Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Mieszkam Tu Kingstanding
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

Kingstanding

Nazwa obszaru podobno powstała na cześć przejazdu króla Stuarta Charlesa I oraz jego wojsk podczas angielskiej wojny domowej w 1642 roku. Pierwotnie Kingstanding pisane było, jako King's Standing.

Obszar ten został w dużej mierze przekształcony z obszarów wiejskich, w 1928r., kiedy to rozpoczął się rozwój budownictwa mieszkaniowego. Pierwsze osiedla zostały zakończone w 1934 roku. Większość domów w Kingstanding zostało zbudowane, jako mieszkania komunalne w latach 1930 – 1940, z czego większość jest usytuowana w północnej części dzielnicy.

W 1935 roku otworzono tam kino Odeon , zaprojektowane przez Cecil Clavering, a 6 czerwca 1964 r. otwarto pierwszą bibliotekę na Kingstanding. Obecnie Kingstanding słynie z dużego basenu ze zjeżdżalniami.
Kingstanding jest opisywany w powieści The Last Viking, dr Ron Dawson .  Autor wychował się i mieszkał na Parkeston Crescent, w swojej powieści bardzo często wspomina Kingsatnding.

Kingstanding jest głownie zamieszkiwany przez white british z niewielkim procentem mniejszości etnicznej. Dzielnica ta jednak nie cieszy się dobrą reputacją ze względu na wysoki odsetek mieszkańców domów socjalnych.

Autobusy kursujące na Kingstanding:

33

Birmingham - Newtown - Perry Barr - Kingstanding - Pheasey via Six Ways Aston and Warren Farm

751A

Pheasey - Kingstanding - Great Barr Schools via School Service - Available to the General Public

934

Birmingham - Kingstanding - Asda via Perry Barr (Wellhead Lane) LIMITED STOP SERVICE

934A

Birmingham - Kingstanding - Pheasey, Collingwood Centre - Queslett, Asda via Perry Barr (Wellhead Lane) LIMITED STOP SERVICE

935

Birmingham - Kingstanding - Streetly - Walsall 

935A

Birmingham - Kingstanding - Streetly - Aldridge - Rushall

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
 
 
 
 Czytaj poprzedni artykuł:
Great Barr
  Czytaj następny artykuł:
Harborne


Kingstanding

  • Szkoły w okolicy
  • Mapa przestępstw