Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Mieszkam Tu Stechford
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

Stechford

Historia powstania Stechford jest bardzo nie jasna, nie ma, bowiem nigdzie dokładnych informacji zapisanych na ten temat. Jego najstarsze części znajdują sie wokół Station Road i Flaxleye Farm. Pierwsza wzmianka na temat gospodarstwa rolnego, które mieściło sie przy obecnej 143 Flaxley Road, odnotowano w 1218 roku. Nazwa Stechford pochodzi od słowa Stich lub Stitch, dopływu miejscowej rzeki Cole.

Dawne Stechford skupiało się przede wszystkim wokół kompleksu budynków przy stacji kolejowej. Do roku 1900 większość obszaru było polem uprawnym. Rozwój na tym obszarze był dosyć trudny ze względu na strome pochylenie terenu, stosowano wtedy specjalne konstrukcje budowy domów.

Jedno z najtragiczniejszych wydarzeń tego okręgu było zderzenie pociągów na dworcu kolejowym. Wydarzyło sie to 28 lutego 1967 roku, zginęło 9 osób a  16 zostało rannych.

Stechford szczególne słynie z basenu z dużą zjeżdżalnią - Stechford Cascades, który został otwarty 20 czerwca 1962 roku. Przez wiele lat był jedną z większych atrakcji miasta, co doprowadziło go bardzo szybko do zniszczenia. 21 września 1991 roku, , bardzo hucznym otwarciem, zakończono gruntowne i długotrwałe remonty. Centrum handlowe Stechford znajduje się wokół Station Road oraz Albert Road. Blisko znajdują się również centra handlowe na Ward End i Yardley.  Bliskość rzeki Cole sprawia, ze jest to miejsce pełne zieleni.

Stechford sąsiaduje z dzielnicą Alum Rock, która słynie z bardzo złej reputacji. Wielu mieszkańców mniejszości etnicznej mieszkającej na Alum Rock przeprowadziło się w głąb Stechford dlatego odsetek mieszkańców z Azji ciągle wzrasta.

 Czytaj poprzedni artykuł:
Smethwick
  Czytaj następny artykuł:
Solihull