Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Finlandia nie przyjmie więcej uchodźców przez Polskę
Finlandia nie przyjmie więcej uchodźców przez Polskę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Minister spraw zagranicznych Finlandii Timo Soini -oświadczył, że ich kraj nie przyjmie więcej uchodźców, dopóki Polska, Czechy i Węgry nie wywiążą się ze swoich zobowiązań co do relokacji.

Uczestniczący w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli Timo Soino stwierdził, że obecna sytuacja powoduje, że Unia traci na wiarygodności, a jego kraj wymaga dotrzymywania umów.

Kwoty relokacji muszą zostać zaakceptowane przez wszystkich - dodał szef fińskiej dyplomacji. W ten sposób odniósł się do Węgier, Czech i Polski, które nie wypełniają unijnego porozumienia z 2015 r.

Zgodnie z porozumieniem z 2015 r. Finlandia ma przyjąć 2078 uchodźców znajdujących się w obozach we Włoszech i Grecji. Na razie przyjęła ponad 1600 osób. Niezależnie od tego porozumienia do Finlandii dotarło ponad 40 tys. osób z Afryki i Bliskiego Wschodu. Blisko 12 tys. z nich otrzymało już prawo pobytu, ale część z nich dostało negatywną decyzje.

Do tej pory tylko Polska i Węgry nie przyjęły ani jednego uchodźcy. Czechy po przyjęciu 12 osób wstrzymały proces relokacji.
wtorek, 18 lipca 2017 06:47
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kupiłeś w Primarku męskie japonki? Natychmiast je zwróć! Mogą wywoływać raka
  Czytaj następny artykuł:
Atak nożownika przy dworcu na Moor Street - mężczyzna poważnie ranny