Smierc ojca, czy naleza mi sie jakies pieniadze w uk??

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Zmarl moj ojciec i wiem ze jest tak w pl ze za smierc rodzica dostaje sie pieniadze z pzu lub innej ubezpieczalni, czy jest tak samo w uk?
Jesli tak tak to gdzie mam sie udac? Revenue?

Prosze o pomoc jesli ktos wie cos na ten temat.

Dziekuje

zosiasamosia
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 2 paź 2010, 17:28
Reputacja: 0
Neutralny

normalnie krew mnie zalewa czasem jak czytam te posty , jakim to trzeba byc czlowiekiem zeby chciec sie dorobic na smierci ojca , to juz przekracza ludzkie pojecie , wspolczuje z powodu utraty rodzica ale zeby od razu miec z tego jakies pieniadze to juz lekkie przegiecie , czasem az mi wstyd ze mamy takich rodakow

dworek
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 24 sie 2007, 22:44
Reputacja: 9
Neutralny

dworek, chcesz dac na pogrzeb? Nie wszyscy maja na to kase :/

Co do pytania, to nie jestem w 100% pewnien, ale w PL dostajesz kase z ubezpieczalni bo tam byl ktos ubezpieczony na zycie. Nie ma nic za darmo. Jak byl ubezpieczony w Anglii na zycie to tez dostaniesz kase.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

W Polsce oprócz wypłat z polis na życie istnieje też zasiłek pogrzebowy z ZUSu
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=439

Tutaj jest coś podobnego dla ludzi o niskich dochodach (będących na innych zasiłkach), nazywa się Funeral Payment
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018660

Tu po polsku, ale nie sprawdzałam jakości tłumaczenia
http://www.benefity.org.uk/funeral-payments/

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

Wyrazy współczucia z powodu śmierci ojca

Nie podałaś kilku istotnych danych wiec ciężko jest napisać TAK czy NIE,
jeżeli ojciec pracował w UK i posiadał status rezydenta co najmniej to na pewno TAK

Jeżeli mieszkał w PL, a ty posiadasz indywidualną lub grupową polisę opłacaną w UK, która uwzględnia śmierć bliskiego członka rodziny to zapewne tobie wypłacą.

Jeżeli ojciec nie miał nic wspólnego z UK a ty z prywatnym ubezpieczeniem to zapewne NIE

Świadczenia wypłaci tylko strona polska.

Niestety nie ma nic za darmo wypłacają tylko z tych pieniędzy które do nich ktoś wpłaci taki w PL jak i w UK

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

A ile wazyl ???


PE

KA i PE
 
 

dworek napisał(a):normalnie krew mnie zalewa czasem jak czytam te posty , jakim to trzeba byc czlowiekiem zeby chciec sie dorobic na smierci ojca , to juz przekracza ludzkie pojecie , wspolczuje z powodu utraty rodzica ale zeby od razu miec z tego jakies pieniadze to juz lekkie przegiecie , czasem az mi wstyd ze mamy takich rodakow



Poruszę ten temat ponownie ponieważ także jestem w sytuacji gdzie pochowałam ojca i
"krew moze zalac kazdego - jesli przyjdzie co do płacenia za pogrzeb, wiec jesli ktos widzi choc cień pomocy finansowej z tego tytulu to jak najbardziej ma prawo o zapytanie"
W danej chwili pochowac godnie czlowieka wraz z pomnikiem to koszt ok 10tys zl ( za wszytko trzeba placic 10% od wartosci pomnika, otworzenie bramy cmentarnej, wykopanie dołu, stypa itp.)
Niestety jesli pracuje sie w UK a rodzic zmarl w Polsce i nie mial w UK zadnych swiadczen sa marne szanse na jakies pieniazki z tego tytulu.
Tak wiec proponuje zeby osoby zamieszkale w UK ubezpieczaly sie prywatnie na zycie ale takze na smierc rodzicow, bo prawde mowiac sama przezylam tragedie po smierci Taty to jeszcze tragedia byla kiedy przyszedl rachunek do zaplaty za pochowek.... w Polsce nie kazdy jest skory do pomocy finansowej wiec czasem trzeba radzic sobie samemu.

Dworak - jesli kiedykolwiek staniesz przed taka sytuacja zastanów sie dwa razy zanim cos nagryzmolisz, bo stawiasz ludzi w dwojakiej sytuacji obarczając ich i jeszcze bardziej dolujac.

axelacleo
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 2 sty 2012, 12:32
Reputacja: 11
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO