Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat „To wygląda strasznie i powinno być zakazane” – wpadka nacjonalistów z Norwegii
„To wygląda strasznie i powinno być zakazane” – wpadka nacjonalistów z Norwegii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Norweska, antyimigrancka grupa pomyliła puste siedzenia w autobusie z kobietami noszącymi burki.

„To wygląda strasznie i powinno być zakazane. Nie wiesz kto znajduje się pod tymi ubraniami. To może być terrorysta lub ktoś z bronią” – pisano komentarze pod zdjęciem autobusowych foteli. Fotografię udostępniono na prywatnej, facebookowej, nacjonalistycznej grupie Fedrelandet viktigst. Wywołała ona ożywioną dyskusję wśród jej członków – pisze The Independent.

Mężczyzna, który udostępnił zdjęcie opatrzył je pytaniem: „Co o tym sądzicie?”. Oświadczył też, że to był tylko niewinny żart, aby sprawdzić, jak ludzie zareagują, ponieważ fotografia przedstawiała fotele. Slattavik przyznał, że miał duży ubaw czytając komentarze. „Zamieściłem to zdjęcie, żeby zobaczyć, co się stanie” - powiedział mężczyzna. Z komentarzy widać, że członkowie grupy nie przyjrzeli mu się dokładnie i nie zauważyli żartu.

Islamskie okrycia twarzy są w ostatnich latach przedmiotem europejskich debat na temat integracji, ekstremizmu, wolności wyznania. Pierwszym krajem, który wprowadził ogólnokrajowy zakaz noszenia burek była Francja. Stało się to w kwietniu 2011 roku. Jej śladem poszły Belgia oraz Bułgaria. Regionalne zakazy obowiązują też we Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii i Danii.
środa, 02 sierpnia 2017 11:45
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polski kierowca ciężarówki zaatakowany przez nielegalnych imigrantów w Belgii
  Czytaj następny artykuł:
Książę Filip przechodzi na emeryturę