutaj napsane jest wszystko na temat:
http://www.insulationgrants.info/?gclid ... fAodsyJYmg
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 11 gru 2011, 17:09 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Ivoneczka23 Nie o taki haczyk mi chodziło :wink: Nie wątpię, że za darmo ocieplają. krisbrumm pisał, że ściany cavity są w domach wybudowanych po 70 roku a mój jest starszy. Dlatego zdziwiło mnie, że jednak układ cegieł na moim domu wygląda, jak sciana cavity.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD

cron